Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdő sport illene hozzám?

Milyen küzdő sport illene hozzám?

Figyelt kérdés
Lassan 18 vagyok kajakozom nagy eléggé kötött izom tömeggel rendelkezem. Kajak mellett elszeretnék kezdeni valami küzdő sportot heti néhány órában. Ezekkel az adotságokkal milyen küzdő sportot lehetne kezdeni? Aki mond valamit legyenszives párszoban jellemezni azt a sportot.
2010. nov. 20. 19:25
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
Hülye csíra tudsz te olvasni?! Mondtam én azt, hogy fegyver ellen jó a birkózás és a boksz?! Én is csak azt mondtam, hogy fegyvertelen támadó ellen jó. És igen jól mondod, a legtöbb küzdősportnak nincs értelme és semmire sem jó utcai verekedés szempontjából.
2010. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Diarmand válasza:

Reménykedem, hogy vannak olyan kitartó emberek, akik nem fáradnak bele az előző oldalak fölösleges és parttalan vitáiba és eljutnak ehhez a kommenthez :)


Nem tudom miért, de aki x küzdősporot/harcművészetet űz az majdnem mindig leszólja azt aki y-t csinálja. Ez értelmetlen és fölösleges. Ebben valószínűleg benne van az, hogy adott iskolákat ultimateként hirdetnek vagy nagyon hypeolnak valamit. Nem kellene ugyanis így megtévesztik az embereket. Ez nagyon veszélyes dolog, le is írom miért.

Egész egyszerűen hamis önbizalmat ültetnek az emberbe. Lehet, hogy az adott ág mestere teljes mértékben tisztában van azzal, hogy az általa oktatott xy harcművészet lószart sem ér az utcán, de ezt nem közli a tanítványaival, pedig kötelessége lenne. Ebből kifolyólag ha elverik az utcán az egyik 5-8 éve tanuló tanítványt, az ha nem is lép ki, de fikázni fogja azt amit tanult mondván, hogy az semmit sem ér az utcán (sem máshol) ami igaz is.

Azt kellene felfogni mindenkinek, hogy teljesen mindegy mit csinálsz x éve, milyen kondícióban vagy, milyen testi adottságaid vannak. Nem számít. Lehet fekete öves karate mester, bajnok muay thaios, apámfasza jiu-jitsus vagy akárki. Nem számít.

Van egy mondás, hogy minden fejben dől el. Aki ennek az igazát nem ismeri el és csak azt hajtogatja, hogy amit ő csinál az kemény és über és fasza és az utcán is jó az hazudik és nem tudja mit beszél. Aki ugyanezeket elmondja és hozzáteszi még, hogy ő már győzött nem egy bunyóban az is hazudik (abban hogy hasznos az utcán amit tanult).


Minden fejben dől el. Ennyi. Aki nem képes leküzdeni magában azt a pszichológia gátat, hogy most úgy megüsse a másikat, hogy annak nagyon fájjon, lássa vérezni, hallja üvölteni a másikat az elveszett. A harc kezdésének pillanatában sokkos állapotba kerül az ember ami a hirtelen adrenalin túltengésnek köszönhető. És ez vagy előny vagy nagy hátrány (segítek, majdnem mindig utóbbi). Fizikailag ez abban nyilvánul meg, hogy lefagysz. Nem vagy képes ütni pedig tudod hogy kellene, nem vagy képes futni pedig az megmenthetne. Lefagysz és ezzel behozhatatlan előnybe kerül a támadó.

A támadó.

Vegyük figyelembe, hogy a támadó (akár lesből támadó, akár egy szóváltásból neked ugró) minden esetben (!!!) fölényben van veled szemben.

- vele van a meglepetés ereje

- egyáltalán nem fél a következményektől, hogy TE megsérülsz

- ha meg mert támadni minden bizonnyal tapasztaltabb utcai bunyóban, mint te


Ezekhez még vegyük hozzá, hogy ha megijedsz ő meg még dühös is, akkor körülbelül négyszeres fölényben van Veled szemben.

Egy támadás során a következő zajlik le bennünk.

- meglepetés, hogy megtámadtak és ennek következtében beindul az adrenalin termelése

VAGY

- tudatában vagyunk annak, hogy ebből a szóváltásból bunyó lesz és így indul be

Mindkét esetben a tapasztalatlan ember (értsd: utcán tapasztalatan, szőnyegen vagy ringben lehet ő a király) leblokkol.

- nem nagyon tudunk mozdulni

És itt a vége. Leütnek, lecsapnak megrugdosnak stb...


A fentiek persze változhatnak embertől függően, de általánosságban igazak.

Ezért írtam, hogy aki bokszol és verekedte már ki magát győztesen hazudik amikor azt állítja, hogy a boksz jó az utcára. Nála igen, mert ő le tudta küzdeni azt a gátat, hogy úgy megüsse a másikat, hogy beleroppanjon az állkapcsa és nem blokkolt le harci helyzetben. Másnál egyáltalán nem biztos, hogy meg tudja ezt tenni x év tanulás után sem.

Egyik wing tsung kung fu-t tanuló ismerősömnek mondta maga a mester, hogy szép és jó a kung fu, de ha utcai harcra kerül a sor csak a szemet, a nyakat és a lágyékot támadja az ember ha túl akar élni és felejtse el a szép mozdulatokat.


Nincs olyan, hogy biztos nyerek. Legyél akárki, veszíthetsz és ha vesztesz nagyon szarul járhatsz. Lehet, hogy pulóveres kabátos ellenfeled valójában egy 15 éve kőművesként dolgozó egyén, aki hatalmas fizikai erővel rendelkezik és a sarki kocsma törzsvendége. Mit csinálsz? Leaikidozod? Lekungfuzod? Szétmuaythaiozod? Ugyanmár...

Olyan hirtelen neked tud ugrani a másik két méterről, hogy köpni-nyelni nem tudsz csak azon kapod magad, hogy a földön vagy és ő van fölül.


Amiért veszélyes az utcán verekedni.

Nincs fogalmad arról, hogy meddig mer elmenni az ellenséged. Mindkettőtökben döng az adrenlin és győzni (túlélni?) akartok. Lehet, hogy te csak képen mered ütni ököllel, de ő nem rest a vesédet lerúgni és téglával püfölni a fejedet. Nincs szabály, nincs aki leállítsa a "mérkőzést".

Ha többen vannak, azt meg se említem...

Senki ne higgye, hogy majd a küzdősport megmenti minden szituációból. Jobb elkerülni az ilyen fightokat.


Na, eleget írtam arról, miért ne verekedjünk az utcán, de azért némi vigaszt is kéne írnom :)


Természetesen nem azt mondom, hogy nincs értelme elkezdeni űzni valamit, csak nem szálljunk el magunktól. Egyértelmű, hogy felkészültebbek vagyunk x év kick boksz után, mint egy nagyszájú diszkópatkány, akit amúgy is el lehet küldeni a sunyiba egy sallerrel. Csupán azt hangsúlyozom, hogy óvatosan a bunyókkal. Az önvédelemnek nem az a célja, hogy minden esetben győzz, hanem hogy megtanuld helyesen értékelni az adott helyzetet. (aki szerint az önvédelem csak a harcról szól az el se kezdje..). Nem leszel attól kevesebb, mert elfutsz. Ha férfi akarsz lenni, akkor állj össze egy haveroddal, fedjétek be az öklötök valami közepesen puhával és menjetek egymásnak izomból. Üssetek, rúgjatok. Persze ne nyakra, fejre, gerincre vagy lágyékra, de véletlenek előfordulhatnak. Majd itt kiderül ki mennyire bírja a fájdalmat ha a földre kerül és akkor el lehet azon gondolkodni, hogy mi történne ha most valaki más állna fölötted és tovább rugdalna.


Nem azért van előnyben a tae-kwon-doe-s vagy a thai bokszos mert szépen üt és rúg, hanem mert kitartóbb. Jobban bírja a fájdalmat. Az verekedjen utcán aki nem fél a fájdalomtól, át tudja törni a pszichológiai gátat, tud nagyon dühös lenni és mellesleg fizikai erőben és izomban sincs híján.


De ami a legfontosabb. Ha a másik fegyvert (kés, vipera, kő, valami fém vagy fadorong) ránt, fuss. Ha nem is akarja használni előfordulhat baleset és akkor...

Még évekkel ezelőtt jó régen egy magyar kick boksz bajnokot betalált az utcán egy késes támadó és követelte az értékeket ami nála van. Odaadta neki. Mikor megkérdezték, hogy miért azt válaszolta.

Lehet, hogy le tudtam volna verni, de lehet hogy nem és akkor megszúr, akkor pedig ott maradok. Jobb nem kockáztatni.

Le lehet vonni a tanulságot egy olyan embertől aki valszeg sokakat le tudna ütni/rúgni.


Végszóul.

Azt csinálsz amit akarsz, de legyél tisztában a saját képességeiddel és kerüld a fölösleges bunyókat.

2011. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!