Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen felkapott a...

Miért lett ilyen felkapott a wing tsun? És mi kerül rajta ennyibe?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősömtől hallom, hogy így wing tsunozik meg úgy, és hogy ez mennyire király dolog. Kérdeztem, hogy mit csinálnak, hát formagyakorlattal rendbe tartják a lelküket, és különböző támadások ellen tanulnak védekezéseke, többek között torokra és szemre támadnak. Kérdeztem, hogy mennyi egy hónapban, azt mondták, hogy 11000-et fizetnek a havi bérletért, ami heti 2 edzés, plusz egy hónapban 2 erőnlét. Én 4 éve birkózom, és 3000 forintot fizetek a heti 4 edzésért.

Egymástól függetlenül mondták, hogy a wing tsun minden támadást ki tud védeni, mert a harc mind az 5 fázisát ismeri. Az egyik 6 hónapja csinálja és már valami 3. szintű. A másik 1 éve, de ő meg semmilyen ! 1 éve grapllingezem is, versenyszerűen, a birkozóknál is meg grapplingen is azt hallom az mmasoktól, meg a k1esektől , hogy a wing tsun nem ér semmit. kb csak levegő kapálás és hogy egy wing tsun mester életében nem ütött meg senkit, meg hogy az ütő és rúgó ereje tizede egy 2 éve boxolónak/thai boxolónak, meg hogy az ütés technikái is használhatatlanok.


Ha tényleg nem tanít meg se ütni, se rúgni, csak levegőbe kalimpálni, ami helyre hozza a lelkedet, akkor miért kerül 11.000 forintba és ki az aki képes kifizetni ?


2015. dec. 19. 18:33
1 2 3 4
 21/31 aikiboxer ***** válasza:
Vagy nem. A technika is számít. Például a kyo is full contact, mégis borzalmas ahogyan cséplik egymást. A wing-tsun legfőbb baja, hogy rövidek az ütései. Olyan 30-50 cm-rel rövidebbek, mint kellene. Ez azt jelenti, hogy a wing-tsunos még a levegőt üti, a thai boxos meg a wing tsunos fejét.
2015. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Fél éve gyakorlom a wing tsunt.

5000 Ft a havi edzés díj.

Egyszer sajnos már rákényszerültem, hogy megvédjem magam.

Sikerült.

De úgy gondolom 70%-ban a higgadtság és tudatosság volt döntő, maga a technika 30%, ami csak szimpla gyors és folyamatos láncütés volt lábsepréssel, semmi több.

Az, hogy mások mit gondolnak vagy mondanak az ezek után nem izgat.

Ha valaki jól elsajátítja a wing tsun alapelveit és rendszeresen gyakorol (nem csak edzéseken)az megvédi magát.

2015. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ha valaki jól elsajátít bármilyen pusztakezes harcformát, az meg tudja védeni magát. A támadó képzettségétől és felstereltségétől függően mérlegelni kell az esélyeket. Senki nem mondta, hogy a wing tsun semmit nem ér, de ha ugyanannyi időt eltöltesz egy birkóval mondjuk, szerintem hatékonyabb bunyós leszel

Ez nem a wing tsunt hanem annak a hazai oktatását minősíti, a havi edzési díj pedig nagyon nem 5000ft, neten fent van, bárki megnézheti.

2015. dec. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Ez csak divat... megsugom neked egyszer próbáltam verekedni a csing csung tudásommal egy nálam sokkal vékonyabb krav magás csajjal... úgy leütött, mint a büdös szart.

A csing csung nálunk 7.000 Ft vagy 6.000 Ft heti 4 edzés, de olyan mértékben szartak bele, hogy izomszakadásom lett már az első hónapban, az edzővel nem lehetett beszélni (tanultabbak kedvéért szifuval), ha harcolni akartok ökölvívás és bírkó keveréke. A lelkem nem hozta helyre... én csak idegbeteg lettem ettől a szartól.

2016. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
0%
Itt aztán vannak okos emberek valóban nem ér semmit a Wing Tsun? Nézzetek már utána mi a tananyag a TEK, BÖRTÖNŐR,RENDÉSZET ÉS KATONASÁG ALAKULATAINÁL!!!!És pláne hogy kik a kiképzők na erről ennyit
2016. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
24/25 kommentelő te hova jártál ennyi pénzért Wing tsunt tanulni????Akkor az nem WT volt hanem valami más.Másodszor az edző az nem Si-Fu henem Si.Hing.Mivel a Si fu az a mestered mestere.De ha valamivel nem vagy tisztába kérdezz én válaszolok neked
2016. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
Már nem számít... :) Nem érdekel az egész, az izomszakadásom meggyógyult, azóta újra emelek súlyt, szóval el is felejtettem a csing csung históriát.:)
2016. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

9 évet voltam hivatásos, alig egy éve szereltem le, de wing tsunt nem tanultam. A magyar honvédek hivaralos közelharca a zölley féle kézi tusa.

A TEK közelharc kiképzőit pedig személyesen is ismerem. Karacs Atilla k1 bajnok, és Kelem István 10.danos ju jitsu mester.


Ha te benyalod azt hülyeséget hogy a wing tsun a különleges erők közelharca akkor csak sajnálni tudlak. Az NKE-re millió egy harcművész instruktor jár bemutatókat tartani. Attól, hogy a tiszt jelöltek 2 wing tsun szemináriumon még nem ezt tanulják a hivatásosok. Meer akkor tanulnak karatét, kempot, thai boxot, ju jitsut, krav magát, defendot és sorolhatnám reggelig.

Ha a wing tsun tényleg olyan hatékony akkor a ferdítés helyett kérlek demonstráld ezt valamelyik k1 vagy mma veesenyen, még egy wing tsunnosnak se jött össze, hátha neked igen.

2016. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Magyar Honvéd!


Abban teljesen igazad van, hogy az tévedés, hogy a honvédségnél vagy bármelyik rendvédelmi szervnél kötelezően Wing Tsunt kellene tanulni. Ez egy tévedés. És szerintem WT mester soha nem állított ilyet. Legfeljebb néhány ember keveri a szezont a fazonnal. Vannak rendőrök, katonák akik Wing Tsunt tanulnak de ez nem azt jelenti, hogy ez kötelező lenne.


A Wing Tsunt ringben nem lehet használni mert nem arra való. A kűzdőtávolság sokkal kisebb mint mondjuk a thai boxban. A tradicionális kung Fu irányzatokban nincsenek szabályok. Régen pudztakezes szabályok nélküli küzdelmek voltak Kínában ahol az győzött aki kiütötte az ellenfelét vagy ne adj Isten meghalt kűzdelem során. Ezeket a rendezvényeket be is tiltották már jóideje.

1994- ben Emin Boztepe 5.mesterfokozatú Wing Tsun mester kihívta a Garcie brazil jiujitsu család bármely tagját egy szabályok nélküli pusztakezes kűzdelemre. Ekkoriban és most is a Garcie családnak jó neve van az MMA- ban.

Emin Boztepe azt állította, hogy az UFC csak egy show műsor és nincs sok realitás az MMA kűzdelmeiben. Ezt kész is volt bebizonyítani azzal, hogy kűzdelemre hívta az akkori MMA élvonalának vezető klánját. Sajnos a Garciek megfutamodása miatt nem jött létre a kűzdelem, pedig biztosan érdekes és izgalmas kűzdelem lett volna ahol nem befojásolta volna a végeredményt a szabályrendszer.

Természetesen egy Wing Tsun gyakorlónak nincs esélye egy K1 vagy egy MMA meccsen

2016. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

na látod ezért egy nagy kummantás a Wing-tsun. Pl itt ez a Gracie-s sztori, hogy megfutamodtak Boztepe elől.


Nos. A UFC az MMA leginkább prosperáló cége. Las Vegasban van a központja. Épp ezért a világ bunyós társadalmának elitje Las Vegasba, és környékére csoportosulnak. Így Los Angelesbe. Nos itt él a mi kis Boztepe barátunk is. Nos, akkor miért nem látom sohasem egy műsorba sem, soha nem olvasni róla egy cikket, miért nem kíváncsi senki egy olyan "mesterre" aki elől a gracie-k is megfutamodtak? Elmondom miért.


Mert mindenki tudja, hogy Boztepe egy kamu arc. A kilencvenes évek elején rengeteg Gracie Challange volt. Ennek viszont volt egy szabálya, egyik Gracie sem bunyózott ingyen. Ezek a bunyók pénzes bunyók voltak, betették a lóvét a kalapba, és aki nyert vitte a zsozsót. Gyakorlatilag ezekből a pénzekből tartották fenn magukat a kezdetekben, és hírverésnek sem volt utolsó. Ekkor jött Boztepe, aki annyira sóher volt, hogy nem volt hajlandó pénzt fizetni. Ezért a bunyó nem történt meg. Késöbb a Gracie challange kinőtte magát, és elsőként denverben megrendezték a UFC 1-et, ami bomba sikerré vált. A UFC ötödik gáláján létrejött volna a Boztepe Royce Gracie meccs. Csakhogy a 80 kilós Royce a UFC 4-en megverte a 130 kilós Dan Severnt. Az addigi 11 UFC meccséből 11 et megnyert, 11 kopogtatással. És mit ad isten, Boztepe Visszamondta az UFC 5 meccset. Helyette Ken Shamrock küzdött meg Royce-szal.


Azelött, és azóta sem volt profi meccse Boztepének, csak szemináriumokon kakaskodott más WC mesterekkel. Ő valójában a kamu harcművészetek talán utolsó nagy guruja. Nem véletlen, hogy senki sem kíváncsi rá, a UFC meg milliárdos üzlet lett világszerte.

2016. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!