Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen felkapott a...

Miért lett ilyen felkapott a wing tsun? És mi kerül rajta ennyibe?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősömtől hallom, hogy így wing tsunozik meg úgy, és hogy ez mennyire király dolog. Kérdeztem, hogy mit csinálnak, hát formagyakorlattal rendbe tartják a lelküket, és különböző támadások ellen tanulnak védekezéseke, többek között torokra és szemre támadnak. Kérdeztem, hogy mennyi egy hónapban, azt mondták, hogy 11000-et fizetnek a havi bérletért, ami heti 2 edzés, plusz egy hónapban 2 erőnlét. Én 4 éve birkózom, és 3000 forintot fizetek a heti 4 edzésért.

Egymástól függetlenül mondták, hogy a wing tsun minden támadást ki tud védeni, mert a harc mind az 5 fázisát ismeri. Az egyik 6 hónapja csinálja és már valami 3. szintű. A másik 1 éve, de ő meg semmilyen ! 1 éve grapllingezem is, versenyszerűen, a birkozóknál is meg grapplingen is azt hallom az mmasoktól, meg a k1esektől , hogy a wing tsun nem ér semmit. kb csak levegő kapálás és hogy egy wing tsun mester életében nem ütött meg senkit, meg hogy az ütő és rúgó ereje tizede egy 2 éve boxolónak/thai boxolónak, meg hogy az ütés technikái is használhatatlanok.


Ha tényleg nem tanít meg se ütni, se rúgni, csak levegőbe kalimpálni, ami helyre hozza a lelkedet, akkor miért kerül 11.000 forintba és ki az aki képes kifizetni ?


2015. dec. 19. 18:33
1 2 3 4
 1/31 Glacierous ***** válasza:
Reklám.
2015. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
(3000 forintot fizetek egy hónapban és hetente 4 edzés van, bocs ha nem volt érthető) Egyszerűen nem értem, hogy mi kerül rajta ennyibe.
2015. dec. 19. 18:35
 3/31 anonim ***** válasza:
13%

Azosztigen! Van itt hülyeség rendesen. Szóval! Én is Wing Tsun-t tanulok, csak ezek szerint nekem jó edzésem van. Boxoló és Thai Boxoló haverjaim megverem rendesen, tehát erről ennyit, hogy nem ér semmit. Ringben, MMA-ban tényleg nem! Viszont nem is oda lett tervezve. A stílus arról lett híres, hogy Hong Kongban, mikor anno Yip Man elkezdte tanítani, akkor a tanítványai mindenkit megvertek. Az én Wing Tsun mesterem rendszeresen harcol szintén Thai Boxos barátjával és az első mesterfokozatot csak az kaphatja meg, aki kesztyűzésben legyőzi az ellenfeleket, akiket kap.


Szóval ez megint csak egy provokatív kérdés, de legalább néztél volna utána a dolgoknak. Nagyon effektív technikái vannak, amit mindenki mond, aki harcolt már ellene. Az, hogy nekem 8000 volt havonta az tényleg sok, tehát abban teljes mértékben egyetértek, viszont, ha megteheti, hogy fizeti, akkor abszolút megéri, mert ha tudod használni, akkor elég kényelmes és pláne effektív.

2015. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az mind igaz, az hogy ki tudja védeni az összes támadást egy baromság, semelyik stílus nem tudja kivédeni. Nemrég volt lehetőségem kicsit sparringolni egy wing tsungos segédedző ellen, mester fokozata volt, úgyhogy gondolom, ő már tud wing tsunozni. Nagyon mozgékony volt meg minden, az első combosig, amit tudott csinálni, hogy folyamatosan védekezett és néha néha kitámadott, olyankor egy körívest ráfordítottam a combjára és ugrott vissza védekezni, a földharcra leginkább a feleségemre emlékeztetett, és igen a jó értelemben :D Ha köríves fejrúgásokra, illetve az oldal irányú támadásokra, horog, mawashi geri, pedig teljesen felkészületlen volt, tisztán talált mindegyik, ha föltette a kezét hogy védje a fejét akkor a kezével együtt rúgtam meg, nem volt semmi erő a kezében ( lehet, hogy nem 25 fekvőtámaszt kéne csinálni egy héten 2x). Olyan érzésem volt, mintha egy 5 kyus kempoka ellen küzdenék. Egy wing tsun mester harci tudása helyettesíthető 1 év judoval és 2 év thai boxal, bár lehet hogy sokat mondtam. Ami kétség kívül viszont jó benne, hogy tényleg megnyugtat, engem legalábbis nagyon. Jó érzéssel távoztam a dojoból, a formagyakorlatai szépek. Az utcai önvédelme is használható lehetne, ha egy bábú ellen kell küzdeni. Az a baja vele, hogy az segédedző ott mutogatta, nekem hogy hogyan vág torkon ha ütök egy egyenest, ezzel annyi bibi van, hogy ha nekem fenn van a kezem, elég bajosan fog bárhogyan is torkon vágni. Erőnlét 25 fekvőtámasz volt az edzés elején és ennyi, se has proés se semmi.

Ha értékelnem kéne a wing tsunt, akkor a

küzdelmi értéke: 3/10

formagyakorlat, hagyományőrzés: 8/10

utcai harcérték: 5/10


A legnagyobb baj az az utcai önvédelmével, hogy sose sparringolják ki a technikákat, mindig lassítva mutogatják, gyakorolják, ezért ELMÉLETBEN tudod hogy védd meg magad, de effektív harci tapasztalatot nem szerzel.


Ha azt nézem, hogy egy hónapban, heti 4 boxedzésért és heti 2 birkóért összesen 6000 ezer forintot fizet az ember, itt meg havi 4 edzésért elkérnek 11-et akkor szerintem nincs miről beszélni. Túl van hypeolva, nagy a marketingje, azt nem mondom, hogy semmi sem ér, mert képzetlen támadót, meg tud lepni, illetve hatalmas szerencsével ha el tudja találni a térdét egy rúgással, akkor akár képzettebb ellen is jó lehet, de mint mondtam ezek a technikák nincsenek kisparringolva edzéseken, csak lassítva gyakorolják, ezért annak az esélye, hogy utcán alkalmazni tudod a nullához közelít.

2015. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy más országokban milyen a wing tsun oktatás. nem tudom, de szerintem fölösleges azzal dobálóznunk, hogy bezzeg Franciaországban, bezzeg Németországban, bezzeg KÍNÁBAN, Magyarországon élünk, és itthon nem igazán magas a színvonal. Lehet, hogy van egy kés dojo ahol van sparring és ezért Sűrítettlevegő ott megtanult harcolni, de eddig rajta kívül se élőben, se itt nem hallottam pozitív visszajelzést a wing tsunról, ezért arra következtetek, hogy a wing tsun dojok nagy részében nem oktatnak jól.


Miért reklámozzák ennyire ? hmmm... Gondolkozz azon, a birkót (vagy a boxot), csak hogy a témádnál maradjak, miért nem kell reklámozni égen földön, újságban, neten ? Láttál már valaha is Rolls-royce vagy maserati reklámot a tvében vagy újságban vagy a neten ? Nem, mert minden ember tudja, hogy cs*szett jó kocsik.

2015. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Csak az arakhoz szolnek hozza.


Nekem kozel 10 eve 5ezer magyar sulyos forint volt a heti 2 aikido edzes egy honapra. Igy utolag visszagondolva rohadt sok a heti CSAK 2 edzesert. Gondolom azota sokkal tobb.

A harcmuveszet mindig tobbe kerult mint barmelyik kuzdosport de a problema, hogy csak heti 2 van ahol legalabb 3 kellene hogy legyen

2015. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Értem, hát ezek szerint akkor nem egy hatékony stílus, legalábbis ár-érték arányban semmiképp.
2015. dec. 19. 19:22
 8/31 anonim ***** válasza:

Csak én nem tudom értelmezni Sűrítettlevegő kijelentését miszerint:


"Boxoló és Thai Boxoló haverjaim megverem rendesen, tehát erről ennyit, hogy nem ér semmit. Ringben, MMA-ban tényleg nem!"


Mert a boxoló, thai boxoló haverjaidat rendesen megvered, a ringben, ezért a ringben és az mmaban tényleg nem ér semmit. XD

2015. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
A fontossági érzés kielégülése miatt kerül ennyibe és ezért az érzésért járnak rá sokan.Hogy csinálnak valami hasznosat,miközben pedig nem és nincsen veszélyben sem a testi épségük sem pedig az egójuk.Ha lenne az edzéseken rendszeres küzdelem,vagy komolyabb kardió terhelés és így valós harci értéket biztosítana a stílus,akkor az odajárók 90%a az első küzdelem,betört orr,lilára rúgott comb,vagy ájulás/hányás közeli kardió terhelés után nem menne többet az biztos.Ezért az ilyen edzéseken nincsen se bunyó,se állóképesség,cserébe van önbecsapás és dől a money.
2015. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

Ez lenne a nagy csing csung ?


https://www.youtube.com/watch?v=19kr247q25g


Még ha fizetnének se járnék rá :D

2015. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!