Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok egy lánynak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és nagyon meg akarok tanulni thaiboxolni. Nem versenyszerűen csak úgy, hogy meg tudjam védeni magam és egy kicsit nagyobb önbizalmam legyen az utcán.Viszont azt sem akarom, hogy túl "kigyúrt" legyek XD, azért nem akarom elijeszteni a fiúkat :D Így is kicsit széles vállam és izmos karom van,( ami elég "feltűnő", mert keskeny derekam van és amúgy vékonynak mondható vagyok), nem akarom hogy a boxolástól túl "kemény csajnak" tűnjek. Vagy gondolkodom esetleg a karatén. Mit gondoltok? Vagy szerintetek nagyon visszataszító, ha egy lány tud boxolni, verekedni? Viszont annyit tudni kell rólam, hogy a térdeim nem 100%-osak és annyira hajlékony se vagyok, de az utóbbin lehet javítani :)

2014. máj. 7. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, hogy mit szeretnél.


Például ha thaiboxolni szeretnél megtanulni, akkor milyen küzdősportot ajánlunk? Nem a zumbát, hanem a thai boxot.


Egyébiránt ökölvívást vagy savate-ot, thai box értelmetlen egy nőnek, az komoly fizikummal hatékonyabb rendszer, bár.. úgy is kissé durvább mint értelmes, szerintem a thai boxot hagyd a nagyon erős férfiakra, inkább tanulj meg JÓL ütni és mozogni box edzésen.


Ha meg akarod védeni magad? Akkor meg semmiképpen sem thaibox. Mert lehet hogy thaiboxos csajként erősebb leszel mint a plázacicák, de még mindig nem lesz semmi önvédelmi tudásod. Utcán nem combrúgásokat kell kibírni meg 1-2 testütést kesztyűben, egészen más a valóság.


Alaptalanul felfokozott önbizalom az utcán értelmetlen.


Izmos nem leszel küzdősportoktól, de nőként még komoly súlyzós edzéstől is csak nehezen.


Normális fiúkat (férfiakat) nem elijeszted ha értesz küzdősporthoz, hanem tisztelnék.


Csajként sosem leszel túl kemény. Nem lehet levetkőzni a nemi jellegeket: a nők mindig lágyabbak és nőiesebbek mint a férfiak. A box mozgása pedig lehet szép és könnyed, a maga módján 'nőies'.


Karate lenne mindközül a legrosszabb, nem az alapstílus miatt, hanem mert az oktatásával szemben nincsen minőségi követelmény, és 10-ből 9 karate edzés teljesen értelmetlen, semmit nem tanít, zumbázni is lehet helyette annyira küzdősport.


Összegzés:


Karate készítené ki legjobban a térdeidet és adná a legkevesebb valódi küzdelmi rutint, készséget.


Thai box vagy inkább rendes ökölvívás, vagy a kettő kombinációja, vagy francia box (savate) vagy ha olyan helyen élsz, ahol van wudang kungfu vagy jóféle japán jujutsu edzés, akkor ezeket ajánlott kipróbálnod és tanulnod, mert mozognod úgyis kell, és összességében hasznosabb mozgások mint amiket általában a nők csinálni szoktak.

Azpedig nem visszataszítő ha egy nő ért valamilyen szinten a pusztakezes harchoz, hanem egy alapvető dolog, ami sajnos mára eléggé kiveszett a csajokból. Cserébe akkor erőszakolják meg a legtöbbeteket, amikor csak... :(


Te már gondolkodsz legalább, ez látszik és őszinte elismerésem!

2014. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyet. De komolyan. Azt csinálsz, amit csak akarsz, bármi, ami érdekel.

Egyáltalán nem visszataszító, és a kemény csajok sem azok. Én bírom a kemény csajokat :)

2014. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat első válaszoló! Sokat segítettél :)
2014. máj. 7. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
én elfogultan, akár lány akár fiú vagy, én a Judo-t ajánlom.
2014. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csajnak inkább taekwondót ajánlanák.
2014. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én a karatét ajánlanám, én is azt csinálom. Viszont ott nagyon kell a térd. Konkrétan egész edzés alatt. De az nem csinál nagy felfújt izmokat, inkább szép lesz a hasad és formás kis karod lesz. Én tényleg csak ajánlani tudom. :)

(Esetleg a térdedet meg tudod beszélni a senseiel.)

Én sem vagyok/voltam túl hajlékony, de a kezdésem óta nagyon sokat javultam :)


De csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Azt csináld amit szeretnél! A többi meg majd úgy is alakul! ;)


17/L

2014. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A karate az pont arról híres, hogy szétcseszi az ember térdét. Azokon a szemináriumokon ahol japán mesterek is részt vesznek, ott a mesterek nagy keményen és könnyedén végig nyomják az edzést, utána az öltözőben ott nyögdécselnek, mert fáj a térdük. Erről ennyit. A karatét ilyen szemointból senkinek sem ajánlom, maximum akkor ha karate mellett orrba-szájba jógázol vagy pilatest nyomatsz.
2014. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*szempontból
2014. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem amikor nők karatéznak.. kb. az a helyzet mint thaiboxszal, de valójában mégis rosszabb.


Egy karatés csaj sosem lesz erős. A karate olyan férfiaknak van (bizonyos szempontból hasonlóan a thai boxhoz) akik képesek tökéletesen kiidegelni az alkarjukat, sípcsontjukat, persze a karatésok még a kezüket, öklüket is olyan változásnak teszik ki, hogy egyszerűen a saját kezükkel eltörik más emberek csontjait.


Ez hol van meg egy nőben? Irrelális.


De legyen: szép mozgás, elegáns.. nem igaz. A karate pont nem az, ami olyan mimondottan szép és természetes mozgás lenne, amiért mondjuk megtetszene nőknek. A verseny karatéba persze lehet már belevinni sok mindent ami első látszatra vicces, de az meg már nem karate..


Nem értem a karatés lányokat. Akkor már tanulnának meg mozogni és ütni box edzésen. De az még mindig reálisabb, egy boxoló csaj le tud szerelni egy férfit is, ütés az ütés.


Szerintem. :)


De a színes öveknek is megvan a varázsa, nem vitatom! :)

2014. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2-3 éve bokszoló lány, simán összever egy vele azonos súlycsoportú és életkorú szintén 2-3 éve karatézó fiút. Láttam már ilyet. A fekete öves karatés lányokat pedig simán megtépik a küzdősportban abszolút nem jártas roma csajok. Ilyet is láttam a munkahelyemen. A fekete öves karatés férfiak is nagy nullák, egy haladó hobby ökölvívóhoz képest.
2014. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!