Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdő sport illene hozzám?

Milyen küzdő sport illene hozzám?

Figyelt kérdés
Lassan 18 vagyok kajakozom nagy eléggé kötött izom tömeggel rendelkezem. Kajak mellett elszeretnék kezdeni valami küzdő sportot heti néhány órában. Ezekkel az adotságokkal milyen küzdő sportot lehetne kezdeni? Aki mond valamit legyenszives párszoban jellemezni azt a sportot.
2010. nov. 20. 19:25
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező.Már mondtam.Kempo, thai-box, box, birkózás.De tudod mit?Menj el sok edzésre és azt válaszd ami neked a leghasznosabb.
2010. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

18:58


Erről van szó. Azt válassza, amiről úgy gondolja, illik hozzá, és hajlandó évekig tanulni.

Hmm. MMA-közvetítés, youtube...

Nézd csak meg, miért zárnak ki MMA-ban:

[link]

Ja, utcán nincs szabály, sry. Harcot eddig csak videóban láttál? Vagy te magad küzdöttél valaha azon ágazatok képviselői ellen, amiket bűvészkedésnek nevezel? Eljutott valaha az elmédig, hogy nem a rendszer a fontos, hanem az, hogy ki használja és hogyan? Esetleg van tapasztalatod mindegyikben? Ha nem, akkor amit mondasz, elméletgyártás, semmi több.

Van némi élményem jitsussal meg aikidóssal pl. Azóta meggondolom kétszer is, mielőtt ilyeneket mondok. Az aikidós még oké, ők nem vernek péppé. De egy ügyesebb jitsus kezei közé azért nem kerülnék... A képzettség a lényeg, nem az, mit csinálsz, LOL.

2010. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Jó képzeld, én meg jitsuztam, azt hittem én vagyok a király, lementem kempozni a legutolsó fehéröves is úgy megvert mint annak a rendje.Úgyhogy ennyit erről.Semmire nem mentem a jitsus tudásommal, közelharcban nem tudtam alkalmazni mert nem is lehet.Tudom miről beszélek, nem csak elméletet gyártok.
2010. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Remek, akkor mégsem vagy olyan vérpistike, mint amilyennek elsőre tűntél.
2010. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Ezt meg hogy érted?Ezt a kifejezést még nem hallottam, légyszíves magyarázd el.
2010. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Bocsi első válaszoló de így végig gondolva tényleg több értelme van a szerinted látszat sportoknak mint egy boxnak:s Így belegondolva valoszínüleg nem viccből nem boxot hanem harctechnikáz oktatnak a különleges alakulatoknak. Főleg hogy a bennem lévő pár ezer km evezéstől eléggé jattos vagyok hogy úgy mondjam ,így is odaverek olyat hogy az emberek nagy része beleborul ,de cseszhetem hogy ilyen erőm van előkapnak 1 bökőt akkor ugyan ott vagyok most mint boxal ilyen esetekre harctechnika kell. Kösz a segítséget mindenki ,esetleg még ha ezen belül tudnátok ajánlani valamit.(csak önvédelemre akarom használni támadásra nem)
2010. nov. 24. 19:30
 27/42 anonim ***** válasza:

Ha valaki bökőt ránt akkor futni kell.Ha valaki tud bánni a késsel, akkor lehetsz te akármekkora harcművész, nem számít.Belédvágják és kész.Szúrtak már le feketeöves harcművészt.

Egyébként látom sikeresen elhitted amit mondtak.Csak annyit mondok, jó menj harcművészetre.Menj el jitsuzni, vagy aikidózni, tanuld meg jól.Aztán menj el boxra vagy hasonlóra, vagy menj el kyokushin karatéra és próbáld meg ott alkalmazni amit tanultál.Próbáld csak egyetlen egyszer elkapni a kezét küzdelemben és megcsinálni rajta a feszítést, forgatást vagy éppen amit tanultál.

Nem fog sikerülni.

2010. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"Próbáld csak egyetlen egyszer elkapni a kezét küzdelemben és megcsinálni rajta a feszítést, forgatást vagy éppen amit tanultál. "


Ebből a mondatból annyira lerí, hogy te soha a büdös életben nem jujitsu-ztál, aikidoztál vagy csináltál bármi hasonlót, vagy ha igen akkor azt valami rettentően rossz helyen csináltad...


Olyan csak a Bud Spencer filmekben és a Segal filmjeiben van, hogy puff, elkapja a kezét oszt' had szóljon. A valóságban ez nem így működik. Tudod, vannak olyan dolgok, hogy blokkolás, atemi (kontrollütés), rúgás, lökés és UTÁNA lehet elkezdeni fogdosni a másikat. A legkirályabb mester sem tudja senkinek sem elkapni a kezét röptébe. Viszont leblokkol és bekúr egyet az arcodba. Ki nem fog vele ütni de arra elég, hogy fél másodperc alatt földre visz. És ennyi a történet.


Amúgy nem tudom miért hozod fel következetesen a karatét, mikor abba ponthogy egy rakat leszorító és dobótechnika van, csak nem kezdő szinten, ott még csak csihi puhi meg my geri...


Kérdező:

Mindegy mire mész, legyen az a thaibox-fanklub (amit én azért annyira nem istenítenék de te dolgod) vagy bármi más, 2 dolog lebegjen a szemed előtt:


- Tanulj technikát, a fizikai erő 50%-ot minimum számít a harcban, de a technika és a magabiztosság, hogy ismerős a helyzet (mivel 10000x gyakoroltad ugyan azt) a másik 50%

- Akármit is tanulsz néhanapján gyakoroljatok a társakkal full kontakt harcot. Vegyetek fogvédőt és /vagy fejvédőt és néha teszteljétek mit tanultatok. Akkor leszel képzett, hogyha akár ilyen szimulált "éles" helyzetben sem mész le a kocsmai bunyó szintjére, hanem tudod alkalmazni amit tanultál.

- SOHA de SOHA ne harcolj hacsak nem elkerülhetetlen. Ennek 2 oka van. Egyik, hogy akár veszhetsz is (pl. jobb nálad a másik vagy többen vannak). Ez ugye értelemszerű. A másik viszont - amit én sajnos egyszer majdnem a saját bőrömön tapasztaltam -, hogyha összetöröd az idiótának a fejét a járdaszegélyen és a hülyegyerek ott helyben elpatkol akkor azért TE ÜLSZ LE A HŰVÖSÖN! Hiába mondod, hogy önvédelem volt... Pláne ha 3 haverja tanusítja, hogy te kötekedtél. És ez igaz bármilyen harcművészetre vagy küzdősportra, a boxra, a thaiboxra, a jujitsura, az aikidora, a kungfura, a krav magára és bármi másra. Főleg középhaladó szinten lefogod fojtóba, mert már tudod, csak épp azt nem érzed, hogy hol reccsen a légcsöve... Szóval csak óvatosan.

2010. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Kösz 20:36 eddig a te kommented a leghasznosabb:)
2010. nov. 24. 20:47
 30/42 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván te jobban tudod hogy én mit vagy mit nem csináltam.Lehet hogy te ilyen kemény vagy,de ha utcai bunyóra kerül a sor nincs akkora lélekjelenléte az embernek, hogy végigvigye a blokkolást meg az ellentámadást.Az adrenalin meg persze az egekben.Egyszerűen csak kapálnak a levegőbe.De mindegy, látom feleslegesen papolok.Nem az önvédelmi technikáktól, hanem a full-kontakt harctól fejlődik igazán az ember.
2010. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!