Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?...

Hogyan kezdjek el futni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni futni.

Több okból is:

nagyon keveset mozgok, szint egész nap tanulok a szobámban, szeretnék 2-3 kg-t fogyni, és van egy nagyon szigorú tesitanárunk, akinek a futás a kedvence, így fel kellene rá készülnöm.


Évekig nem mozogtam rendszeresen, így a nulláról kezdeném.

Tippeket szeretnék, hogyan kezdjek hozzá.


2015. márc. 4. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom hova valósi vagy, de ha soproni.. akkor tudom kire gondolsz :D

Igazából mindenek előtt be kell szerezned egy jó futócipőt (aszfalton futáshoz vastagabb talpút) és kitartást. Miután jól bemelegítettél mehetsz is futni. Mondjuk például, én azt javaslom, hogy eleinte keveset fuss..max 1 km. Aztán mondjuk 5 alkalommal futsz ennyit, egyre gyorsabban. Majd egyre többet. (ha minden nap fogsz futni, akkor pl hetente lehet növelni a tempót és a távot)

Hajrá! :)

2015. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó alaposan melegíts be! Figyelj a fokozatosságra! A végén érdemes levezetésként sétálni, majd nyújtani. Találj ki egy stratégiát arra, hogy megkedveld a futást és jó értelemben függő legyél. :) Sok sikert!
2015. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem soproni vagyok, jó pár km-el távolabb lakom. :D

Köszönöm a vűlaszokat, ment a zöld! :)

2015. márc. 7. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!