Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás mennyire fogyaszt?...

A futás mennyire fogyaszt? Nagyon izmositja a combokat? 17/L

Figyelt kérdés

2015. jún. 24. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

attol fugg, lehet hogy semennyire.


A combokat nem izmositja, inkabb a vadlit.

2015. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És szétviszi a térded.
2015. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Miért vinné szét?Az embernek a futás az egyik legtermészetesebb mozgásformája.

2015. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szergej55 ***** válasza:

Az, de nem betonon, és inkább mezítláb. De ígyis-úgyis elhasználódik a térd egy idő után, ha sokat fut valaki.


Nem, nem izmosít semennyire.

2015. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogyaszt persze,sőt kifejezetten szálkásít
2015. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én évekig futottam betonon, mert sajna felénk nem volt más lehetőség, és ugyan tönkre nem tette, - mert időben terepet váltottam - de a röntgenfelvételek szerint látható a károsodás... Ahogy emléítettem, "terepet" váltottam, áttértem a futópadra. Azóta helyrejött a térdem és megszerettem a futást! A kérdésre válaszolva, pedig szeretném kifejteni, hogy futás és futás között van különbség! A rövidtávfutók mindenképpen izmosodnak, mert ők robbanékonyan, gyorsan és intenzíven futnak kisebb távokat. A hosszútávfutók, kismaratontól a nagymaratonig, mind-mind súlycsökkenést idéznek elő. Hátránya, hogy miután már "eltűnt" a felesleg, az izomvesztés lesz tapasztalható, igaz ennek mértéke attól függ, minél nagyobb a táv... Elég csak pár képet megnézni a rövid és hosszútávfutókról, egyből szembetűnő a testfelépítések közti különbség!
2015. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alfa1 ***** válasza:

A futás önmagában nem fogyaszt, mivel futás közben általában magas a szivritmus tartomány. Ha mellette figyelsz az evésre, akkor viszont sokkal gyorsabban fogysz, mert rengeteg kalóriát éget.

Ezt onnan tudom, hogy egy év alatt 17 kg-t fogytam így.

A térdedet nem teszi tönkre, ha normális - és a te lábadhoz való - futócipöt választasz, és megtanulsz rendesen futni.

Ezt meg onnan tudom, hogy futottam már 3 maratont, és semmi baja a térdemnek (régebben volt).

Röviden: olvass utána a futástechnikáknak, válassz hozzád illö futócipöt. (Vannak boltok, és klubok, ahol mindkettöben segítenek)

2015. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem így fut,akkor nem árt a térdnek:


https://www.youtube.com/watch?v=UCClYRiDrBc

2015. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. júl. 3. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!