Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a jobb küzdősport?...

Melyik a jobb küzdősport? Judo vagy a karate?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Judo abba uthetsz vághatsz de a karatebe is uthetsz.A judohoz eleg eros termet kell mig a karatehez elonyosebb a kissseb sovanyab testalkat.
2014. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet jobb vagy rosszabbat mondani. Teljesen két különböző dolog. Kinek mi fekszik jobban, mit szeret, mi van hozzá közeleb stb., azt tanulja, gyakorolja. Mindkettő jó.
2014. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig judoztam, barna övig jutottam. Mellettünk pedig ugyan abban a teremben, csak a másik térfélen, sotokan karate oktatás folyt.

Nem lehet megmondani, hogy melyik a jobb. Teljesen más.


A judoban nincs ütés, rúgás. Kicsit olyan mint a bírkózás, csak össze tettebb.

Kemény kötés kell hozzá, laza izmok és ízületek. Ott is izom lázad lesz, ahol nem is tudtál izom létezéséről.

Plusz, megtanítanak esni-kelni. Ami nagyon fontos. Hogy kell úgy magasból zuhanni, földet érni, hogy ne legyen bajod, sérülésed. Hogy te lehess az első, aki feltápászkodi/felpattan, mert meg sem kottyant 2m magasból a társon át zuhanás, vagy amikor teljes testtel neked rontanak és elkaszálnak.


(volt barátom karatézott)

A karatésok izmai, ízületei merevek. Ütni-rúgni pontosan, gyorsan és erősen tudnak.

A többség lazán lemegy ugyan spárgába, a rúgások miatt, de mindenhol máshol merevek.

Esni nem tudnak.


Egy JUDO vs. KARATE küzdelem sok féle képpen alakulhat, de ez a kettő a legbiztosabb:

1, A karatés tartja a távolságot és rögtön leüti a judost.

2, A judos elhajol a karatés elől, az arcába mászik és földhöz vágja.

2014. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok


Ha nem tudsz dönteni, vagy csináld mindkettőt, vagy válaszd a jiu-jicu-t. (dzsiu-dzsicu-t).

Jigoro Kano, a judo sport kitalálója is a jiu-jicu-ból alkotta meg a judot.


A judonak is van egy másik ága. Az önvédelem, amikor azt tanítják, hogyan kell kikerülni, elhárítani egy késes, vagy pisztolyos támadást.

De ezt inkább a több danos mesterektől láttam csak. Normál edzésen csak normál judot tanítanak.

2014. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A karate állóharc,ütés és rúgás van benne.A judo az földrevitel,földharc.Nincsen benne ütés.Olyan,mint ha azt kérdeznéd,hogy a boksz vagy a birkózás e a jobb.Szerintem ne hasonlítsuk össze a földharcot az állóharccal.Hogy kinek melyik tetszik,azt maga döntse el.
2014. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!