Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Futásnak mik a hatásai a...

Neji kérdése:

A Futásnak mik a hatásai a testépítésnél?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt,h én pl creatint szedek,küzdő sportolok is és hobby szinten testépitést is szoktam.Pl.:ma is leedzettem 2,5orát csak testépitésre és ha utánna elmegyek futni akkor mi lesz?Amit edzettem akkor az nem ér semmit(mert nekem egyik ismerősőm azt mondta nem lehet úgy)?
2011. márc. 5. 21:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
3órán át mit csinálok?:) íme:kezdem 6x8 fekvenyomással egyenes padon utánna 6x8 szűk fekvenyomás egyenes padon majd nyakmögül nyomás hátra 6x8 fejfölé nyomás kétkezes súlyzóval 6x8 egyekezes oldalemelés 6x8 bicepsz álva kétkezes sulyzóval 6x8 bicepsz ferdepadon 6x8 kalapács bicepsz gyak 6x8 húzódszkodás 6x8 felülés 4percen át megállás nélkül utánna gugolás 6x8 Lépcsőzés 100emelet és kb ennyi. Minden 8 után 1perc szünet.
2011. márc. 6. 14:29
 12/19 anonim ***** válasza:

És hol a hátad? Váll? Csuklya?

Ez az edzésterv nagyon nem jó. Kéne egy bontott edzésterv, amin mondjuk egy edzésnap két izmot dolgoztatsz meg. Ez így semmire sem elég jó.

A 6x8-as ismétlés meg szerintem eleve nem az igazi, 3x8 kéne. Bicepszből csinálsz elég gyakorlatot, de olyan súllyal csináld, amivel 3x8-at bírsz csak. (ez igaz kábé mindenre)

A lábedzésed szinte semmi. A guggolást súllyal érdemes csinálni, több gyakorlattal. Ha rendesen megcsinálod a lábedzést, utána nemhogy futni, de egy lépcsőn sem fogsz tudni felmenni. Egy gyakorlaton belül pedig ne legyen 1 perc pihenés!

2011. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ez csak az egyik napom volt az edzésből:) méghozzá a tegnapi.2napot edzek és a 3. a pihenőnap mindig.Lábra viszont tényleg keveset szoktam edzeni(gugolás és lépcsözés)futás is volt eddig csak hát megtudtam így,h semmi értelme futnom...
2011. márc. 6. 14:46
 14/19 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod pl fekve kinyomok 8at utánna ne pihenjek 1percet sem??Akkor mennyit? semennyit?<------pihenés nélkül nem birom xd
2011. márc. 6. 14:47
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát gyakorlaton belük fél percnél többet nem érdemes. Azt meg nem tudom ki mondta, hogy futni nem érdemes, mert f@szság.
2011. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt mondták ha ezek az edzések után még futok akkor izomtömeget vesztek...Annak mi értelme?nem azért edzek ,h izomtömeget veszítsek.
2011. márc. 6. 15:59
 17/19 anonim ***** válasza:

Az azért lesz, mert edzés után tápanyagot kéne bevinned.

Ha nem edzés után futsz, hanem mondjuk egy másik nap, és rendesen kajálsz, akkor nem fogsz izomtömeget veszteni.

2011. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Oks,köszi:P
2011. márc. 6. 17:52
 19/19 anonim ***** válasza:
2011. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!