Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A parkour és egy küzdősport...

A parkour és egy küzdősport kombinációja verhetetlen, de milyen küzdősporttal kombinálva?

Figyelt kérdés
Sziasztok úgy gondolom hogy a parkour nevezetű extrém sport ( amit hobby szinten csinálok) és valamilyen küzdősport kombinációja verhetetlen (itt nem bokszra gondolok hanem pl karate) és azt szeretném kérdezni ti mit ajánlatok, milyen küzdősportot kezdjek el még újoncként, mert 1-2 rúgást tudok pördülő stb amit az ember magában gyakorolgat de én komolyabban szeretnék valamibe bele kezdeni hogy az iskolában se legyek én a gyengébb láncszem, és esetleg ki tudjak állni a "kisebbekért" még akkor is ha az nálam nagyobb és látom hogy piszkálják.. valami olyasmi szintet szeretnék elérni mint Scott Adkins a Vitathatatlan c. filmben, persze nem pont ugyan úgy de én is szeretnék jól verekedni amiben vannak ütések rúgások fogások mert így az önbizalmam is nőne, persze nem valami méregdrága sportra gondoltam, a wing tsun (bocsi ha nem jól írtam) kung fu az elég drága igaz azt mondják jó, de nagyon drágák az eddzések, milyen olcsóbb (max 4000ft/hó) küzdősportot javasoltok?
2012. febr. 5. 13:22
1 2 3
 1/26 Mirk ***** válasza:
Szerintem eleve butaság a kérdés, nincs olyan, hogy verhetetlen.
2012. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

a francokat verhetetlen kombó ez.

tegyük fel nagyszerűen pörögsz forogsz rúgsz.

bevisznek előzetesbe és bunyóznod kell egy 120kilós izomheggyel az alsó ágyért egy 2x3as zárkában és te vagy kb 60kiló.

esélyed sem lenne,hogy elkerüld a se-ggbekukit,max akkor ha körmeiddel a plafonba kapaszkodsz,mint egy macska.


ökölvívó edzéssel kezdhetnél egyébként.

2012. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De, igen is van olyan hogy verhetetlen szerintem, és nem az a fontos hogy mekkora nagy ember, mert minél nagyobb annál nagyobbat tud esni! azért köszi a kommenteket, de nem az ökölvívás az nem jó, számomra nem érdekes... ahogy így el gondolkodok, 1v1-ben igen is van olyan hogy verhetetlen! (Scott Adkins)
2012. febr. 5. 14:19
 4/26 anonim ***** válasza:

Ez az adott szituációtól függ, hogy ki jön ki győztesen. Mekkora hely áll rendelkezésre, ki a kipihentebb, ki van jobb formába, mennyire jó a földharcod, az ütőerőd, gyorsaságod stb stb. Ezért nem lehet általánosítani.


capoeira+parkour jó kombó lehet.

2012. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
ez valóban igaz, de a capoeiraról azt tartják hogy az inkább látványsport.. olyan mint a pankráció! de viszont jó a capoeira mert lendületes én is valami lendületeset szeretnék csinálni, olyanba bele vágni.. melyik lenne ez a sport?
2012. febr. 5. 15:16
 6/26 anonim ***** válasza:
Egy késharcos a késével súrolja a verhetetlent pusztakezes ellenfelek ellen.
2012. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

Megpróbálok kultúráltan fogalmazni, de hogy lehetsz ilyen retardált?

Először is amit a filmben láttál az egy előre betanult koreográfia volt, ami egy igazi bunyóval köszönő viszonyban sincs. Szép dolog hogy meg akarod védeni a kisebbeket, de mire scott adkins szintjét eléred már rég nem fogsz iskolába járni. Verhetetlen meg nincs, csak az adott pillanatban és körülmények között jobb és szerencsésebb. Azt viszont aláírom hogyha elkezdesz egy kűzdősportot/harcművészetet az önbizalmad nőni fog.

2012. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket, az önbizalom növelés már jelentősen jó nálam, tudom hogy koreográfia és az éles harc közt semmi közös nincs de scott adkins valóban tud, az nem csak egy kis be tanult csihi-puhi szerintem. :) de még 16 vagyok sokat kell tanulnom szóval kösz. :)
2012. febr. 5. 18:32
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem is először a Capoeira ugrott be.Am meg Scott Adkins Tae Kwon Do-s,azér tud ilyeneket.Szal ha olyan akarsz lenni,akk go ITF TKD.
2012. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Persze, hogy verhetetlen mondjuk a Béla aki 10 méterrel egy M4-essel céloz a fegyvertelen ellenfeleire. Na őt nem tudja senki megverni!
2012. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!