Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira VS. Aikido?

Capoeira VS. Aikido?

Figyelt kérdés
Ha egy brazil capoeira mester, egy japán aikido mester ellen megküzdene, akkor melyikük győzne?
2011. szept. 9. 19:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Én 5 éve Aikidozom.

Nem tudom ki nyerne mert, az aikido a béke harcművészete,azaz nem egy nagyon vad harcművészet,de az ellenfél a capoeira ami pedig(én csak 2-szer láttam capoeirát)nekem táncharcművészetnek tűnt.de lehet,hogy nincs igazam

2011. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Hát...attól függ.

Mivel úgyis elméleti kérdésről van szó akkor "játsszuk le a párharcot" két verzióban. Egyik verzió pusztakezes bunyó, a másik verzió fegyveres harc.


Fegyvertelen harc:

Ha a brazil capoeira mester egy jó gyors váratlanul támadó eltalálja az aikido mestert akkor, a japánnak annyi. Ha viszont a japán aikido mester a rúgást levédi, majd elvezeti a mozgását, akkor kibillenti az egyensúlyából a capoeirást, és miközben az csetlik-botlik, az aikido mester kezét-lábát eltöri.


Fegyveres harc:

A capoeirásnak kezében a 2 machete (bozótvágó kés), lábujjaival fogja a régi fanyeles kihajtható borotvát. A japán aikido mesternek ott a katana (szamurájkard). Itt az nyer majd aki a gyorsabb.


Késes Krisz.

2011. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
66%

ahogy Krisz írta. egyébként sokszor a legbékésebb harcművészek a legbrutálisabbak és halálosabbak, mert ők ismerik az erőszakot, ezért is választják a békét.


mindkét stílus gyilkolásra megy, szerintem is pillanatnyi döntéseken és gyorsaságon múlik. aki az egyikben jó, az erős. két erős ember közül melyik a jobb csak élesben derülhet ki.

2011. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

Hm.. Az aikido gyilkolásra megy.

Azért ezt kifejthetnéd bővebben.

2011. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

Szerintem azt,hogy "gyilkolásra megy",Aczél úgy értette,hogy ha gond van,és használnod kell,nem 1 halálos technikát tartalmaz,így elég könnyű ölni vele.

Stílusokat nem hasonlítgatunk,egyén,képzettség,képességfüggő a dolog...

2011. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
kifejteném hát. minden harcművészet lényege az ellenséged hatékony elpusztítása. ezért fennsőbbrendűek a balf.asz kravhoz és a többi szerencsétlenkedéshez képest, és ezért nem lehet igazi harcművészetet tanulni ilyen pi.csa kis országban. kivéve, ha van egy jó edződ. kifejtettem?
2011. szept. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

A régi capoeira-sok durvák voltak, nem csak a lábujjaik között a borotva, meg a machete, hanem azoknak a capoeirásoknak akiknek, hosszú raszta hajuk volt, azoknak pengék voltak a hajuk végén. Valamint lovas katonákat rúgtak le a lóról, azért vannak azok magas úgró-forgó rúgások. ...

A capoeira k.urvára nem tánc.

2011. szept. 10. 08:05
 8/43 anonim ***** válasza:

a hajuk végén is?

de azz.. ha azt használni tudták (pedig nyilván) akkor az túlmutat az ijesztőn!

az mindegy, hogy sokan mit hisznek a capoeiráról, itthon gyakorlatilag nem oktatják, honnan tudnák mi az? és van hasonló néven tánc, persze hogy összekeverik. én sem tudtam sokáig mi az..

2011. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Aczél: "KIfejtettem?"

Nos, nem egészen. Konkrétan az aikidóra, mint gyilkos HM-re gondoltam.

2011. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Látom a kedves Kérdező kellően tájékozott! Mert bizony úgy van, ahogy a Kérdező mondja!


A régi capoeira mocskosul kemény volt!

A borotva és a selyemsál az mai napig megmaradt, a selyemsál az azért van, mert a selymen megcsúszik a borotvapenge. Ezért tekerték a nyakuk köré vastagon a selyemsálat.


Amúgy egy japán aikido mestert sem kell félteni, pláne katanával. Minden japán aikido mester tudja profin az Iaido-t vagy a Kenjutsu-t vagy még akár a Kobudo-t is. De az iaido-t azt biztos! Az iaido a kard kihúzás művészete.

Ha a japán mester az iaido technikával kihúzza a katanát a hüvelyből azzal a mozdulattal félbe is vághatja a capoeira mestert.


Viszont ha a brazil capoeira mester, csinál egy lábsöprést, azzal a lábával, amivel a borotvát tartja a lábujjaival,és azzal a mozdulattal elvágja a japán mester

Achilles-ínját akkor a japán mester lába megbénul, a capoeirás az egyik machete-val elhárítja a katanát, a másik machete-val pedig lesújt a japánra, akkor az aikido mesternek annyi.


Sokféle kimenetele lehet a dolognak.


Késes Krisz

2011. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!