Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy lánynak nem baj ha jár az...

Egy lánynak nem baj ha jár az ún. DEFENDO sportra?

Figyelt kérdés

Szeretnék ilyesmi önvédelmi dolgot tanulni, csak nem lenne sok ez egy lánynak ? vagyis láttam képeket és elég durvának tűnik :/ vagy esetleg más sportot tud valaki ami ilyen önvédelmi dolog ?

köszönöm 15/L


2011. aug. 24. 19:56
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
20:22-nek köszönöm a választ, az alapján amit találtam a defendóról korrektnek tűnik amit írtál.
2011. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Defendo oktató vagyok, megpróbálok röviden, lényegre törően válaszolni:

1; az önvédelem mindig durva dolog, mert a támadó(k) nem fognak finomkodni

2; igen, lánynak is való, hozzánk is járnak lányok

3; ha teljesen kezdő vagy, a legjobb, ha oktatót választasz, nem stílust, vagy rendszert

4; Magyarországon ma kettő Defendo szervezet van, különböző oktatási elgondolással

5; reális oktatással fogsz reális önvédelmet tanulni

6; a küzdősportok, és a harcművészetek nem önvédelmi rendszerek. Nem szabad őket egy kalap alá venni, én ezt 22 év tapasztalatával mondom

7; bármennyit is gondolkozol rajta, az lesz a legjobb, ha elmész egy tréningre, és kipróbálod. Sokan kezdtük így... :)

Szép napot!

2011. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
21:31-es: debreceni vagyok ^^ :D
2011. aug. 25. 15:06
 14/21 A kérdező kommentje:
és nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! :)
2011. aug. 25. 15:06
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 09:33

Talán a harcművészetek nem alkalmasak önvédelemre?

2011. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 aranyoskám válasza:

Kedves előző!

Nem az vagyok ugyan akinek te írtál de engedd meg h azért még kifejtsem a véleményem a kérdéssel kapcsolatban. Szerintem a harcművészetek is használhatók önvédelemre. Azonban ezt egy szóval sem próbálta megcáfolni az oktató, csupán azt mondta ne vegyük egy kalap alá, amiben úgy vélem igaza van. A DEFENDO és egyéb önvédelmi oktatások lényege h minél jobban megtanuld megvédeni magad veszélyhelyzetben. Ehhez állóképesség tréning, és technikai tudás megszerzése szükséges. Azonban a harcművészetek tudtommal sokkal szerteágazóbbak ennél. Egy igazi harcművészeti oktatáson kell pár szóban értekezni a sport történelméről, azon ország nyelvéről ahonnan származik az adott művészet, illetve még például a hozzá tartozó kultúráról is. Nem volt sok alkalmam megismerni ilyen dolgokat, mivel nekem ez a része unalmas. Én pont ezért kezdtem DEFENDO-ra járni. Mivel ott nincs rizsa, hanem színtiszta fizikai edzés.

2011. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Az önvédelmi edzés lényege,hogy megúszd nagyjából épp bőrrel a konfliktust,nem az,hogy megnyerd a verekedést.

2011. aug. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
És hova akarsz járni defendora? Mert én Pesti vagyok, szívesen mennék én is, csak Debrecen messze lenne. Utálok egyedül új közösségbe menni, gondoltam, így könnyebb lenne :S
2011. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Vannak itt csodás vélemények,ez ezért nem jó, az azért nem jó .elkéne fogadni,hogy az önvédelem nem a harcról szól,hanem legtöbb esetben annak elkerüléséről.a Modern defendo ,nem sport nem harcművészet.itt nem azt kell elviselni ,hogy ütik a fejed vagy a sípcsontod feledződjön itt nem ketrecharcosokat edzünk, hanem egyszerű embereket akik egy esetleges támadást szeretnének megúszni, itt sokkal fontosabb a mentális ill taktikai képzés.És még egy nagyon fontos adalék itt fel sem merülhet,hogy a srácokat bevadítsuk...... egy könyvelőnek mért lenne szüksége ,hogy vad legyen,
2011. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdező írta, hogy régebben kick-boxozott. A visszatámadáshoz való alap így meg van. Tehát defendon megtanul védekezni, esetleg leszerelni, és a kick-boxal pedig visszatámadni. Én így gondolom.
2011. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!