Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi sport illene...

Milyen önvédelmi sport illene legjobban a személyiségemhez?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy el kéne kezdeni valami önvédelmi sportot, mert a környéken eléggé megszaporodtak mostanában az erőszakos cselekmények, az hogy edzett vagyok, meg ugye nem ér semmit, ha valakik letámadnak. (esetleg fegyverrel). Általában csendesebb, nyugisabb fiú vagyok, mindig próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket, tehát nem hinném hogy jó lennék mondjuk valami brutál boxolónak, mert nem lennék képes szétverni senkinek a fejét, csak egyszerű önvédelem kéne. A futás azért nem jó, mert egyrészt dühít is, hogy annak kell elszaladni, aki nem csinált semmit, másrészt ha pl. egy lány társaságában vagyok, nem kezdhetünk el szaladni, mert ő lassabb mint én, és akkor muszály közelharcba keveredni, és ha olyankor van az ellenfélnél fegyver...:) hát abból nem sok jó sülne ki.
2011. máj. 4. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Wing Tsun kung-fu?

Az én szememben ezt hívják harcMŰVÉSZETNEK. Azért is csípem, mert egy normális kung-fu oktató nem csak a harcra tanít meg, hanem bölcsességre is. Mégis maga a dolog, nagyon hatásos.

Keress rá a neten Yip Man-ra, és megtetszik ez az ágazat. :)

2011. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyébként, így talán jobban előtted lesz a dolog, ez a Yip Man tanította ki Bruce Lee-t is. :)
2011. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Te ezt csinálod?
2011. máj. 4. 13:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, de sokat olvastam már mindenféle harcművészetről, párom csinálta is jó ideig a thai-boxot és a kick-boxot, úgyhogy érdekelni kezdett a dolog és utánajártam az ilyesmiknek. :)
2011. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha elkezdenék valamit, akkor én is a wing tsunt csinálnám.
2011. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Defendo, krav maga. Amúgy önvédelemnél ha tetszik ha nem szét kell verned a fejét, az utcán nem a varázslatos aikidó mozdulatok fognak működni, hanem egy két egyszerű ütés, és futás. A boksz amúgy egy nagyon jó sport, én sem vagyok egy ideges darab, és nekem nagyon tetszett. Az edzéseken senkinek a fejét nem kell szétverned.
2011. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Neji ***** válasza:
hali! Megjöttem én is ˇˇ =D Wing Chun Kung-Fu-t ajánlok!=D de persze ha az nincs a közeledben akkor jó a wing tsun is... wing tsunba nézd meg ki a mester neki ki a mestere és mérd le mit tud az edző.Egyébként a Wing Chun-t nehezebben találod meg mert annyira nem reklámozza magát mint a wing tsun.
2011. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Neji ***** válasza:
Sry azt kihagytam,h Yip Man Wing Chun kungfuzott (soha nem wing tsun kungfuzott,mivel ez akkor még nem is létezett)
2011. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

pedig a futás lesz a te sportod :D


a csajt, meg ha csúnya, simán ott lehet hagyni :D

2011. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Brazil Jiu Jitsu
2011. máj. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!