Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi sport illene...

Milyen önvédelmi sport illene legjobban a személyiségemhez?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy el kéne kezdeni valami önvédelmi sportot, mert a környéken eléggé megszaporodtak mostanában az erőszakos cselekmények, az hogy edzett vagyok, meg ugye nem ér semmit, ha valakik letámadnak. (esetleg fegyverrel). Általában csendesebb, nyugisabb fiú vagyok, mindig próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket, tehát nem hinném hogy jó lennék mondjuk valami brutál boxolónak, mert nem lennék képes szétverni senkinek a fejét, csak egyszerű önvédelem kéne. A futás azért nem jó, mert egyrészt dühít is, hogy annak kell elszaladni, aki nem csinált semmit, másrészt ha pl. egy lány társaságában vagyok, nem kezdhetünk el szaladni, mert ő lassabb mint én, és akkor muszály közelharcba keveredni, és ha olyankor van az ellenfélnél fegyver...:) hát abból nem sok jó sülne ki.
2011. máj. 4. 12:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a modern defendo illene hozzád.

Az edzéseken nincs sparring,teljesen nyugis nem bántanak,csak pár technikából áll,viszont azokat addig gyakoroltatják,amíg álmodból felébredve is nyomod.És külön edzenek a stressz leküzdésére is.

Én csináltam egy darabig,de hiányzott a sparring és egy kicsit drága is,viszont az ott tanítottak működnek,kipróbáltam haveri sparring közben.

A kézitusának is utánanézhetsz.

2011. máj. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
krav maga
2011. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Olyan küzdősportot vagy önvédelmi edzést ne is kezdj el, ahol nincs sparring. Semmilyen gyakorlat nem fog használható tudást adni, ha nem látod a támadást valós erővel, valós sebességgel, rendes motivációval. Ezért a modern defendo helyett a simát ajánlom.
2011. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!