Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Futásnak mik a hatásai a...

Neji kérdése:

A Futásnak mik a hatásai a testépítésnél?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt,h én pl creatint szedek,küzdő sportolok is és hobby szinten testépitést is szoktam.Pl.:ma is leedzettem 2,5orát csak testépitésre és ha utánna elmegyek futni akkor mi lesz?Amit edzettem akkor az nem ér semmit(mert nekem egyik ismerősőm azt mondta nem lehet úgy)?
2011. márc. 5. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Eleve nem szabad 2,5 órát edzeni.

Edzés után kajálni kell, fehérjét meg ch-t, és ha megeszed azt az adagot, amit meg kell, akkor amúgy sem nagyon tudsz elmenni futni.

2011. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mindig 2-3órát szoktam testépítésre edzeni...küzdősportnál 2ora heti4szer ott sincs semmi gond...

Edzést akkor zárom le általában ha a sülyemelések után meg volt a futás és enni szoktam utánna,rendesen adagolok mindent ,odafigyelve.

2011. márc. 5. 22:01
 3/19 A kérdező kommentje:
De a kérdésem az lenne ha pl.: súlyemelések utána én elmegyek futni akkor az izom amit összeszedtem (nem tudom hülyeséget írok-e nem vagyok valami nagy bioszos) azt a futásnál ki izzadom?(mert ez egyszerre lenne tömegnövelés meg szálkásítás is nem?)<----ilyen pedig nem létezik,h egyszerre a 2 dolog...
2011. márc. 5. 22:03
 4/19 anonim ***** válasza:

Más egy küzdősport edzés, és más egy testépítő. Egy konditermi edzés ne legyen több 1 óránál!

A másik meg, hogy az izomtömeget nem edzésen növeled. Edzésen csak szétbombázod az izmaidat, és a mikrosérülésekkel ráveszed, hogy tápanyagot vegyen fel. Az anabolikus folyamatok edzés után mennek végbe, ha viszel be tápanyagot. Ezért edzés után futni hülyeség.

Edzés után amilyen gyorsan csak lehet tápanyaghoz kell juttatni az izmaid. Erre jók a tápkiegek, mert olyan gyorsan te szilárd kajából nem fedezed, ahogy egy proteinturmix, mondjuk vitargoval.

Izmot meg nem tudsz kiizzadni.


Futni érdemes egy másik nap elmenni. Szálkásítás, meg tömegnövelés egyszerre valóban nem létezik. Az izzadásnak amúgy a szálkásításhoz vajmi kevés köze van, hiszen csak víz, és ásványi anyagok távoznak. A szálkásítás pedig a kajálástól függ, szálkásító edzés nem létezik!

2011. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a választ!:)
2011. márc. 5. 23:02
 6/19 anonim ***** válasza:
2011. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Da puta madre ***** válasza:

3 óra????? Mit csinálsz te 3 órán keresztül??? 3/4 óra 50perc alatt végigcsinálom amit kell, aztán kész.


Étvágyat csinál, rendbeteszi a szív és érrendszert, fejleszti az állóképességet. kb

2011. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Da puta madre ***** válasza:
és égeti a kalóriát
2011. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ha testépítssel foglalkozol akkor kötelező futnod mert nem fogja bírni a szived!
2011. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha futnék,akkor az izomtömeg vesztést okozna,mert én sulyzózni is szoktam...ezért úgy döntöttem nem fogok futni amig izomtömeget növelek...aztán ha majd már szálkásítok akkor futok,de addig még ráérek:)
2011. márc. 6. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!