Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik az eredmény...

Szerintetek melyik az eredményesebb bunyóba gyúrás vagy küzdősport?

Figyelt kérdés
szerintem a gyúrás egy nagy kalap ... nem jó semmire csak tönkre mész tőle röhögő görcsöt kapok a ki gyúrt emberektől mert olyan buták hogy azt hiszik attól hogy nagyok minden csajnak tetszenek és keménynek érzik magukat tiszta gáz
2010. szept. 21. 16:32
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Ha verekedni akarsz akkor azt mondom, hogy jobban jársz ha küzdősportot tanulsz. Amelett, hogy erősít még technikát is tanulsz.
2010. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ez a helyszintöl is függ.Lehet,hogy boksz bajnok vagy 60 kilóban,de mit csinálsz,ha a lukadért kell bunyóznod egy 2x3 cellában két 100 kilós cigánnyal?Lepattansz róluk,lefognak és megdugnak.
2010. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%
A kettő együtt tökéletesen kiegészítik egymást...tapasztalat
2010. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Gyúrás+Küzdősport ^^ ennyi:D
2010. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%

küzdősport, nem kérdés. Egész más kategória a két dolog, egész másról szól.

Sőt, a túlzott gyúrás akár hátrány is lehet, mert tök feleslegesen pumpálod fel magad, aztán nem bírsz rendesen mozogni.

Én harcművészetre járok, és van néhány srác, akik úgy ki vannak gyúrva, hogy egyszerűen gátolja őket a technikák normális kivitelezésében. Biztos marha jól lehet a strandon feszíteni a felpumpált izmaikkal, de hogy ha a kezüket nem tudják emiatt összezárni rendesen maguk előtt, az nem túl vicces dolog egy képzett emberrel szemben.

Küzdősportoknál/harcművészeteknél ha alkalmazás-centrikusra jársz, ott úgyis van erősítés, ahol nem arra mennek, hogy nagy izmaid legyenek, hanem céltudatosan erőt fejlesztenek - nem felpumpálják az izmot, hanem céltudatosan edzik -, és főleg a megfelelő izomcsoportokra helyezve a hangsúlyt (tehát mellizmok, bicepsz nem nagyon, de pl. a hát és a tricepsz az szépen meglesznek mozgatva.).

Általában az igazán kemény harcművészek nem kigyúrt állatok, hanem izmos-szálkás fajták, és kib*szott erősek.

2010. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hallod utolsó kibeszélt itt Jay Cutleres felpumpált izmokról? nem hinném hogy egy ilyen izomzattal rendelkező embert hátráltatná az a sooook hús [link]
2010. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Totálisan egyetértek az utolsóval, mást nem is kell írnom :)
2010. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
bocsánat. 17:23-mas válaszolóval értek egyet, a második 17:30-as vagyok.
2010. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 hollófernyiges ***** válasza:
Azért egy két méter magas és széles embernek már verekednie sem kell többnyire, elég megjelennie :)
2010. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy 2 méter magas és széles a csávó nem biztos hogy elfutnak előle, lehet egyből megkéselik mert az egyszerűbb nekik.

Én Wing Tsunozom, az öklünket szoktuk edzeni rendesen, hogy ne "érezzük" ha összecsapjuk az ökleinket, erőnléti gyakorlat edzés végén van amiben eléggé meg lehet izzadni.


Én is csak azt tudom mondani amit a többiek, a Harcművészet/Küzdősport hatékonyabb az utcán mint a kigyúrtság.

2010. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!