Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A gyúrás tényleg árt a gerincn...

A gyúrás tényleg árt a gerincnek és a szemeknek?

Figyelt kérdés
16/F/74kg/192cm vagyok. Nem rég kezdtem gyúrni. Rendesen megizmosodtam, hisz igyekeztem jól csinálni. A lényeg, hogy általában fekvenyomásnál 40kg-t szoktam emelgetni. Ez úgy pont jó (nem is könnyű, nem is nehéz)nekem, szerintem. 80-100-at szoktam csinálni (persze, nem egyszerre...:)), és van, hogy a vége felé fáj a fejem, s talán ott érzek valamit a szememnél... Van egy kis gerincferdülésem, azt mondták, hogy a hátizmom miatt nem kell járnom semmiféle gyógytornára, viszont, mintha említettek volna valamit a súlyzósással kapcsolatban. Én úgy tudom, hogy ha párhuzamosan súlyzózok, akkor úgy jó, így van ez?
2009. márc. 9. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A szemeidnek szerinted mi köze lehet az izmaidhoz és az edzéshez, v. talán a szemeddel emeled a súlyt? :D Nalátod. Igazából nem értem a kérdésed másik felét, v. csak fekvenyomást szoktál csinálni?

Ha rendesen csináloda gyakorlatokat a gerincferdülésed sehogy sem befolyásolja az edzést, viszont ettől még kell(ene) hátra edzened. A body.builder.hu -n olvasd el az alapismereteket.

2009. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha rossz a testartásod akkor árthata gerincnek. És télleg igaz hogy a szemeknek is árt mert gyúrás kzöben ugye erölködsz és iylenkor több vér megy a fejedbe és ez a szemed is bánhatja.De ezt ne ugy képzeld el hogy majd 50 évesen megvakulsz:D.Ezt ugy értem ha hirtelen nagy suylt probálsz felemelni akkor elduranhatnak az erek meg tönkre teszed magad. Tehát óvatosan a sulyokkal és akkor nem lesz szükséged szemüvegre:)
2009. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ekkora csacsiságot mint a 15:01 es válasz rég olvastam...
2009. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
6x8nál többet nincs értelme csinálni olyan sullyal amivel szabályosan edzel.Nem lesz baja a szemednek.A gerincednek árthat a guggolás nagy súllyal szabálytalanul,v a 2 kezes evezés öv nélkül szabálytalanul.Ez odavághat a derekadnak.Használj övet olyan gyakorlatoknál ami a derekadat terheli és igyekezz szabályosan edzeni.Ja és ne feletsd el az alapos bemelegitést anélkül könnyen lesérülsz.
2009. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És milyen gyakorlatokat kell bemelegítésként csinálnom?
2009. márc. 13. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:

ja árt a szemeknek én azt hallottam hogyha 1 percnél tovább nézel 12 kilónál nehezebb súlyt akkor leolvad a retina.

volt egy olyan hogy a haverom szemen dobott 1 kilós súlyzóval azóta is homályosan látok...


komolyan: minden izmot meg kell mozgatni laza nyújtások nem nyújtáshatárig(dinamikusan, de szerintem fingod nem lehet mi az), alapvető gimnasztikai gyakorlatokkkal.

2010. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!