Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan a Wing...

Miért mondják sokan a Wing Chun kungfuról, hogy gyenge? Hát azt miért, hogy hatékony?

Figyelt kérdés

Vagyis amiket találtam, az legtöbbször olyan szintű vita volt, hogy "mert gyenge" vs. "de nem igaz, mert hatékony".

Kifejtené valaki a magyarázatot is, aki jártasabb a témában?



2016. szept. 28. 13:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%
Hagyományos harcmodor oktatása eredeti szabályok szerint zajlik , ez az egyik hiba . A forma beállások bonyolított technikák kivitelezése felesleges . A keletiek testfelépítése eltérő a nyugati és az európaiakéhoz . Kisebb embereket el lehet intézni gyors sűrű ütésekkel lefogásokkal , masszívabbakat szinte lehetetlen . Kombinálni érdemes a közelharcot boxszal , lábtechnikával egyéb módszerrel . Testmozgásnak jó időtöltés bármelyik irányzat és van haszna is de önvédelemre csekély a harcértéke . Bruce Lee ezért kombinált és hagyta el a tradícionális Wing chunt , szerinte 3-4 féle ütés rúgás és blokkolás komoly gyakorlása elegendő .
2016. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

reál wing tsun jó, az m betűs meg gagyi

ki kell próbálni, de nem élesben ...

2016. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert rengeteg változata van. A legjobb az Emin Boztepe féle Wing Tzun. Ez ugyanaz, mint a Leung Ting féle Wing Tsun, csak sokkal jobb oktatással. Az, hogy a láncütés gyenge, az egy aranyos tévhit és addig jó, amíg a köztudatban ez van benne. Nagyon-nagyon sok változata van a Wing Chunnak, ebből körülbelül 5-6 jó, a többi 100 az tényleg gyenge. Azok is jók lehetnek, de azok gyengék. EBMAS Wing Tzun, Leung Ting féle Wing Tsun, Lo Man Kam féle Wing Chun, William Cheung féle Wing Chun, Master Wong féle Wing Chun, Samuel Kwok féle Wing Chun. Ezek jók és erősek. A többi, az ilyen Ving Tsun, Weng Chun, Wjing Tjun, na ezek gyengébbek.


Mondom ezt úgy, hogy nem egyszer verekedtem a Wing Tsunnal és tökéletesen működik, erős stílus. Vannak nála jobbak, persze, de nem a nyugati stílusok közül.

2016. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Jó, de ez még mindig nem érvek, hogy ezért, vagy azért jó, vagy nem jó.

A "wing tsun" az milyen? (Habár szerintem nagyban függ persze a sifutól, és tanonctól is.)És persze MIÉRT jó, vagy nem jó az ágazat?

2016. szept. 29. 14:55
 5/32 A kérdező kommentje:
A legelső hozzászólással azért nem értek amúgy egyet, mert a wing tsun egyik lényege épp az (szerény tapasztalatom szerint) hogy azt feltételezed, hogy az ellenfél mindig erősebb, ezért olyan kell legyen a technika, hogy akkor is működjön, valamint sosem erővel megyünk szembe, hanem kihasználjuk azt.
2016. szept. 29. 14:57
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
Ha van sparring (kesztyűs-fogvédős küzdelem) edzésen és ösztönös, nem pedig bonyolult, merev, életszerűtlen mozdulatokra épít, akkor jó. Döntsd el, hogy a Wing Chun-ra ezek közül melyik igaz.
2016. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, akik szerint gyenge, azok szerint attól erős valami, hogy kesztyűs,fogvédős harc folyik (többek között). Végül is van logika benne, hogy minél többet vagy élesben, annál jobb. De hát ilyen van itt is, ahogy előrehaladsz fokozati létrán. Hogy miért jobb egy ösztönös technika, mint egy "tökéletesség" elérését célzóan kifejlesztett, logikára építő technika, módszer elsajátítása, az is egy jóízű beszélgetésnek lehetne tárgya. A legösztönösebb talán az, ha elfutsz, vagy összekucorodsz, hogy kisebb felületen tudjanak ütni. Tehát... Az ösztön már csak ilyen, épp, hogy edzésen az ösztönöket kell legyőzni.


A wing chun mozdulatok elve, hogy a lehető legegyszerűbb, legrövidebb és leghatásosabb legyen. Tény, hogy meg kell szokni, és ki kell alakuljon a védekező technikák rutinja, ami talán több időt vesz igénybe, de távolabbra visz.

Az alap (támadó)állást például én is picit életszerűtlennek látom, mondjuk egy karatés fudo dachival szemben.


Na de ezek csak az én, viszonylag laikusabb meglátásaim, szeretném látni, hogy olyan emberek beszélnek erről, akik jártasabbak a témában. (Én csak néhány hete kezdtem wing tsunozni. Előtte karatéztam 5 évet.)

2016. szept. 30. 08:33
 8/32 A kérdező kommentje:
Ja, kifelejtettem: merevnek abszolút nem nevezhető, sőt, folyton a lazaságra hívják fel a figyelmet.
2016. szept. 30. 08:34
 9/32 anonim ***** válasza:

Magyarországon a Leung Ting-féle Wing Tsun-t felejtsd el! Máday Norbert, hatalmas agymosó és pénzlehúzó marhasága. Iszonyatosan drága és 10 év múlva sem ér semmit sem! Nincsen az edzésükön sparring! A Real Wing Tsun, ugyanakkora fos, mint a Leung Ting-es, annyi, hogy ők próbálnak "földharcolni" is, de egy béna fehér öves judós is hülyére alázná a mestert is földharcban. (Jártam ilyenre 2,5 évig, onnan tudom!).

Az Boztep-féle annyival jobb, hogy nem formagyakorlatoznak annyit, valamint többet erősítenek. De sparring ugyanúgy nincsen, szóval gagyi. (Erre is jártam 1 évet)


Egyedül a Lo Man Kam Wing Chun a jó! Ott nincs vacakolás fogvédő, ( a kezdőknek fejvédő is) és MMA-s kesztyű és agyalják is egymást rendesen! Rúgnak magasra is és földrevitelek is vannak benne. Ja és jóval olcsóbb is mint a többi! Szerintem ezt csináld.

Én boksz mellett kezdtem el ezt nem rég, és igen jó!

2016. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Azon kívül, hogy drága még mindig nem érvekről beszélünk, csak ismétlésről.

Eközben privátban nagyon hasznos beszélgetés alakult ki a témában, és ez utóbbi véleménnyel ellentétes következtetésre vitt.

2016. okt. 1. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!