Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A WING TSUN tényleg ratyi?

A WING TSUN tényleg ratyi?

Figyelt kérdés
Olvastam itt is, és hallottam másoktól is olyanoktól akik űzték, hogy semmire sem jó. Viszont ugyanakkor rengetegen is dicsérik, sőt sokan azt állítják, hogy csak és kizárólag ez a leghatékonyabb stílus a világon. Most akkor mi van?

2014. febr. 8. 19:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Átlag edzés, neeeem. Maga a nagymester tudtommal jó. De az átlag edzésektől nem kell megijedni.. meg a tanulóktól sem.


Oké, én nem ismerek sok wingtsunost, de akiket igen, hát olyanok mint az exkaratésok.. kerestek jobb edzést :D

2014. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

"Máday azért nem olyan gyenge azzal a női kungfuval, szerintem. "


persze, sarki részeg dulakodó ellen meg ámulós tanítványoknak jó a bemutató, de egy középszintű harctudással rendelkező bűnöző ellen már nem igazán.


"Mondjuk egy kick-boxnál keményebb a wing tsun?"


nem, a kickbox muay thai, nyugati box és karate alapokkal rendelkezik, a wing tsun meg szerintem önmagában is kevesebb mint a karate. sőt, kevesebb mint az alap ökölvívás.

2014. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
23%
Sok fotelkungfus :D ha tudnátok mi az a Wing Tsun.......sírnátok magatoktól! Jah és csak úgy mellékesen, a Wing Tsun és a Wing Chun ugyan az! Csak 2 betű a különbség! De amit az egyik legyőz azt a másik is! ;) Tanuljatok gyerekek, utána válaszoljatok! :)
2014. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
#13, megosztod velünk hol oktatnak Magyarországon normális színvonalon Wing Tsun-t?
2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

[link]


Tudtommal az egyetlen normális wt M.o-n

Többi szar pénzlehúzó.

2014. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
49%
Pécs köztársaság téri általános iskola tornatermében! Aki oda jár már mindenki használta éles helyzetben és jó volt! Én is, és jó volt! Továbbá! Nem értem az embereket, mert aki igazi harcművész, az nem szídja egyik harcművészetet sem, PLÁNE nem a wing tsun-t, ami már a kínai kung-fu-k legjavát győzte le megerőltetés nélkül! Jó, hát nem könnyen! Ettől függetlenül minden harcművészetnek megvan előnye, hátránya! BIZTOS, hogy van a wing tsun-nál jobb kung-fu stílus, de hogy itt magyarországon oktatják, na azt nem hiszem! És értem miért szídják, hisz nem szép, nincs benne tánc, nincsenek benne hosszú mozdulatok, a wing tsun a gyorsasásra és a hatékonyságra épül! Persze, mint mondtam, minden kung-fu stílus jó a maga módján! A wing tsun már egy lerágott csont! Jó, hatékony, megbízható jó oktatás mellett! De a jó oktatás mindennek az alapja nem? De. Aki szíd más stílusokat, az honnan tudja, hogy az amit szíd rossz? Legyőzte a mestert? Kifigyelte? Vagy egy társa mondta neki, akit 1,5 év után elvertek, mert hobbi szinten csinálta csak, nem vette komolyan? Nincs értelme harcművészeteket, kűzdősportokat szídni, mert már nem az oviban vagyunk (tisztelet a kivételnek)!
2014. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
26%

Nah, tipikus fotelkungfus: ,,a wing

tsun meg szerintem önmagában is

kevesebb mint a karate." :D ezen szakadok! Még jó, hogy gyengébb, azért győzött le Yip Man 1945 körül 10 karatést! Ja, nem ismered a wing tsun-t így csak filmnek hiszed! Nos, film, de ami harc abban van, az mind megtörtént! :) Tehát az is, ahogy 10 karatést legyőz Yip Man! :) Tudod.....kick box! Én nem szídok semmit, ne értsétek félre, de kick box-ot, mely a leggyengébb box típus, a kínai harcművészetek talán legjobbjához hasonlítani nem túlzás kicsit? Nah mindegy, a fotelkungfus-ok jobban tudják, mint az igazi harcművészek! Nah mindegy én nem bánom ha nem wing tsun-oztok, az utcán a cigánybox ellen minden jó, hisz mint mondtam, minden harcművészet, küzdősportot jó a maga módján! :)

2014. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

"Nem értem az embereket, mert aki igazi harcművész, az nem szídja egyik harcművészetet sem"


A debilséget szidjuk. Mi az hogy nem szidjuk egyik harcművészetet sem?


Magyarországon a hm oktatás átlag színvonala POCSÉK.


Nem lehet akkora befolyásolt hülye senki, hogy leír olyat hogy nem szidjuk/kritizáljuk azt ami sz.ar.. !

2014. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Én még ennyi sületlen álművelt össze ollózott információk tömkelegét rég olvastam.Hogy Máday egy középszintű bűnöző ellen is felsülne?Hát azért erre komoly pénzt feltennék.Itt csak az idő lehet a meghatározó.2-4 mp,vagy 4-7mp.Több idő nem kellene Sifu-nak.Én láttam élőben...Hú,hát te nem tudod miről beszélsz...Mindazon által ki vagy te?Valami harcművészeti szakértő?Szerintem semmilyen küzdősportban,vagy harcművészetben nem vagy jártas.Csupán szeretnél okosnak tűnő dolgokat irkálni meglehetősen szánalmas formában.Úgy osztod az észt,mintha te lennél az "alfája"és "omegája" minden harcművészetnek,közben meg lehet,hogy csak egy 14 éves pattanásos gyerek vagy.Kérdező!Járj egy hónapig wing tsun-ra.Ha ráérzel,és megérted,hogy mi a lényege te magad eltudod dönteni,hogy tetszik-e ez neked,és valóban tudod-e használni az utcán,ha nem menj boxolni,vagy bárhová,amit a többiek ajánlanak.Nekem az a véleményem,hogy nagyon jó önvédelemre.Céltudatos,gyors,és hatékony.Ha jól megtanulod,nem kell félned az utcán.
2014. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

" [link]


már ez a videó is mutatja milyen a rossz ütés.


"Nem értem az embereket, mert aki igazi harcművész, az nem szídja egyik harcművészetet sem"


az nem szidás, hogy megállapítjuk hogy rosszabb xnél, legfeljebb neked esik rosszul. egyszerűen vannak technikák amik jók, és ezek nagyrészt x harcművészetben vannak benne tehát x a legjobb harcművészet a választékból.


értelemszerűen mivel az mma kevert harcművészet, midnenből a legjobbat összeszedhetjük vele, így alakul ki a teljes és tökéletes rendszer.

most attól eltekintve hogy fegyveres harcok.


"De. Aki szíd más stílusokat, az honnan tudja, hogy az amit szíd rossz?"


én nem szidom, de amikor látom egy ütésen hogy gyenge, mert a technikája rossz, akkor nem fogom egyenértékűnek tekinteni egy erősebb, jobb technikával. magyarul aki ismeri az ütések tulajdonságait, annak egyértelmű.


"azért győzött le Yip Man 1945 körül 10 karatést"


1 ember valamikor a múltban valamit csinált. jézus meg holtakat támasztott fel, csak nincs róla se felvétel, se aki személyesen látta volna. ezért hívják hitnek.

ugyanúgy mint a tanítványa, bruce lee harctudása, ami állítólag volt, de összesen kb 2 videó kering valódi mérküzésekről, a többi mítosz meg film.


"Én nem szídok semmit, ne értsétek félre, de kick box-ot, mely a leggyengébb box típus"


ilyen semmitmondó kijelentésekkel csak magad minősíted


...


látom sokakat sért, hogy éveket és ezreseket pazaroltak el.

felőlem azt hisztek amit akartok.

2014. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!