Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék formálni az alakomon...

Szeretnék formálni az alakomon hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy számtalan gyakorlatot találok ha rákeresek, de nem igazán tudom nekem mi lenne az ideális. Örülnék ha olyanoktól kaphatnék tanácsot, akik már több tapasztalattal rendelkeznek a témában mint én. :) Vékony lány vagyok, nehezen hízok, 162 cm és 48 kg. A fenekem eleve kerek de szeretnék rajta még dolgozni, főleg a gluetus maximus felső, deréki részén érzem laposabbnak. Ezen kívül a derekamon is karcsúsítanék, arra gondoltam, hogy arra megfelelő lenne a hullahopp. A kar erőnlétemen javítanék, hogy képes legyek nagyobb erő kifejtésére. Szerintetek hogy kezdjem? Tudnék itthon elvégezhető gyakorlatokkal is fejlődni vagy inkább súlyzós edzésre lenne szükség? Az étrendemen is változtassak? Lehet hülye kérdések, de abszolút nem vagyok képben. :)

2016. aug. 29. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés lenne a legjobb.

Altestre: guggolások, kitörések (súllyal).

Hasra: hasprés, haskerék.


Étrend szempontjából a legfontosabb, hogy értékes tápanyagokat tartalmazó ételeket fogyassz. Pl.: fehér lisztből készült kenyérben nincs sok tápanyag, egy teljes kiőrlésű viszont tele van hasznos dolgokkal.

Ugyanígy a többi kaja. Minél természetesebb annál jobb.

2016. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
A hulahopp nem ér semmit, mivel eleve nincs helyi zsírleadás. Attól miért fogyna a derekad ha egy karika pörög rajtad? Súlyzós edzés kell és tiszta étrend. Kalória mínuszban tudsz zsírt leadni, viszont izmosodáshoz meg plusz kellene. Farizomra: súlyzós guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás. Karra: bicepszezés állva rúddal vagy egykezesekkel. Tricepszre tarkóhoz engedés vagy hátsó támaszos tolódzkodás.
2016. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt esetleg nem tudnátok megmondani hogy kb mennyi kalóriát kéne bevinnem naponta? Mármint az edzések mellett, hogy. Nem vagyok nagyétkű, valószínűleg erőltetnem kell.
2016. aug. 29. 12:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Na valamiért odakerült egy hogy.
2016. aug. 29. 12:24
 5/6 Cortez70 ***** válasza:
Egyéni. Neked kell napi kb 100g fehérje, 50g zsír és annyi ch, hogy tudj izmosodni. Ez mindenkinél más, de kezdheted 150g körül és meglátod. Ezekből kalóriát is tudsz számolni. 1g fehérje= 4kcal. 1g ch=4kcal. 1g zsír=9kcal.
2016. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2016. aug. 29. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!