Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot válasszak...

Milyen küzdősportot válasszak ezek közül?

Figyelt kérdés
K1 , Thai box , Kick box ? Melyik lehet a hatásos önvédelemre meg egy kis edzésre?
2012. szept. 25. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egy képzettebb támadó ellen, egyik sem ér sokat...

Verenyezgetni jó, de utcai önvédelemre (ha csak nem egy képzetlen támadóról van szó) alkalmatlan...

Ha még akarod védeni magad az utcán, akkor jiujitsu, krav-maga, Nihon kempo Jitsu... De a késharcok sem utolsóak, káli, ronin...

2012. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*kali
2012. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz hatalmas szerencsétlennek kell lenni vagy épp borzasztóan kötekedősnek (de akkor meg is érdemli), hogy egy képzett emberrel vagy emberekkel sodorjon össze az élet. Pláne mi az a képzett? Ezek itt önvédelmi sportok. Egy önvédelemben jártas személy nem fog megtámadni. Nem olyan a habitusa épp azért választotta azt. Aki megtámad az vagy valami tróger huligán, ki képzetlen, vagy épp el jár-kel edzésekre, de nem túl komoly akkor sem.

Egy "jól képzett" taekwondo-s nem fog neked menni az utcán, még ha nagyon leanyázod sem, mert sokkal nagyobb az önkontrollja annál, illetve egy fekete övest simán elővehetnek emiatt, hiszen jóval fölényesebb az ő testének a támadóereje, mint a tied. És a törvény azt mondja, hogy azzal lehet visszatámadni, amivel neked támadtak...

Amúgy szerintem a thai box borzasztó vad. Idiótáknak való akik élvezik ha fáj és azt ha ők okoznak fájdalmat. A kickbox-nál pedig vannak jobbak. Egy sima box vagy karate is simán jobb lehet, mint egy kickbox ,már csak azért is, mert sokkal kevesebben űzik, ergo sokkal kevesebb a jó edző belőle. Aztán ott van még az általam említett taekwondo, de azt még annyian sem edzetnek, mint kickboxot.

2012. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem én, de én azért nem nagyon bízok a harcművészetekbe mert, igaz jó mert meg tanít élni is stb, de most ha neked megy egy tapasztalt küzdősportoló aki szét soroz, bombázz az ütéseivel nem hinném hogy egy fogással el tudod intézni( és persze te is tapasztalt harcművész vagy). Sok mindentől függ ez .
2012. szept. 25. 23:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Én sokat gyúrtam, meg itthon edzettem boxzsákot püföltem, haverom meg csak otthon eddzet nyújtot meg ilyenek és még se tudok ellene mit kezdeni mert gyors és erős.Persze csak így haverságból boxolgatunk.
2012. szept. 25. 23:44
 6/16 anonim ***** válasza:

Oké , akkor konkrét példa.

Kick box vs. Krav-maga, szeged MH találkozó emlékverseny...

Kb 6 mp ig tartott a küzdelem, semmit nem ért a kravos ellen...

Jah bocs egy mesterjelölt, megtámadhat az utcán, sőt egy mester is, ma már nem nézik az idegállapotot, a vizsgákon...

Uh, ha leakarod győzni a haverod járj judóra :-):-) meg boxra...

2012. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem a thai box borzasztó vad. Idiótáknak való akik élvezik ha fáj és azt ha ők okoznak fájdalmat."

Miért, szerinted a harcművészet miről szól? Fájdalom nélkül sajnos nincs sok eredmény ezen a területen. De, ha valaki nem bírja a fájdalmat, az menjen művészi tornára.

Megjegyezném, hogy pl. a nyolcvanas években még a shotokan is elég "vad" volt, ugyanis akkor még full kontakt szabályrendszer szerint küzdöttek csupasz ököllel. Orrcsont- , arccsonttörés előfordult. :)

"Egy sima box vagy karate is simán jobb lehet, mint egy kickbox ,már csak azért is, mert sokkal kevesebben űzik, ergo sokkal kevesebb a jó edző belőle."

Ez pedig egyszerűen nem igaz. Mármint, hogy a boxot és a karatét "sokkal kevesebben űzik", mint a kick-boxot.

2012. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a K1 nem sport hanem szabályrendszer... amúgy a kick box-nak sem mindegy melyik ágát kezded el( light,semi...) szerintem ha ez a 2 a választék inkább a thai box.
2012. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De legalább meg tanulod el viselni a fájdalmat. :) Meg a harcművészetek nagyon sokba kerülnek a krav magát itt is tudnám űzni ahol lakok de 8000 ft-om nincs rá amúgy már régen krav magáznék.Wing tsun kung fu is van de az nem tudom mennyi .
2012. szept. 26. 20:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezek közül én a thai bokszot választanám, mert bár mindegyik elég hasonló, a kick boksz és a K1 szabályrendszerei valamivel jobban korlátozzák a támadásokat, mint a thai.
2012. szept. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!