Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen felkapott a...

Miért lett ilyen felkapott a wing tsun? És mi kerül rajta ennyibe?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősömtől hallom, hogy így wing tsunozik meg úgy, és hogy ez mennyire király dolog. Kérdeztem, hogy mit csinálnak, hát formagyakorlattal rendbe tartják a lelküket, és különböző támadások ellen tanulnak védekezéseke, többek között torokra és szemre támadnak. Kérdeztem, hogy mennyi egy hónapban, azt mondták, hogy 11000-et fizetnek a havi bérletért, ami heti 2 edzés, plusz egy hónapban 2 erőnlét. Én 4 éve birkózom, és 3000 forintot fizetek a heti 4 edzésért.

Egymástól függetlenül mondták, hogy a wing tsun minden támadást ki tud védeni, mert a harc mind az 5 fázisát ismeri. Az egyik 6 hónapja csinálja és már valami 3. szintű. A másik 1 éve, de ő meg semmilyen ! 1 éve grapllingezem is, versenyszerűen, a birkozóknál is meg grapplingen is azt hallom az mmasoktól, meg a k1esektől , hogy a wing tsun nem ér semmit. kb csak levegő kapálás és hogy egy wing tsun mester életében nem ütött meg senkit, meg hogy az ütő és rúgó ereje tizede egy 2 éve boxolónak/thai boxolónak, meg hogy az ütés technikái is használhatatlanok.


Ha tényleg nem tanít meg se ütni, se rúgni, csak levegőbe kalimpálni, ami helyre hozza a lelkedet, akkor miért kerül 11.000 forintba és ki az aki képes kifizetni ?


2015. dec. 19. 18:33
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Igazából az Ip Man filmek tettek jót a piárjának, szerintem sokan csak ezért kezdtek lejárni, illetve mostanában ezért duzzadt fel a létszám. Egyébként ezt is lehet keményen és jól csinálni és bármi mást is lehet rosszul.

És micsoda véletlen, most januárban már itt a harmadik rész, szerintem mindenki jobban jár ezzel, mint a Star Wars VII-el: https://www.youtube.com/watch?v=jckXscMwIOI

2016. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!