Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Canne de Combat (francia...

A Canne de Combat (francia botvívás) mennyire jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IFqh4IKSA64


Mondjuk több támadóval szemben?

Vagy a Kendo jobb lenne?


Mindig lenne nálam egy taktikai esernyő, ami nem törik el és elég nagyot üt. Azt hiszem.


2015. dec. 20. 12:13
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

És ha csak úgy szól a zsaruknak, azok meg kinyomozzák?

Ha kinyírsz valakit aszt is kinyomozzák.

Vagy ha csak rávágsz valakire aminek súlyos testi sértés lesz a vége nem foglalkoznak vele?



Amúgy a viperához mi illik?

Escrima, Kali vagy más?

2015. dec. 21. 17:08
 22/33 anonim ***** válasza:
31%

persze hogy nem fog. rácsapsz a térdére szilánkosra törik. kijön érte a mentő, hivatalból jelentik a rendőrségnek, mi történt. egy járőr odamegy a balesetire, amíg a röntgenre vár, már meg is van a személyleírásod, kis szerencsével térfigyelős kamerán is megtalálnak. csak idő kérdése, hogy mikor vesznek elő.


Az ügyésznek meg magyarázkodhatsz, hogy miért volt nálad közbiztonságra veszélyes eszköz. Hát önvédelmi célból. Aha, ha önvédelem volt, miért nem várta meg az intézkedő rendőröket? Teszi majd fel a kérdést. Jogosan. Persze a jómadár azt mondja, te kezdted. És hinni is fog neki az ügyész, mert viperával verted, és elmenekültél.


Másrészt meg, ez még mindig szerencsés kimenetel. Mert ha késsel fenyegetnek, te viperát rántasz, de elhibázod, és a másik megkésel, egy 8 centinél rövidebb késsel, az önvédelem. Hiszen egy közbiztonságra különösen veszélyes, élet kioltására alkalmas tárggyal támadsz rá. míg a 7 centis borotvaéles taktikai kés nem számít annak.


És abba bele se megyek, hogy a viperát előrántani idő, valszeg nem is fogsz találni vele elsőre, mert odateszik a kezüket, míg a másikkal visszatámadnak (benne a késsel) stb.

2015. dec. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Egyik ezt mondja, másik azt.

Köszönöm a segítséget.


De a boxbu*zik máshol rontsák a levegőt ha kérhetem.

Én szarok a tisztességes bunyóra, Tysonra meg a többi ringhuszárra.



Én valami botos harcot szeretnék tanulni ami jó utcai önvédelemre. És ahol olyan tárgyat használnak amiért nem fa*szolnak a bu*zi zsaruk.



A box csak 1 ember ellen jó mivel egy helyben kell totyogni vele. Fedezék meg szurkálás. Ha gyorsan rád jön 2 ember ott nem lesz egy órás meccs.


És ha lehet legközelebb ne azt ecsetelje a válaszoló, hogy mi miért rossz. hanem hogy mi miért jó.

2015. dec. 21. 19:16
 24/33 aikiboxer ***** válasza:
59%

Kérdező, abban igazad van, hogy egy boxolót 3-4 fegyveres támadó legyőz -- ja de hogy ez mindenkire igaz. Ne aggódj, sem a krav maga, sem a wing tsun nem fog legyőzni 3-4 fegyveres támadót. Úgyhogy ne a boxot szídd.


Tudod miben jó például a box? A lábmunkán kívül mert abban például iszonyatosan. Abban, hogy nagy távolságban tud ütést mérni, mozgó célpontra. És ez például fegyverrel is nagyon fontos. De az való igaz, hogy ha vívni akarsz megtanulni, akkor vívni kell járni nem boxolni.

2015. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=qD5UcvELi4A

https://www.youtube.com/watch?v=mTal1jCbRpc

https://www.youtube.com/watch?v=qSX0PCQXiO4

https://www.youtube.com/watch?v=_d3KM_OMOxk

https://www.youtube.com/watch?v=HzS5uinEpyU



Egy képzett ökölharcos egy kis szerencsével képes felülkerekedni a támadóin.


3-4 támadó ellen akármilyen botod vagy kardod van nem tudsz mit csinálni. Anno a szamurájok, akiknél te soha a büdös életben nem leszel képzettebb se bottal se kardal, is maximum 3 fegyvertelen ember ellen álltak le harcolni kardal ( nem bottal ). Semmilyen bot vagy ernyő nem ad életbiztosítást. Ha te előveszed a botodat és ő a 9mm-sét akkor mit csinálsz ? Több, fegyveres támadóval én lőfegyver nélkül nem állnék le harcolni az tuti, és hidd el nem véletlenül.


Az, hogy Mike Tyson kb annyiszor volt a fogdán utcai bunyó miatt, mint az egész VIII.ker együttvéve, pedig szerintem azt igazolja, hogy nem ringhuszár volt :) Még azokat a rendőröket is lecsapta akik az első hullámba jöttek megbilincselni őt :)

2015. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%
Szidod a bokszot, mert nem érne semmit se az utcán, de istenítesz egy olyan ostobaságot, mint az ,,önvédelmi" esernyő. Inkább nem is keresek logikát ebben.
2015. dec. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

En nem vagyok boksz bu*zi, azert ajanlottam, mert ha valaki meglat nalad egy setapalcat azert fog beledkotni. Pont azert mert sznibnak fog nezni. Raadasul Magyarorszagon nem jarnak srtapalcaval az emberek. Ez nem a 18. szazad mar.


Ott kzdodik a problema, hogy azt hiszed utni meg vedekezni nem eletszeru, de a setapalca meg a taktikai esernyo igen es

te akarsz lenni a magyar Duncan Macleod.

Gratulalok!

2015. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Csak a viperás dolgra reagálnék...Betont lehet vele törni... Vagy szart vettél, vagy nincs erőd ütni...Ennyi
2015. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Utcára meg a legjobb, ha gyakorlod a futást minimum 3 kilométeren keresztül terepen, akadályokkal. Már két embert se biztos, hogy megversz, ha nincs szerencséd.

Amit meg a huszonkettes ír az is igaz.

2015. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Viszont ez a késes dolog szerintem hülyeség. A támadónál nem 7 centis kis szarkaparó lesz, hanem pillangó vagy hosszabb kés. Itt meg már fordul a dolog.
2015. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!