Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdő sport illene hozzám?

Milyen küzdő sport illene hozzám?

Figyelt kérdés
Lassan 18 vagyok kajakozom nagy eléggé kötött izom tömeggel rendelkezem. Kajak mellett elszeretnék kezdeni valami küzdő sportot heti néhány órában. Ezekkel az adotságokkal milyen küzdő sportot lehetne kezdeni? Aki mond valamit legyenszives párszoban jellemezni azt a sportot.
2010. nov. 20. 19:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"utcai bunyóra kerül a sor nincs akkora lélekjelenléte az embernek, hogy végigvigye a blokkolást meg az ellentámadást."


Ha erre nincs lélekjelenléte mire van, már bocs?

A thaiboxban nem kell blokkolni az ütést? Vagy nem kell kitérni előle, csak állni mint egy darab fa? És nem kell visszatámadni sem? Na ugye, hogy kell... Legalább magadnak ne mondj ellent.


Amúgy pontosan ezért tanítják a harcművészeteket úgy, ahogy (csak sajnos itthon nagyon sok helyen túl cukormázasra veszik a figurát...).

1000x megcsinálsz egy technikát egymás után órákon keresztül. Akkor berögzül. Nem kell már a lélekjelenlét, hogy megcsináld, mert ha amúgy belehugyoztál a gatyádba akkor is reflexből nem fejed elé emeled a két kezed (és töreted el az alkarod...) mikor ütnek feléd egy viperával, hanem csinálod amit tanultál - önkéntelenül, robotszerűen reflexből.

A lélekjelenlét már csak ahhoz kell, hogyha megcsináltad amit kellett robotikusan akkor ne hagyd felállni, mint edzésen hagynád hanem törd el a vállát. Ahhoz még több is kell...


Valahol hallottam, hülye story de tanulságos:

Magas szintű harcművészt (nememlékszem pontosan milyet) megtámadott utcán egy rabló késsel. Az elvette tőle és a földre nyomta az embert reflexből - majd pontosan, mint edzésen hagyta, hogy fölálljon és visszaadta neki a kést... Az újra szúrt és megismétlődött a jelent. És én nem is tartom olyan hihetetlennek. Magamról tudom, hogy ilyen helyzetben az agy lekapcsol és csinálod amit tanultál. Én sem törtem ki a srác kezét aki bekóstolt, pedig feltett szándékom volt. Mégis reflexből elengedtem mikor a földön volt. Mondjuk ő legalább nem támadott újra.

2010. nov. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Már bocs, de nem láttál te még thaibox mérkőzést?Úgy blokkolják az ütést, hogy a kezüket a fejük elé teszik, mint a boxolók.Egyszerűen lehetetlen kitérni minden ütés elől, mégha ki is tudna térni első menet végére nagyon elfáradna.

Kedves kérdező, menj fight.hu fórumra és ott kérdezd a nagyokat.Nekik elhiheted amit mondanak.

2010. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"Úgy blokkolják az ütést, hogy a kezüket a fejük elé teszik"


És ez a módszer boxkesztyű nélkül az utcán szerinted használható?


....

2010. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Royce Gracie -Jiu Jitsu
2010. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
A muay thai és a brazil jiu-jitsu a legnagyobb sz@r. Csak divat bunyó mindkettő! Utcán pocsolyás betonon földharcolni? Utcai bunyó az lökdösődés, ütés, grabancfogás, hajtépés, birkózás. Thai boxra veri a f@szát mindenki? Az az atyaúristen?! Hol fogod te azt utcán használni? Térdelni rugdosni? Ami jó az a szabadfogású birkózás és az ökölvívás, persze a kettő együtt. Utcán hogy védekeznek ösztönösen? Test-test ellen küzdés + ütés. DE jómég az aikido, a wing tsun kung-fu, a savate és a defendo.
2010. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Már nem azért 17:24,de gondolom fogalmad sincs a ketrecharcról, ha ilyeneket mondasz.Már pedig a ketrecharc hasonlít legjobban az utcai harcra.S ott a brazil jitsusok érik el az egyik legjobb eredményt.Akkora hülyeségeket beszélsz mint ide LAcháza.A birkózást és a boxot nem fikázom le mert tudom hogy jók, de mondjuk egy brazil jitsus ellen földön semmi esélye egy halandónak.Lábra meg a birkózók meg boxolók nincsenek megedzve.2 combrúgás és vége a mesének.Nagyon elfogult vagy.
2010. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Te csíra, látszik, hogy átitatták az agyadat a muay thai-al és a BJJ-val. A BJJ csak tatamin vagy ringbe jó egy ember ellen! Utcán pocsolyás betonon, kabátban farmergatyában több ember ellen sz@rt sem ér. Ugyanez a muay thai, hova akarsz te rúgni? Előbb fellöknek vagy hátulról elkapják a nyakadat. Nem bunyóztál még utcán? Én igen. Nem egy olyan ember bukását láttam aki űzött x küzdősportot több éve, és olyan verte el aki még ki sem próbált semmi küzdősportot. A muay thai, a kick-box, a taekwondo, judo, BJJ csak RINGBE való. Utcán egy valami számít az aljasság. Ez ellen nincs védekezés. (Max. ha van fegyvered.) Utcára más kell. A boksz jó mert megtanulsz ütni, a birkózás pedig megtanít test-test ellen küzdeni. Megfogod, megrángatod elkapod hátulról a nyakát, ha lehet tépni a haját akkor téped, a fejét hozzávered valamihez, két erős ütés fejre és kész. Ilyenkor felejtsd, hogy muay thai, meg low-kick, lóf@szt. Utcán ne verekedj úgy mint a ringben! Az a baj, hogy a K1 és az MMA, az agyon marketingezett, sztárolt és szponzorált sportolók átmossa az agyatokat, elvakít titeket. Utca az más, lehetsz te kemény MMA-s, odavernek viperával a térdedre akkor kampec. Vagy ha csak lefognak az is elég (nem kell ide 10-20 tagú banda, 2-3 ember bőven elég). Kíváncsi vagyok ha a Fedor-t és a Bonjasky-t kiküldenénk teljes felszerelésben egy rio de janeiro-i vagy new york-i gettóba teljes sport felszerelésben akkor mi lenne velük, elmondom halottak lennének, még akkor is ha a gettóban lévő embereknek nem adunk fegyvert a kezükbe, 5-6 ember elég lenne bőven.
2010. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
A Royce Gracie-s válaszoló vagyok 17.5o-nek.Szerinted egy boxolonak vagy birkozónak nem árt a térdének a vipera?Vagy esetleg az általad emlitett gettókban,abban a szituban ők győztesen jönnének ki?
2010. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Én azt nem mondtam, hogy nem árt a fegyver, de mondjuk fegyvertelen támadás ellen, amikor gyorsan kell reflexből ösztönösen védekezni, a boksz és a birkózás életszerűbb, minta a bonyolult BJJ technikák (amivel perceket szórakoznak el a ringben/ketrecben), egy rúgást cipőben farmergatyában + még kabátban (ha olyan idő) hirtelen hatásosan jól kivitelezni nincs idő. Fegyver ellen pedig futni kell, vagy ha van fegyvered akkor használd. Utcán nincs "kóstolgatás" mint meccsen, ott nincs bokszkesztyű ami nagyobb felület és könnyebb vele találni, ott nincs gí és nincs előtte idő bemelegíteni és nyújtani (mondjuk lábra), ott nincs olyan gatya rajtad amiben könnyebben tudsz rúgni (pl: thai boksz vagy karate nadrág), és lágyékvédő és fogvédő sincs, és szabályok sincsenek és menetek sincsenek.
2010. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Először is anyádat csírázd le hülyegyerek, másodszor meg így semmi értelme semmilyen küzdősportnak sem.Én meg azt mondom valaki előkap egy pisztolyt,aztán birkózhatsz te akárhány évig meg boxolhatsz, ott már semmilyen küzdősport sem segít.Nem mondtam egy szóval sem hogy a BJJ több ember ellen való.Egy ember ellen tökéletes, de több embre ellen természetesen hatástalan.
2010. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!