Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás inkább izmosít vagy...

Dalmyy kérdése:

A futás inkább izmosít vagy nagyban fogyaszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, 164 cm és 60 kg.

A csípőm széles, a derekam vékony,az alsóbb végtagjaim túlsúlyosak.

Már egy ideje próbálok lefogyni, főleg a kényes test tájékokról leadni azokat az idegesítő feleslegeket.Próbálkoztam már Rubint Réka és Béres Alexandra DVD-ivel. Különböző tornákkal, zumbával, Jumping Fitnessel.

Egyedül a futással nem ismerkedtem meg még közelről.De annyi helyen olvastam már arról, hogy a futás inkább izmosít mint zsírt éget ,hogy eléggé beijedtem tőle.3 évig verseny szerűen úsztam így is izmosaknak (vaskosabbaknak) tűnnek a szememben a combjaim, nem szeretném tovább vastagítani őket,csak el szeretném tüntetni róluk a zsír felesleget. A cardio edzés kezdetnek jó a futógépen? Hány percet javasoltok, a gépen 20 perc van beállítva alapból. A pulzusszám mértékének köze van a zsír égetés és az izom építéshez? Vagy esetleg tudtok másfajta ,jól bevált, fogyasztó testmozgást?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2016. máj. 5. 18:39
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
81%
Önmagában egyik sem. Fogyáshoz kalória mínuszban kell lenned. Tehát étrendfüggő is. Sokan futnak évek óta, de a súlyuk az marad. Izmosítani meg max a sprintek tudnak valamennyire.
2016. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

20 perc futás se nem izmosít, se nem fogyaszt.


Egyébként hosszabb futásokkal elég jól lehet fogyni, hogyha az étkezés rendben van (gyk nem kell spéci gyúrós étrend, de azért nem cola+chips). És valamelyest izmosít is, de kigyúrt nem a futástól leszel.

2016. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a pulzusszámnak köze van a zsírégetéshez. Akkor tudsz igazán jól fogyni, ha alacsony intenzitású (kábé max pulzusod 60-70%-a, pulzusmérővel lehet szabadban is mérni) mozgást (például futás) csinálsz folyamatosan sokáig. Neked az lehet 2 óra is, csak még hozzá kell edződnöd. 20 perc az nem túl sok zsírégetés szempontjából, úgy kábé annyi alatt indul be normálisabban maga a folyamat.


Az izomépítéshez kevesebb köze van. Testépítő, izomerősítő edzéseken inkább a gyakorlatokra figyelsz, azoknak a gyakoriságára és nehézségére. A pulzust futásnál figyeled (ha figyeled).



Azt kellene csinálnod, hogy ilyen hosszabbakat csinálsz, viszont nem feltétlenül fogod bírni napokon keresztül (az megint egy másik kérdés, hogy még időd sem biztos, hogy van rá). Na az ilyen pihenőnapokon érdemes elmenni egy lazásat úszni például, hogy mozgásban maradjál. Utána jobb lesz a futás is a következő napon. És gép helyett én azt javasolnám, hogy a szabadban fuss (hacsaknem valami olyan környéken laksz, ahol képtelenség akármerre is futni).

2016. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. máj. 6. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!