Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Canne de Combat (francia...

A Canne de Combat (francia botvívás) mennyire jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IFqh4IKSA64


Mondjuk több támadóval szemben?

Vagy a Kendo jobb lenne?


Mindig lenne nálam egy taktikai esernyő, ami nem törik el és elég nagyot üt. Azt hiszem.


2015. dec. 20. 12:13
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
2015. dec. 20. 12:14
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Hát simán, ha van nálad fegyver. Minden harci stílust harcra fejlesztettek ki, ez is egy stílus, csak a fegyverrel való harcot oktatja. Egyértelműen előnyben leszel a támadóid ellen, de mellé nem árt, ha pusztakezes harcot is tanulsz. Legjobban azt mondom neked, hogy Box, mert azoknak jó a lábmunkája, megtanulsz eltáncolni a támadások elől (mert ugye többen lesznek szintén fegyverrel), tehát azt jól tudod keverni ezzel. Próbáld ki, aztán ha tetszik, akkor csináld!
2015. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 aikiboxer ***** válasza:
Simán jó, ha van pusztakezes gyakorlatod is. Viperával.
2015. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Inkább olyan eszközt használnék aminek a birtoklásáért nem büntetnek nagyon meg. Például taktikai esernyő. Azt amúgy is mindenki ártalmatlannak véli, mert álcázva van.


Nem vagyok küzdősportoló se harcművész.

Mellesleg az időm se engedne maximum csak 1 valamit.

2015. dec. 20. 13:55
 5/33 anonim ***** válasza:
A Viperát felejts el! A leghaszontalabb fegyver a világon! Ezt komolyan hidd el, egyszerűen semmi sérülést nem tud okozni, kivéve ha a végén lévő bunkóval találod el mondjuk a szemét, vagy fejtetőn. De amúgy semmi. Úgyhogy inkább legyen nálad egy szimpla bot, sétabot és tanuld meg azt használni, mint egy Vipera. Oké, ijesztésre jó, de most aki ért hozzá, vagy bátrabb és megtámad, akkor semmi hasznát nem veszed.
2015. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 aikiboxer ***** válasza:

A vipera az egyik legjobb önvédelmi fegyver. Meg kell tanulni használni.

[link]

2015. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

En sosem ertettem ezt a taktikai esernyos meg setapalcas dolgot.

Nem eletszeru.

Tamadas barmikor es barhol erhet de egy taktikai esrrnyot magaddal vinnel mindenhova? Nyaron, napsutestbe, osszel tiszta idoben, bulizni. A setapalca ugyanez... nem jarkalnak azemberek setapalcaval.


A protektoros kesztyu az sokkal eletszuerubb es lattam mar eleg sokszor. Foleg biztonsagi orok meg kidobok hasznaljak de ezen kivul is lattam marpar emberen.

Foldharcnal a bot nem hasznalhato, szuk helyen szinten. Erdekes de a tapasztalatom szerint aki nem tud verekedni az altalaban probalja levinni az ellenfelet a foldre valamilyen okbol. Ezt sem ertettem sosem.

A box es egy protektoros kesztyu sokkal eletszerubb lenne.

2015. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Szerintem meg egy ütés bottal a fejre sokkal életszerűbb mint ezt csinálni:

Ütök-védek-ütök-védek.

2015. dec. 20. 19:42
 9/33 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik. Utcára pedig a lőfegyver után a vipera legjobb eszköz. akár hol találod el, ott nagy valószínűséggel törni fog, ha védeni próbálja a fejét, akkor az alkarja ha nem akkor meg kifekszik. Illegális, ettől függetlenül rohadt hasznos tud lenni.
2015. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

a vipera jó eszköz.


a bibi csak az, ha használod, nagyobb bajod lesz belőle, mint amit megold. ugyanis, ha lecsapod vele a támadód, és ő fegyvertelen, akkor az nem önvédelem, hanem súlyos testi sértés minősített esete, mert felfegyverkezve, közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel követted el.

2015. dec. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!