Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira VS. Aikido?

Capoeira VS. Aikido?

Figyelt kérdés
Ha egy brazil capoeira mester, egy japán aikido mester ellen megküzdene, akkor melyikük győzne?
2011. szept. 9. 19:41
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Jó a capoeira is, és jó az aikido is!
2011. szept. 10. 15:22
 12/43 anonim ***** válasza:
hogy lehet még jobban kifejteni? magas szintű ízületmanipulációkat tartalmaz az aikido, emellett fegyveres és egyéb pusztakezes harci elemeket. teljesen megfelelő egy ember harcképtelenné tételére és elpusztítására. ha megismersz néhány ilyen technikát, ez nem lesz kérdés.
2011. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Az aikidóban nem csak ízület manipuláció van meg fegyveres harc, ott vannak benne az ütések, elvezetések, dobások, gáncsolások, valamint a kyusho technikák, a kyusho technikák azok idegpont támadások, és hatékonyak éppen ugyanúgy, mint egyes kung-fu stílusokban (pl: A rák stílusú kung-fu, az is főként idegpont támadásokra épül, de az imádkozósáska stílus is hasonló).


Késes Krisz

2011. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
Jó van, jó van! Csak én aztat olvastam az Ueshibától, hogy inkább szereljük le, meg tegyük ártalmatlanná az ellenfelet, mint hogy megsemmisíccsük, meg, hogy egyesüljünk a zuniverzum harmóniájával, vagy mi. Szóval, hogy nem annyira a gyilkolásra mennek rá.
2011. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

akkor ő biztos nem ölt. de ő csak ő, és azóta eltelt pár100 év, és utána használták mások is, fejlődött és változott az aikido is.

és minden harcművészet alapja az akár gyilkolásig vitt harc. mivel nem azért harcol valaki, mert fázik és mozogni akar, ezért feltehetően olyan szituáció van, hogy szélsőséges eszközökhöz kell nyúlni. hogy befejezik-e a dolgot, vagy életben hagyják az ellenségeiket, az mindenkor is a harcoson múlott. én személy szerint a "halál öklét" satsu jin ken-t követem, és bevallom kissé irritál, amikor valaki úgy beszél a harcról, mintha az valami laza kis dolog volna, amiben nem hal meg senki..

nem, rohadtul nem az, csak van szerencsénk olyan vidéken élni, ahol a legveszélyesebb néhány senkiházi késelő az utcán, akik max erőszakosak, de aligha képzettek.


Krisz, én "egyéb pusztakezes technikák" alatt értettem a dobásokat, ütéseket rúgásokat ideg támadásokat.

msn?

2011. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

Kedves Aczél! :)

"akkor ő biztos nem ölt. de ő csak ő"


O'Sensei 4 évig volt katona és harcolt Mandzsúriában, többszörösen ki lett tüntetve. Ebből következik, hogy ölt.


Késes Krisz

2011. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

nos, akkor erről is ennyit. az alapító is tisztában volt az erőszakkal, benne élt és használta, harcművészet.

egy igazi harcművészet a béke szellemiségében létezik (szerintem) mert a használója tisztában van az erőszak mérgével.

2011. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Késes Krisz!

Amit tegnap 10:47-kor írtál. Elképzeltem azt a fegyveres párharcot a capoeira mester és az aikido mester között, logikus és nincs is túl krealva és túl misztifikálva, egyszóval reális.


Köszönöm az eddigi válaszokat! Ja és Aczél te is jó dolgokat írtál!


Várok még válaszokat és indokokat!

2011. szept. 11. 10:48
 19/43 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!


Hát figyelj reálisan kell átgondolni a gondokat! Egyébként én megnéznék ilyet élőben! :)

Ja Aczél kolléga írásaira érdemes odafigyelni, mert ő ért a harcművészetekhez! Ő nem az az ember aki szájkaratézik a monitor előtt.


Késes Krisz

2011. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

hehe, köszönöm.

pláne ha tőled tudok tanulni, úgy nem nehéz érteni ehhez-ahhoz.

2011. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!