Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?...

Hogyan kezdjek el futni? (Konkrétabb részletek a kifejtősben. )

Figyelt kérdés

Jelenleg 300 méter folyamatos, normál kocogás után kiköpöm a tüdőmet. Szinte a nulláról kell kezdenem, felnőttként. De hogyan? Vékony testalkatú vagyok, tehát nem a fogyás stb. a cél. A futás, állóképesség növelését akarom.


Felnőttként nem sportoltam igazán semmit, a 20 éve (mióta nincs tesiórám), max. sétáltam, illetve nagyon keveset bicikliztem - pl. el a boltba és vissza.


Szellemi, ülőmunkát végzek. Sokat dolgozom, ezért is hanyagoltam el a mozgást úgy általában.


Viszont most úgy adódott, hogy több szabadidőm lesz a nyáron, és szeretnék elkezdeni sportolni.


A kocogás/futás mellett döntöttem.


Csak mégis, hogyan kezdjem a nulláról indulva?


Köszönöm szépen a segítő válaszokat!


31/N



2015. jún. 20. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


JÓ FUTÓCIPŐ KÖTELEZŐ!


(Tudom, hogy nem illik "kiabálni" de nagyon fontos egy minimum középkategóriás futócipő)


Hajrá!

2015. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

fuss amennyit bírsz, aztán sétálj, aztán fuss amennyit bírsz, aztán sétálj... ezt csináld 30-40 percen át.

azért az elgondolkodtató, 31 évesen, hogy lehet hogy 20 éve nincs tesid :)

2015. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Várok még tippeket!


Bocs!!! Elírtam! 10 éve nincs tesim. Köszi az észrevételt! Nem mindegy!

Még főiskolán mozogtam, ott még kellett sportolni valamennyit bizonyos félévekben.

2015. jún. 20. 23:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Lassan fuss, sétánál kicsit gyorsabban. Így elég lesz a levegő. 4 lépésen keresztül be, 4en kifúj a levegő. Gyorsabb futásnál lehet pl 3-3.

Ha nem bírsz futni, akkor pl fél kör futás, 20m séta. Vagy ahogy jól esik.

Szépen lassan lehet növelni a teljesítményt, hetente max 10'/,ot szabad növelni a távon.

2015. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!