Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet vagy...

Kastely kérdése:

Melyik harcművészet vagy küzdősport jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
eddig egy nagyon kicsi faluba éltem ahol nem volt soha balhé ezér nem kellett verekednem. az a baj hogy egy olyan városba kaptam állást ahol a közbiztonság nagyon sz.ar. késes meg pisztolyos támadás de bunyó az van. szeretnék valami olyan küzdősportra vagy harcmüvészetre járni ahol megtanítanak verekdni. a barantát néztem ki magamnak de nem tudom hogy az jó e önvédelemre. mondjatok olyan küzdősportokat amik jók utcára. lécci senki ne írja a kraw magát meg a wing tsunt mer azokról mindenki tudja hogy kamu

2014. júl. 16. 18:15
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
35%
A Kraw maga miért kamu? Akkor íratkozz be box-ra. A Kung fu meg olyan hogy öt évig jársz, és még csak az alapokat tudod. Nyugdíjas leszel mire mester leszel.
2014. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
70%
A baranta is kamu, hiába magyar. A harcművészeteket úgy felejtsd el ahogy vannak , verekedni csak akkor tanulsz meg ha verekszel,ezért csakis a küzdősportokat ajánlom. Abból is a jobbakat : ökölvívást,thai boxot, ha pesthez közel élsz akkor savatét. Ezek megtanítanak normálisan verekedni.
2014. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
57%

Jól látod kedves kérdező, a krav maga és a wing tsun valóban kamu! Hogy miért, azt nem fogom/fogjuk századszorra is lekörmölni! Legyen elég annyi, hogy a krav maga és társai csak hamis önbizalmat adnak, reális önvédelmi értéket nem!

A barantával az a helyzet, hogy az magyar "hagyományőrzésre" tökéletes, azonban semmi olyan harci tudással nem ruház fel, amit aztán egy igazi utcai konfliktusban hasznosítani tudnál!

Az a fontos, hogy olyan küzdősportot/harcművészetet válassz, ami képvisel tényleges küzdelmi rutint! Ajánlom figyelmedbe a következőket: ökölvívás, birkózás, judo, BJJ, thai box, savate!

Egyébként elárulom neked, hogy valódi utcai önvédelmet te csak akkor fogsz tudni elsajátítani, ha van reális utcai tapasztalatod és ténylegesen átéled az éleshelyzeteket! Egy küzdősport vagy egy harcművészet csak előnyt jelent, de igazi tudás nélkül nem sokat ér! Ez a szörnyű igazság!



#USBORNE

2014. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:

"A harcművészeteket úgy felejtsd el ahogy vannak , verekedni csak akkor tanulsz meg ha verekszel"


igen pontosan ezért része a legtöbb pusztakezes hm edzésnek ugyan úgy a sparring mint küzdősporton


#kérdező ha csak szeretnél megtanulni verekedni és 1v1be lerendezni valakit akkor mindegy mit űzöl(a normálisan oktatott dolgok közül) csak csináld jobban mint az ellenfeled, tökéletes rá a box, thai-box, kickbox, birkózás stbstbstb ha jó az edzés

viszont ha több vagy esetleg fegyveres támadó ellen akarsz felkészülni akkor puszta kézzel nem fogsz sokra menni, minimum késsel vagy bottal meg kell tanulnod bánni a fent említettek mellett erre tökéletes a kali, escrima és a hasonló késes/botos dolgok

2014. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

baranta - ha lóval és íjjal jársz munkába, meg juhászbottal, akkor lehet, hogy hasznos, egyébként nem.

tradicionálisat ne keress, csak modern, technikás stílusokat.


muay szabályú kickbox. ha ez megy, lehet mma irányba menni. az oktatás minősége függ a helyi viszonyoktól. de a helyedben a késes támadás esélyét is fenntartanám.

2014. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
0%
Egyik se jó s**r az összes bökő ellen úgy sem lesz esélyed.
2014. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 I.B.T. ***** válasza:
0%

Szerezz néhány havert, beszéljetek meg egy időpontot amikor összejöttök barátságos bunyóra. És kész+ingyenes is.

Meg lehet tanulni a fogásokat, stb-t edzéseken is, hiszen erre jöttek létre a különböző klubok.

De szerinted azok akik rátámadnak az utcán, járnak valamilyen edzésre? Biztos van közük aki igen! DE az utcán tanulták meg amivel vagánykodni akarnak. Mondom, nekem mind1 mit csinálsz:D ha tehetném én MMA-ra járnék.

A krav magát nem ismerem viszont a WIng Tsun-ot egy csöppet igen. NEM KAMU, csak nem éppen arra jó, hogy 1-2 niggát leverj vele. Az a probléma az ilyen kínai harcművészetekkel, hogy nem igazán lehet velük érvényesülni. JÓÓÓ a wing t. még elmegy. Megtanít ütni, egy csöppet mozogni de ha rám támad egy "vadállat" inkább az MMA-s tudást venném elő.

2014. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
84%

"NEM KAMU, csak nem éppen arra jó, hogy1-2 niggát leverj vele. Az a probléma az ilyen kínai harcművészetekkel, hogy nem igazán lehet velük érvényesülni. JÓÓÓ a wing t. még elmegy. Megtanít ütni,"

Ezt remélem te sem gomdoltad komolyan, kedves IBT!

Dehogynem, a wing tsun kamu! Ezt én is tudom, a kérdező is tudja és rengetegen is tudják! Csak a naiv befolyásolható emberek hiszik a wing tsunt igazinak, de ezek a személyek előbb-utóbb csalódni fognak!

"A wing tsu megtanít ütni"? Ez az év vicce! Ütni tudod mi tanít meg? Egy igazi küzdősport vagy egy valódi harcművészet!

Ellenben a wing tsun mire tanít meg? SEMMIRE, ugyanis a wing tsun semmi reális harci értéket nem ad, viszont hamis önbizalmat igen!

A Leung Ting féle wing TSUN csak egy parasztvakító pénzlehúzó marketing ökörség, semmi több! Ha valaki ténylegesen használható kung-fut szeretne tanulni, akkor keressen magának egy korrekt wing CHUN edzést és iratkozzon be szépen!

Nem is értem minek kell ennyit pofázni a wing tsunról, meg a többi hazug stílusról, amikor a tisztelt kérdező direkt leírta, hogy tisztában van azzal, hogy az ilyen csak kamuk!



#USBORNE

2014. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 I.B.T. ***** válasza:
0%
Mint írtam én nem használnám igazi harcban a W.T-t. Azt, hogy megtanít ütni arra értettem, hogy nálunk inkább az ütésen van a hangsúly + a fabábun való gyakorlás is ér valamit. Azért ajánlottam az MMA-t mert minden benne van. A W.T. meg inkább csak állóharc.
2014. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 I.B.T. ***** válasza:
0%

""NEM KAMU, csak nem éppen arra jó, hogy1-2 niggát leverj vele."


Jah és:a keleti harcművészetekről az a véleményem amit itt is kifejtettem. Nem harcra vannak tervezve hanem inkább a harc lélektanára. A különböző kung-fu stílusokban sokkal több (szerintem) az élettanítás mint a "hasznos bunyó".

2014. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!