Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira VS. Aikido?

Capoeira VS. Aikido?

Figyelt kérdés
Ha egy brazil capoeira mester, egy japán aikido mester ellen megküzdene, akkor melyikük győzne?
2011. szept. 9. 19:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
33%
A katana nagyon nem nehéz fegyver(nekem van katanám mert shinkendoztam,persze nem az a legjobb milliós tradícionális szamurájkard,csak ilyen 75e ft.-os).a súlya max.1 kg,ráadásul nem fejnehéz,egyensúlyban van a markolattal,így nagyon csuklókímélő.Nem aikidoztam még,de 1ébként shinkendoban,ha nem is sokat,de tanultunk 2 kardos harcot is,és ha nincs is nálunk 2 kard(bár szamurájoknál mindig 2 van,de általában az 1ik csak tartalék),+még van náluk to,azaz japán kés.az aikidos nak mindössze annyi dolga van,h jól kinyújtja a kezét,és a kardot vizszinesen a capoerasra szegez.Az aikidos keze olyan 1m+ a katana 1,2m,ami 2,2m összesen(meg persze mindig arra fordul,amerre éppen a capoerás áll,és követi a kard hegyével)a capoeras lába mondjuk 1,2-1,5m(legyen 1,5m)+1m a keze,+még 30cm a macséta,ami összesen1,m a keze,és 1,5m a lába.Egyszerűen nem tudna hozzáérni,már csak azért sem,mert ha ez lehetséges(és lehetséges),akkor az aikidos régen leszúrta volna.a lábát sem tudná kirúgni,mert van idő hátrébbmenni/belevágni a capoerásba,amig az lemegy guggolás ba és csinál 1 lábsöprés(már ha 1általán sikerül közelebb mennie,h elérje).
2011. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
33%

igen, viszont attól hogy valakinek hosszabb a karja mint az enyém, én még baromira szét tudnám zúzni.

mert a fegyverek hossza, a támadási távolság mind csak 1-1 szempont, a fegyvert ugyan úgy mint a.. angolul "guard" magyarul mindenképpen hülyén hangzik, szóval az őrző vagy védő kezet el lehet mozdítani magad elől, nyilván 2 pengével 1 katanát félre lehet söpörni, akár még távol is tartani.

2011. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Machete-ból is van hosszabb fajta, ami nem sokkal rövidebb egy katanánál, és két rövidebb fegyverrel simán távol lehet tartani és védeni egy hosszabb fegyvert.


Késes Krisz

2011. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Ja és kimondta, hogy egy machete 30cm hosszú??

Egy machete 43 cm hosszú, a hosszabb fajta pedig 72 cm hosszú (nekem van ilyenem), szóval két 72 cm-es machete-val, ki lehet védeni egy 120cm-es katanát, pluszban még ott vannak a lábon a 40 cm-es sarlók.

Persze nem lenne egyszerű, de megoldható. A capoeirásnak csak 1 fegyverre a katanára kell figyelnie, az aikidósnak 4 fegyverre (2 machete és 2 sarló).

2011. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
A katanához nem feltétlenül kell 2 kéz a 2 kardot technikákat nem is lehetne kivitelezni így, mert ott az egyik kard általában katana (elterjedése előtt tacsi). A Japán aikido-s feltételezhetően igen magas szinten van a katana használatában ehhez el kell sajátítani azt a képességet, hogy a kirántás, az ellenfél szétvágása és a katana visszahelyezése a hüvelybe 2 másodpercen belül történjen. Szóval hiába a capoeira-snak a nagyobb fegyverarzenálja a küzdelem igen kiegyensúlyozott lenne a döntő szerepet inkább a pillanatnyi felkészültség és koncentráció döntené el reakcióidőben olyan ezredmásodperces különbségekre tippelnék amely hatására legalább az egyik fél megsemmisül. Nagy esély, hogy mindketten meghalnak ebben az esetben én nem hirdetnék győztest legalábbis az én győzelmi feltételeim közé tartozik, hogy a győztes túléli a harcot szememben a püroszi győzelem nem játszik.
2011. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
És nem kell leragadni a katanánál bár az aikido nem ismerem milyen fegyvereket használ pontosan. De Mijamoto útjait és tanácsait követve egy szamurájnak nem csak a saját ryu-ja fegyvereit kell tudni használni. Japánban meg nem idegen a naginata, juri, (és a jurin természetesen nem a leszbi mangát értem, hanem a lándzsát), esetleg ide vehetjük a suriken-t is bár ez kevésbé köthető a szamurájokhoz. Meg még egy halom fegyver csak most ennyinek jutott eszembe a japán neve. Egyáltalán nem akarom alábecsülni a capoeirást csak nagyon rábuz@ltatok a fegyvereire.
2011. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Öcsém, 1-2 válaszoló itt álomvilágban él (machetek meg katanák - mikor is harcotak utoljára ilyenekkel?).


Értem, hogy elméleti kérdés, de akkor is. Illetve gondolom a kérdező sem arra gondolt, hogy 2 mindenre elszánt harcos egymásnak esik késekkel meg kardokkal.

2011. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
mert mi az isten f@szával esne egymásnak két ember? ha meg akarsz ölni valakit, egy kib.aszott fegyver mégis csak jól jön, de meg ne merd cáfolni..
2011. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Most, hogy így elgondolkodtam a lándzsát lehet a -val írják. Utolsó előtti a harcosok nem traviánon hívják ki egymást úgyhogy kuss.
2011. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Na álljon meg a fáklyás menet!


Először is Neutronlovag, nem mondasz butaságokat, ezt elismerem. De, itt szó sem volt arról, hogy a capoeirás 100%-os győzelmet arat, valamint nem b*zultunk rá a fegyvereire egyáltalán, csak elmagyaráztuk pár embernek azt, hogy hogyan is működnek ezek a dolgok.


Másrészt, Kedves tegnapi 17:45-ös válaszoló!


"Öcsém, 1-2 válaszoló itt álomvilágban él (machetek meg katanák - mikor is harcotak utoljára ilyenekkel?)."


Hogy mikor harcoltam utoljára késekkel? Mondjuk tegnap, mikor edzést tartottam. Én körülbelül annyiszor használtam harcra/gyakorlásra/edzésre a kést, mint anyukád répa/krumpli pucolásra.

Szóval tudom mit beszélek.


Harmadrészt, ez mindenkinek szól. Nem védtem a capoeirást, és nem fikáztam az aikidóst sem! Viszont megkérdezem akkor mindenkitől: Bunyóztatok már full contact-ban IGAZI Brazil Capoeira MESTER ellen?? Valószínűleg NEM. Nekem megadatott. És bizony kemény volt. Muay thai-ost (edzőket! nem csicska 2-3 éve edzésre lejáró 16-18 éves kis takonyf@szokat!)vertem már el nem 1-et, nem 2-őt. De attól az egy capoeirástól kikaptam, és nem azért mert béna vagyok, hanem mert ő volt jó. Ennyi.


Késes Krisz

2011. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!