Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?

Hogyan kezdjek el futni?

Figyelt kérdés

Szeretnék heti 3-4x elmenni futni.

Fogyni szeretnék, és sokan mondják, hogy azzal lehet a legjobban formálni az alakot, és azzal fogyni.

Csak egy probléma van.Nem tudok úgy hozzá kezdeni.

Nagyon, nagyon hamar elfáradok.Ettől elmegy a motivációm is.

Hogy fussak, vagy mennyit és nem tudom.

Lekocogok vagy lefutok az utca végére akkor én már rosszul vagyok.

Nem is vagyok nagy darab, hogy amiatt fulladnék ki gyorsan.

Ti hogy kezdtétek?Mit csináljak?



2016. máj. 18. 15:54
 1/2 anonim válasza:

Úgy kezdtem, hogy 5 bírtam. Másnap se sokkal többet.

Aztán beállítottam magamnak egy kényelmes kocogó tempót, amitől nem szúr az oldalam, kapok levegőt rendesen. Így harmadnap már lefutottam 15 perc alatt 1,5 km-t. Utána megint ugyanezt. Aztán kicsit növeltem a távot.

Válassz olyan kényelmes lassú tempót, amit bírsz tartani először csak 10-15 percig. Aztán rövid időn belül (2-3 hét ez az idő meg fog duplázódni/triplázódni).

Ha fogyni akarsz amúgy is jobb a lassú tempójú kocogás, mint a sprint meg a gyors futás.

2016. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először sétát és lassú kocogást váltogass! Ne menj gyorsabban annál, mint amilyen tempó mellett még el tudsz mondani egy (nem túl hosszú) mondatot. Ha már nem tudsz folyamatosan beszélni menet közben, akkor lassíts!


Séta-kis kocogás-séta-kis kocogás. Innen kell elkezdeni, aztán egyre több lesz a kocogás és egyre kevesebb a séta.


Az időt és a távot írd fel minden alkalommal, használhatsz telót ezek mérésre valamilyen app-pal (pl. endomondo), vagy ezeket kézzel is beírhatod, ha hazaértél. Vezesd mellette a súlyodat is!


Ez azért kell az első perctől, mert pár hónap múlva visszanézve már az rengeteg motivációt jelent, ha látod, hogy honnan indultál és mennyit fejlődtél.


Megpróbálkozhatsz (ha tudsz angolul és szereted a zombikat) a Zombies, Run! app-pal (ez is ingyenes), ezt beállítod egy fél órás futásra, játssza a zenéket a telefonodról és közben egy zombis történetet mesél hangjáték formájában. Néha beleszövi a történetbe, hogy na most kergetnek a zomborok, ekkor fokoznod kell a tempót, különben utolérnek, máskor csak a történet olyan, hogy inspirálólag hat. Azt szokták írni értékelésekben, hogy ezt hallgatva 2x annyit futottak, mint korábban nélküle.


És a legfontosabb, hogy tényleg legyen heti 3-4 alkalom, főleg az elején fontos, hogy kialakuljon a szokás. Ebben is segíthet az app, várod, hogy mehess futni, hogy halld a történet folytatását.


Én így kezdtem - mondjuk sétálni nem kellett, de pl. feleségemnek igen - és most mindketten 5-7-10 km-t futunk.


Szóval ne hajtsd túl magad, menj el rendszeresen és időnként nézd vissza, hogy milyen messzire jutottál!

2016. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!