Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy lánynak nem baj ha jár az...

Egy lánynak nem baj ha jár az ún. DEFENDO sportra?

Figyelt kérdés

Szeretnék ilyesmi önvédelmi dolgot tanulni, csak nem lenne sok ez egy lánynak ? vagyis láttam képeket és elég durvának tűnik :/ vagy esetleg más sportot tud valaki ami ilyen önvédelmi dolog ?

köszönöm 15/L


2011. aug. 24. 19:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az önvédelem durva, mások is vannak, de azok is ugyan ilyen durvák. Szerintem attól, mert lány vagy, nem lesz sok. Persze az első hónapok furcsák, megterhelőek, de bele fogsz jönni. A mai világban pedig kell az önvédelem, lányoknak is... Defendozni én is akartam, de most inkább a kickboxon gondolkodom, csak abban kés és egyebek ellen nem mutatnak semmit. Szerintem vágj bele, és írd le a tapasztalataidat légyszi, mert engem érdekelnek. :D^^
2011. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Csomó csaj jár defendózni.

Nem durva egyáltalán,viszont állóképességileg nagyon kemény.

Ha félsz a bunyótól,akkor menj modern defendo-ra,abban nincs küzdelem.

Ezen kívül más hatékony önvédelmi rendszer még a kézitusa.

2011. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
régebben én is kick-boxoztam csak pont ez az amit te is írtál kedves első hogy ott a kés meg ezek ellen nem tanultunk csak rúgások meg ütések :D am még nem tudom hogy mikor szeretnék bele kezdeni :S kicsit félek :$$ xd
2011. aug. 24. 20:27
 4/21 anonim válasza:

Én azt mondom, bármilyen önvédelmi technikát szeretnél tanulni, elsőként nézd meg ki az edződ. Nagyon sok önjelölt guru van, amit csinálnak látványos és hatékonynak tűnik, de amint kikerül a technika a steril edzőtermi környezetből semmit sem ér. Például krav-magában sok az önjelölt guru, youtube is tele van a videóikkal, amik látványosak, de semmit nem érnek, csak a normális oktatók és a krav-maga hírét rombolják vele.


Defendóhoz nem értek, nem ismerem a magyarországi egyesületeket, de youtubon volt pár érdekes technika defendo címszó alatt a "guruktól", ami pl. kés ellen ha nem a tanítvány ment volna az edző ellen életveszélyes szerintem, értem ezalatt pl. azt, hogy alulról jövő köríves szúrásnál könyök fölött blokkolt, így az alkar simán be tud hajolnia hasa felé reális támadásnál, persze a tanítvány nem késelte le a mester...

2011. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 aranyoskám válasza:
100%
Én most a nyáron egy hónapig jártam DEFENDO-ra és az a véleményem hogy nagyon kellemes sport. Nem tudom melyik városban laksz, milyen közel van a hely, ahol szeretnél edzeni, de ha kickboxoltál akkor nem hiszem h nagyon megterhelő lenne számodra. Vizsgázni nem kötelező tudtommal, ez számomra pozitívum, illetve h nem vernek agyon elsőre, hagyják h belerázódj. Nálunk heti 2szer egy óra az edzés, nagyjából fél óra bemelegítéssel (sima gimnasztikus és árnyékharc együtt) illetve fél óra rendes harccal.
2011. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem baj, nem azért van, hogy megvédd magad? és nem durvák az önvédelmi sportok, benne is van a nevében, hogy ÖNvédelem.
2011. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

20:22-es válaszoló hozzád lenne kérdésem, szeretném tágítani a látóköröm, és a kommentedből nekem úgy tűnik defendózol.


1. Mit értesz azalatt, hogy nincs küzdelem? És ha egy bokszoló, netán MMA-s támad rád akkor mi van?


2. Azt írod nem durva. Ez mit jelent, csak átveszitek a technikát és kész, nincs olyan hogy teljes erőből is kipróbáljátok pl. egy fojtásnál hogy tényleg ki tudsz-e szabadulni? Mert akkor honnan tudod, hogy teljes erejű, maximális gyorsaságú támadás ellen is jól oldod meg a technikát? Az utcán tiszta erőből ütnek, rúgnak, szúrnak.

2011. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Defendo talán egy fokkal jobb, mint a krav maga, de én erre sem bíznám az életem. Harcművészetekből össze lopott technikák egymásra hányva. Fél óra bemelegítés? Alaposak vagytok vagy csak nincs mit csinálni egy pörgős bemelegítés 10 perc alatt meg kéne, hogy legyen.

Egy jó edzővel egy keleti harcművészet sokkal sokkal többet ér önvédelemben, mint ezek a nyugati összecsapott dolgok.

2011. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Merre fele mennél edzésekre? Mert esetleg mennék én is, ha a közelben van, elérhető áron. Én is kicsit félek egy új sportba belevágni, főleg, hogy most sok időt kihagytam. :$

1. voltam

17/f

2011. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

20.22vok-20.41nek

Igen,jártam a modern defendo verzióra 1 évet.

Alapvetően ökölvívó vagyok kíváncsiságból lementem megnézni és egy küzdősporthoz képest valóban lájtos,de nekem az állóképességi része nagyon bejött.

És igen,nincsen sparring.A küzdelem abból áll ott,hogy állsz a partnered meg pontütővel a kezén elkezd gyepálni tiszta erőből az edző meg számol vissza 10től.

10mped van arra,hogy letipord akárhogyan.

Az edzés felépítése meg ilyen-

1óra állóképességi edzés-ezt teljes végkimerülésig megy,nem ritka a róka.

1óra technikai edzés.

és 1óra haladó technikai edzés.3 órás.

Ja igen.Az ember pofáját nem verik szét,de a fojtás a rúgás az megy rendesen.

Volt,hogy 1 hétig alig bírtam nyelni,mert rajtam mutatták be.

Összefoglalva.

Átlag ember ellen,vagy plenyóból meglepetésszerűen használható,plusz a sunyi,aljas technikákat is tanítanak amik okozhatnak meglepetést,pont ez a lényege a plenyó.

De egy küzdősportban jártas ember ellen,aki nem fog beengedni belharcolni,karkulcsolgatni az ellen nem fog működni,véleményem szerint.

2011. aug. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!