Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A WING TSUN tényleg ratyi?

A WING TSUN tényleg ratyi?

Figyelt kérdés
Olvastam itt is, és hallottam másoktól is olyanoktól akik űzték, hogy semmire sem jó. Viszont ugyanakkor rengetegen is dicsérik, sőt sokan azt állítják, hogy csak és kizárólag ez a leghatékonyabb stílus a világon. Most akkor mi van?

2014. febr. 8. 19:33
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért én megnézném a Máday Norbert urat, hogy hogyan állná meg a helyét, egy Rehák György (muay thai), Zilai Sándor (muay thai), Furkó Kálmán (Kyokushin karate 7 dan), Kelemen István (ju-jutsu 9 dan), Zöllei Zoltán alezredes (ju-jutsu 5 dan + kézitusa), Gollob Szabolcs (aikido 5 dan), Növényi Norbert (birkózó) és Erdei Zsolt ellen. Persze nem ő egyedül egyszerre az összes ellen, hanem külön-külön. Mert láttam róla riportot a tv-ben, és csak azt hangoztatta, hogy a wing tsun így-úgy a legjobb harcművészet Magyarországon.

http://www.youtube.com/watch?v=j-0Rtpj6pQk

2014. febr. 11. 11:28
 22/43 anonim ***** válasza:
Rossz az összevetésed.Amúgy érdekes "csaták" lennének.Nemrég linkeltem egy Máday videót másnak.Nézd meg te is.Őt verné meg egy középszerű bűnöző. :) http://www.youtube.com/watch?v=U-h3U4_125I
2014. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kommentek mindent elárulnak a videóról is.


"Feel sorry for the students paying money to learn. Anyone showing this as Wingchun will be laugh at."


"This is ridiculous! Disgrace!"


"Looks like a class of retards."


"What a complete pile of BS. This guy is an idiot."


Viccnek jó egyébként.

2014. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

"Pécs köztársaság téri általános iskola tornatermében! Aki oda jár már mindenki használta éles helyzetben és jó volt! Én is, és jó volt! Továbbá! Nem értem az embereket, mert aki igazi harcművész, az nem szídja egyik harcművészetet sem, PLÁNE nem a wing tsun-t, ami már a kínai kung-fu-k legjavát győzte le megerőltetés nélkül! Jó, hát nem könnyen! Ettől függetlenül minden harcművészetnek megvan előnye, hátránya! BIZTOS, hogy van a wing tsun-nál jobb kung-fu stílus, de hogy itt magyarországon oktatják, na azt nem hiszem! És értem miért szídják, hisz nem szép, nincs benne tánc, nincsenek benne hosszú mozdulatok, a wing tsun a gyorsasásra és a hatékonyságra épül! Persze, mint mondtam, minden kung-fu stílus jó a maga módján! A wing tsun már egy lerágott csont! Jó, hatékony, megbízható jó oktatás mellett! De a jó oktatás mindennek az alapja nem? De. Aki szíd más stílusokat, az honnan tudja, hogy az amit szíd rossz? Legyőzte a mestert? Kifigyelte? Vagy egy társa mondta neki, akit 1,5 év után elvertek, mert hobbi szinten csinálta csak, nem vette komolyan? Nincs értelme harcművészeteket, kűzdősportokat szídni, mert már nem az oviban vagyunk (tisztelet a kivételnek)!

"


Egy mondatod nem volt amibe ne lett volna hiba te.

Nincs jobb stílus....

Tovább nem is olvastam mert annál a mondatnál rájöttem nem értesz hozzá....

2014. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

""Nah, tipikus fotelkungfus: ,,a wing

tsun meg szerintem önmagában is

kevesebb mint a karate." :D ezen szakadok! Még jó, hogy gyengébb, azért győzött le Yip Man 1945 körül 10 karatést! Ja, nem ismered a wing tsun-t így csak filmnek hiszed! Nos, film, de ami harc abban van, az mind megtörtént! :) Tehát az is, ahogy 10 karatést legyőz Yip Man! :) Tudod.....kick box! Én nem szídok semmit, ne értsétek félre, de kick box-ot, mely a leggyengébb box típus, a kínai harcművészetek talán legjobbjához hasonlítani nem túlzás kicsit? Nah mindegy, a fotelkungfus-ok jobban tudják, mint az igazi harcművészek! Nah mindegy én nem bánom ha nem wing tsun-oztok, az utcán a cigánybox ellen minden jó, hisz mint mondtam, minden harcművészet, küzdősportot jó a maga módján! :)""


Yip man sosem győzött le 10 karatést..

Az csak film sokan a yip man 1,2 filmet dokumentum filmnek tekintik.

2014. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
(Kedves kérdező Növényi inkább MMA-s már)
2014. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

"Pécs köztársaság téri általános iskola tornatermében! Aki oda jár már mindenki használta éles helyzetben és jó volt! Én is, és jó volt! "


Persze el is hisszük! Tuti kamu.

2014. febr. 11. 20:39
 28/43 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azért én megnézném a Máday Norbert urat, hogy hogyan állná meg a helyét, egy Rehák György (muay thai), Zilai Sándor (muay thai), Furkó Kálmán (Kyokushin karate 7 dan), Kelemen István (ju-jutsu 9 dan), Zöllei Zoltán alezredes (ju-jutsu 5 dan + kézitusa), Gollob Szabolcs (aikido 5 dan), Növényi Norbert (birkózó) és Erdei Zsolt ellen. Persze nem ő egyedül egyszerre az összes ellen, hanem külön-külön. Mert láttam róla riportot a tv-ben, és csak azt hangoztatta, hogy a wing tsun így-úgy a legjobb harcművészet Magyarországon."


ez sajnos jellemző, vannak itthon ilyen 70-80as évekből ránkbmaradt nagy keleti harcművészmesterek, akik szeretnek tetszelegni a tanítványaik előtt, de mérkőzéseken jellemzően nem tudnak teljesíteni.


"Yip man sosem győzött le 10 karatést..

Az csak film sokan a yip man 1,2 filmet dokumentum filmnek tekintik."


körülbelül ugyanaz a történet mint bruce lee állítólagos tanítási jogának megküzdésével, ami szintén egy mítosz. a film nem valódi mérkőzés.

2014. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Na egyszer ITT SENKISE TUDJA MI AZ A WING TSUN nem hatékony katonák meg speciális egységek egy rész miért ezt alkalmazzák most írok valamit 1 évet jártam wing tsun-ra és jött velem szemben valami izom ember csak egy lilulás lett a karomon semmi több annak meg az egész teste lila lett jó most mingyárt jön ez KAMU de nem nem érdekel mit hisztek és igen szerintem ez a világy leghatékonyabb stílusa nincs benne felesleges mozdulat stb
2014. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

"Na egyszer ITT SENKISE TUDJA MI AZ A WING TSUN nem hatékony katonák meg speciális egységek egy rész miért ezt alkalmazzák most írok valamit 1 évet jártam wing tsun-ra és jött velem szemben valami izom ember csak egy lilulás lett a karomon semmi több annak meg az egész teste lila lett jó most mingyárt jön ez KAMU de nem nem érdekel mit hisztek és igen szerintem ez a világy leghatékonyabb stílusa nincs benne felesleges mozdulat stb"


Nem kell a hiszti, sem a kamu! :)

2014. febr. 15. 11:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!