Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi fogyaszt jobban? Futás...

Zowie kérdése:

Mi fogyaszt jobban? Futás vagy a gyors, erőltetett tempójú séta?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A szálkásító diéta fogyaszt. Millióan futnak, de semmit nem fogynak vele, mert az emberek nagy részének nem is ez a célja vele. Ha nem vagy kalória mínuszban akkor nem fogysz még akkor sem, ha futsz. Ez az alaptézis. A másik pedig az, hogy intenzívebb futással több kalóriát használsz fel, tehát ezzel jobban fogysz (ha van étrend), de több izmot is vesztesz. Na de az emberek egy részét marhára nem érdekli, hogy izmot is veszt, így számukra jobb eredményt hoz a gyors futás, ha a mérleg számít.
2014. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kajára figyelek, szénhidrátot nem eszek sok zöldség, csirkemell, gyümölcs. Reggelire eszek gyümölcsöt, diót, ebéd vacsi csirkemell savanyú káposztával v koviubival. Ezenkívűl itthon edzek de izmot nem szeretnék veszíteni és gondoltam, hogy azon a napon mikor nem edzek akkor futnék.
2014. szept. 25. 19:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Étrenden változtassak? Vagy jó így?
2014. szept. 25. 19:49
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Szálkásításnál nem fér bele a sok gyümölcs, mivel abban is sok cukor van, az pedig szénhidrát. A fehérje legyen meg napi 2g x ttkg és a szénhidrátot csökkentsd majd, ha nincs heti 0,5-1 kg fogyás. Ha 1 kg-nál több, akkor nagy az esélye az izomvesztésnek. Maradj aerob tartományban, ha fontos az izmok megőrzése, ez kb 130 alatti-körüli pulzusnál van. Nem azt jelenti, hogy néha nem lehet picit magasabb, de igyekezz ez alatt maradni. van aki az intervallum kardióra esküszik és náluk biztos jól is működik, nálam annyira nem vált be, de próbáld ki ha akarod. Keress rá.
2014. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az intervallum kardio:) Nem vagyok ebbe ilyen mélységekben. dvd-re tornázok, másik nap jógázok, holnap súlyzós edzést csinálok felsőtestre mert ma fenekeztem comboztam. Ha kihagyom a gyümölcsöt akkor jó így az étrend? És mit javasolsz edzés után reggel mit egyek? Olvastam hogy fehérje turmixot isznak, hogy ne épüljön le az izom de ha az nincs milyen étellel lehet kiváltani? bocs a sok kérdésért
2014. szept. 25. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Az intervallum kardio váltakozó intenzitású edzés. Ez kb 15-20 perc, és felváltva megy egy kb 1 perces kemény szakasz, és egy kb másfél perces laza mozgás. Ez megy váltakozva.

Nem kell minden gyümölcsöt elhagyni, kevés belefér.

Edzés után fehérje kellene, ha nincs protein porod, akkor sima kaja is jó, pl tojás sütve vagy főzve (sosem nyersen) vagy akár hús is jó zöldséggel.

Este pedig sovány túró.

2014. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha este eszek sovány túrót az nem fog zsírrá alakulni? 5-6 után már nem igen merek enni csak citrmos fekete teát iszok.
2014. szept. 25. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Ehetsz 6 után is, nem ez számít, hanem a napi össz tápanyag-bevitel.
2014. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon köszönöm a sok segítséget:)
2014. szept. 25. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Szívesen.:-)
2014. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!