Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet vagy...

Kastely kérdése:

Melyik harcművészet vagy küzdősport jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
eddig egy nagyon kicsi faluba éltem ahol nem volt soha balhé ezér nem kellett verekednem. az a baj hogy egy olyan városba kaptam állást ahol a közbiztonság nagyon sz.ar. késes meg pisztolyos támadás de bunyó az van. szeretnék valami olyan küzdősportra vagy harcmüvészetre járni ahol megtanítanak verekdni. a barantát néztem ki magamnak de nem tudom hogy az jó e önvédelemre. mondjatok olyan küzdősportokat amik jók utcára. lécci senki ne írja a kraw magát meg a wing tsunt mer azokról mindenki tudja hogy kamu

2014. júl. 16. 18:15
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
15%

Ezt mindenki érti, ti nem értitek az egyértelmű lényeget! A világon elterjedt krav maga edzések színvonalának 95%-a nem üti meg a küzdősportok (ökölvívás, birkózás, stb.) színvonalának szintjét, így a krav maga a nagy számok törvénye alapján potenciálisan kevesebb reális harci értéket biztosít, mint egy küzdősport!

Persze biztos van valahol egy olyan krav magás EGYÉN, aki képes lenne szétkapni egy boxoló EGYÉN arcát, de a statisztika alapján egy krav magás EGYÉNNEK esélye sincs egy boxoló EGYÉN ellen, így az utcán csapatosan garázdálkodó cigányok ellen sincs! Lássuk be, hogy Európai viszonylatban egy thai box, egy ökölvívás, egy judo vagy savate százszor annyi tényleges küzdelmi rutint ad, mint egy krav maga, úgyhogy kár bizonygatni!

Tessék küldeni 10 profi ökölvívót 10 bakcigány ellen Ózdra, Miskolcra vagy akár hozzánk a Börzsönybe, utána pedig tessék küldeni 10 nagymenő krav maga instruktort 10 kancigány ellen! Szerintem mindenki tudja az eredményt!



#USBORNE

2014. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
51%

Ezazz mondjad még és nyomd magadra a gombot,hogy 70++++ százalék legyél ,a másik profilodból felpontozva!! Kemény vagy ecséém, bíztasd magad, erősítsd a kis 0 egodat, fejleszt a kissebbségi érzésed, mondjad ,hogy te vagy a keményyyy, a világ harcosa, és minden kérdésre másold be az alapszöveget.. De e közben nehogy elfelejts a másik profiljaidba is bejelentkezni és felpontozni magad.. Ja és ami a legfontosabb.. Mond azt is,hogy gyere le a telepre mert én vagyok a telepi csávó és majd itt lerendezzük és elpusztítod. Ez a legfontosabb el ne felejtsd minden kérdésbe ezt beleírni.

Amúgy xboxon mma-zol? Kit választottál magadnak Mike Tyson? Heti hány edzést nyomsz le ott 5-10? Azért ne olyan sokat még a végén nem bírod kifizetni a villanyszámlát. Elhiszem,hogy ott szerzed a tapasztalatokat.

de most jön xbox onera a legújabb ufc el ne felejtsd megvenni benne lesz Bruce Lee is , hisz te az vagy.. Szerintem a te mozgásod vették fel és ezt tették bele a játékba.. Mielőtt mondanad"kocka g*ci" mindenki tudja vannak ilyen játékok.


Na tehát sok sikert , és biztos van nálatok is pszichológia vagy pszichiátria.. Feküdj be oda 1-2 hónapra nem fog ártani neked.. Lehet akkor a gyógyszerektől majd hallucinálsz és nem Bruce Lee hanem Tysonnak képzeled magad.. Ez neked is jó..


Facebookon is csinálj egy likeolós oldalt és szponzoráld az legyen a címe,hogy a krav mag az e legsz@rabb és én az összeset szétütöm,mert én a telepről jöttem.. Annyi likeod lesz pfhuuuu. 1-2 biztos az is a te profilodból..


Na most már észreveheted mennyire vesznek itt komolyan az emberek.. Kb 5évest komolyabban vesznek az se dadogja egyfolytában ugyanazt hónapokig.. Mindenki kezdi észrevenni,hogy valmai gond van veled és lesz@rják a véleményed.. de te még mondogassad.. 1 oldallal ezelőtt mondtad,téged már nem érdekel blabla.. erre fel ugyanúgy nyomod.. De nyomjad csak.. Ha ez neked jó és növeli a kis egodat, meg elmulasztja a kissebbségi érzésed akkor hajrááá.. Valsze gyermekkorodba nagy traumaba részesülhettél vagy csupán az iQ(segítek.. intelligencia hányados) nem közelíti meg az átlag embernek az 1/3át se..


Szép álmokat..

2014. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
18%

Ezt sem olvasom el, úgyhogy megérte fáradni vele! Hazugságokat írsz, amit kitaláltál és még bizonyítani sem tudod, ami rágalomnak minősül! Ez az egész fröcsögés személyeskedés, ami nem tartozik a tárgyhoz! Ha keménykedni akarsz, akkor nyugodtan írj privátot és majd ha lesz időm, akkor visszaírok neked! Aranyos vagy, ahogy hisztizel!



#USBORNE

2014. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

Legalább jól hazudnál. :) " ezt sem olvasom el" de azért tudod miről szól.


ja igen.. és ezt se felejtsd bele írni egy kommentbe se "írj privátot majd ott lerendezzük".. Ez is egy fontos alapszabály..


Aki hisztizik meg aki keménykedik senki más, csak te....

2014. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
23%

Ne húzd fel magad kislányom!



#USBORNE

2014. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 Singham ***** válasza:

Őszintén mi a jó büdös francnak van a privát üzenet funkció? Ott rendezzétek már le az ilyen ,,melyiküknek van nagyobb farka" vitákat. Mert ezek már csak azok. Nem, nem érdekel, hogy melyikkőtök kezdte az egészet, csak baromira unom, hogy állandóan ez megy az összes harcművészeti/küzdősportos kérdésnél. Utána meg megy ezerrel a rinya egyesektől, hogy miért nincs harcművészet/küzdősport témakör, ha testépítés van. Na, pont ezért nincs, mert állandóan mindennél ugortok neki a másik torkának. Ne, ne gyertek azzal, hogy Usbourne hibája amiatt ahogy beszél. Azért beszél így, mert ti adjátok alá a lovat. Szerintetek miért csinálja ezt állandóan? Nem szólsz hozzá, akkor lelép. Ilyen egyszerű. Aztán meg nincs több oldalas offolás a kérdéseknél

Kérdező: Jó lenne tudni, hogy hova fogsz menni és az alapján már tudnánk neked normális klubot keresni. Kezdetnek ökölvívást ajánlom, vagy esetleg a birkózást. Ezek jó alapot szoktak adni meg jó az oktatás színvonala is.

2014. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
64%

"Miben tér el a civil a többi Krav-Maga verziótól? (Katonai, testőri, rendőri, fegyverese légikisérő, swat stb.)

Abban, hogy a civil verzió sokkal összetettebb, mert a civilnek még ha hihetetlen is több ideje van edzésre, és jóval sokrétűbb problémák érhetik. A fegyveres testületeknek oktatott Krav-Maga specializált, annak megfelelően, hogy milyen feladatra történik a tréning. A civilben arra számitunk, hogy Nálad nincs eszköz, és a Téged érő támadásban több támadó is résztvehet, akár különféle tárgyakat is felhasználva."


"Jártok-e máshová edzeni?

A válasz egyértelműen IGEN. Nem tehetjük meg, hogy elzárkózunk attól, hogy vannak más hatásos stilusok. Ahogy más stilusok képviselői is rendszeresen jönnek hozzánk, miért ne mennék mi is hozzájuk? Sokat lehet abból tanulni, amikor egy brazil jitsu oktatóval gurulsz a földön egy keveset, vagy sparringolsz egy bokszolóval vagy thai box gyakorlóval. A Krav-Maga nem zárt rendszer, sosem lesz az, folyamatosan fejlődik."


"Miben nyilvánul meg az, hogy ti vagytok a hivatalos képviselet?

Oktatóink folyamatosan vesznek részt továbbképzéseken, és természetesen képzik saját magukat is. A KMG oktatói évente kell, hogy megújitsák oktatói papirjaikat, ezek nélkül instruktori munkát nem végezhetnek. Évente fizikális teszten mennek át. A KMG a világ legnagyobb Krav-Maga szervezete, ennek képviseletét látjuk el itthon. A honlapon referenciákat is találsz."


[link]


Szóval erről ennyit...


Ha a cigányos vs krav insturktorosra pedig őt szeretném küldeni:

https://www.youtube.com/watch?v=IjmBPFPTq-g

(szerintem egyedül is agyon verne 10 romát... de legyen belőle vagy 10 ugyanilyen)

2014. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

"Ne, ne gyertek azzal, hogy Usbourne hibája amiatt ahogy beszél. Azért beszél így, mert ti adjátok alá a lovat."


Én nem szoltam be neki, csak írtam egy választ, semmi provokálás nem volt benne! Sőt azt hiszem elég tisztelettudóan beszéltem /beszélek most is hozzá (pedig ő beszólt nekem)... Egyébként ez egy szabad oldal, mindenki oda ír ahová szeretne. Ha nem tetszik nem kell olvasni. Én sem olvasgatom az ezoterikát, pedig érdekelne, de tudom, hogy csak felboszantanám magamat a szkeptikusosok/ateisták igénytelen válaszain... Ennyi!

2014. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
41%

Amit belinkeltél, az csak egy szánalmas bűvészkedés, egy előre megrendezett koreográfia, amit bárki be tudna tanulni! Az nem igazi harc, úgyhogy nem tudjuk, hogy az a drága krav magás csávó mire képes valójában! Biztosra lefogadom, hogy egy valódi harcban ezeket a varázslásokat nem tudná megcsinálni! Ez azonban soha nem fog kiderülni, ugyanis a sparring a krav magában ismeretlen fogalom, úgyhogy reális küzdelmi rutinotok nincs!



#USBORNE

2014. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"Ez azonban soha nem fog kiderülni, ugyanis a sparring a krav magában ismeretlen fogalom, úgyhogy reális küzdelmi rutinotok nincs!"


De van!

"Vannak-e nálatok versenyek?

Nincsenek, mert ahhoz szabályrendszert kellene alkotni, ami okán sok technikát ki kellene venni a rendszerből. De sparringolni mi is szoktunk..."

[link]


Meg az előbb is írtam, hogy szoktak bunyozni más stílusok képviselőivel! (thay box, bjj stb.)

Jó én nem csináltam olyan sokat, nem tudom, hogy mennyire jók ezek a fegyver elleni technikák, de a videó amit legelőször mutattam az azt támasztja alá, hogy igenis működik. + most fogom elkezdeni a Kelemen jiu-jitsut (bár lehet inkább Krav Maga lesz, még nem tudom) és ott is hasonlóak a fegyver elleni technikák. Valami oka csak van, hogy ugyan azt tanítják (szerintem mindenhol ugyan az csak a kravon hangsúlyosabb)...

2014. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!