Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet vagy...

Kastely kérdése:

Melyik harcművészet vagy küzdősport jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
eddig egy nagyon kicsi faluba éltem ahol nem volt soha balhé ezér nem kellett verekednem. az a baj hogy egy olyan városba kaptam állást ahol a közbiztonság nagyon sz.ar. késes meg pisztolyos támadás de bunyó az van. szeretnék valami olyan küzdősportra vagy harcmüvészetre járni ahol megtanítanak verekdni. a barantát néztem ki magamnak de nem tudom hogy az jó e önvédelemre. mondjatok olyan küzdősportokat amik jók utcára. lécci senki ne írja a kraw magát meg a wing tsunt mer azokról mindenki tudja hogy kamu

2014. júl. 16. 18:15
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy a kung-fu ágazatok 95%-a nem tanít meg harcolni! Abban is igazad van, hogy a kung-fu leginkább a "harc lélektanára" tanít meg, de ezzel az a baj, hogy amit az ilyen wing TSUN szintű tréningeken megtanítanak a harc lélektanáról, az kamu és egyáltalán nem működik a VALÓ VILÁGBAN! Anno még pár száz évvel ezelőtt Kínában volt realitásuk ezeknek az elveknek, de a mai világban, Magyarország kemény utcáin már nincs! Én nem akarok senkit megsérteni, de azért gondoljon bele mindenki, hogy egy agymosott wing tsunosnak mennyi esélye van a valóságban egy kétméteres izomkolosszus bakcigány ellen? Én tudom, SEMENNYI! Hiába tanulja meg az edzéseken az adott wing tsunos, hogy mi a harc lélektana, attól még a kancigány ugyanúgy másodpercek alatt szétkapja egy igazi éleshelyzetben, ugyanis a megtanultaknak nincs valóságalapja! Szomorú, de ez van!

Hála Istennek vannak olyan kung-fu ágazatok, akik felismerték, hogy bizony a 21. században már nem működnek a régi ázsiai "harci" elvek, ezért modernizálták a stílusukat! Ilyenre példa a wing CHUN vagy a Hung Gar! Ha valaki minden áron kung-fut szeretne tanulni, akkor ilyeneket válasszon, mert ezek a rendszerek alkalmazkodtak a mostani világhoz, így még a mai napig hatékonyak önvédelemre, ellentétben a wing TSUNNAL és társaival, amik sajnos megrekedtek a parasztvakítás és a pénzlehúzás szintjén!



#USBORNE

2014. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 I.B.T. ***** válasza:
69%

USBORNE-mi egyet értünk:D

bakcigány- ez jó XD

Hung Gar-erről még nem hallottam, utána nézek.

2014. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim válasza:
54%

Azért itt a sok krav fikázók közül kíváncsi lennék hogy hol próbálták, mennyi ideig csinálták és ,hogy te kedves kérdező honnan tudod ,hogy paraszt vakítás(mert olvastad a neten?)? Én 5 év tai-box után kezdtem el krav-magázni 5 éve csinálom párhuzamosan kettlebell erőnléti edzésekkel és kb fél éve systema-val kiegészítve. A krav igenis jó működő dolog nem véletlen ez a rendszeresített közelharc rendszer az Izraeli, Amerika hadseregben és a Francia idegen légióban is persze mindenki tudja, hogy ott csak puhák vannak.. Viszont tény itthon nagyon kevés helyen oktatnak megfelelően és sajnos elterjedt divat azt mondani ,hogy fél év alatt kommandós leszel és egy legyőzhetetlen isten NEM ez NEM IGAZ. Kell hozzá más pl box, tai-box... előélet tapasztalat, és szintén évek, a mozdulatoknak rögzülni kell és reflexé válnia ez nem hetek hónapok alatt alakul ki. Én éjszakában dolgozom szórakozó helyen napi szintű a konfliktus verekedés amit rendezni kell és már az esetek 90%-ban a kravhoz nyúlok hatékony és gyors amire nekem szükségem van, mert ugye nem biztos ,hogy egyedüli lesz az ellenfelem és nem érkezik másodperceken belül más is. De ha nem hiszel benne nincs rá időd tai-box, mma, ketrec harc. Mindenhez idő kell, hogy hatásos legyen.


Üdv.

2014. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
52%

A krav maga oktatás színvonala Magyarországon (sőt Európában) a béke feneke alatt van! Ez mindenki számára egyértelmű, úgyhogy erről nem is érdemes többet beszélni!

Az is egyértelmű, hogy az izraeli hadseregben katonai krav magát oktatnak, azonban annak a katonai krav magának semmi köze a civileknek oktatott parasztvakító baromsághoz! Egyébként a katonai krav maga sem annyira hatékony, mint ahogy azt a zsidók előadják, ugyanis a terroristák halomra késelik Izraelben a katonákat, úgyhogy a katonai krav maga se annyira működőképes a gyakorlatban! Ha a katonai krav maga se működőképes annyira, akkor milyen lehet a civil krav maga?

"Az amerikai hadseregben és a francia légióban is krav magát tanítanak"? Jaj, hagyjuk már ezeket a kamu dumákat! Ezek csak ilyen tipikus reklám szövegek, amikkel a pénzéhes oktatók magukhoz édesgetik a naiv embereket! Szerintetek a való világban egy igazi katonai szervezet el fogja árulni a nyílvánosság számára, hogy milyen közelharci stílusra képzi ki a potenciális seregét? Na ne viccelődjünk már! Ez olyan, mintha anno a második világháborúban a németek elárulták volna az oroszoknak, hogy milyen fegyverekkel fognak támadni a következő ütközetben! Soha az életben nem fogja megtudni egy civil, hogy a külföldi katonai szerveket mire képzik ki, de annyit elárulhatok, hogy pénzlehúzó krav magára biztos hogy nem!

Elismerem, hogy a krav maga RENDSZERE tartalmaz egy-két olyan elemet, ami akár lehet hatásos, azonban ahhoz, hogy ezeket az elemeket használni lehessen, ahhoz kell egy reális harci tudás, amit csak akkor szerezhetünk meg, ha egy másik küzdősportban/harcművészetben már felépítettünk egy tényleges küzdelmi rutint (ezt te mondtad #13-as, nem én)! Ez mit bizonyít? Azt, hogy a krav maga egyedül egymagában lópikulát sem ér, csak akkor, ha mellette ezerrel gyakorlunk egy VALÓDI stílust!

Ja, hogy a krav maga egyedül nem ér semmit, csak ha járok mellette ökölvívásra vagy birkózásra? Igen, csak akkor ér valamit, ha mellette járok ökölvívásra, vagy birkózásra, vagy thai boxra, stb.! Akkor miért is járjak krav magára, ha egymagában nem ér semmit, mert úgy nem hatékony? Akkor elég ha csak ökölvívásra járok vagy birkózásra!

Na ezeket gondolja végig mindenki!



#USBORNE

2014. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim válasza:
54%

Igen bizony én írtam szükség van rá! És igen bizony azért mert az itthoni színvonal képzése a béka feneke alatt van ahogy te írtad, igen igazad van felesleges beszélni mert minimális rálátásod sincs erre a rendszerre. így nem érdemes erről vitázni. Viszont néhány gondolatot még engedj meg.Azért van szükség másra ,hogy megtanulj ütni rúgni megfelelően és tudd használni a tested mert hangsúlyozom itthon erre nem fordítanak megfelelő hangsúlyt. Én összesen 2 azaz 2ő krav instruktort ismerek az országban (és ez nem jelenti azt ,hogy nincs több) aki megfelelő hangsúlyt fordít az alapokra is. Halomra késelik a katonákat?? igen lehetsz te félisten is ha mondjuk hatan megrohannak és megszurkálnak, akár egy is hátulról és a többi, te sem és én sem tudom mi folyik ott ne ítélj távolról. Igen a légióban, dolgozom együtt ex légióssal tudom mit tanultak. A katonai krav és a civil között nincs akkora különbség mint gondolod a katonaiban ölnöd kell a civilben csak ártalmatlanítani ez sokszor csak centiken múlik. És miért ne csak az ökölvívást csináld mert amikor hirtelen bármilyen irányból érkezik egy fojtás fogalmad se lesz ,hogy mit csinálj, hova üss sok esetben nincs lehetőséged ütni sem mert úgy fog ,hogy nem férsz hozzá. Kismillió példát tudnék felhozni amit nap mint nap látok munka közben. Továbbá a megfelelő stressz tréning igen sokat dob a helyzet időben történő felismerésén és megfelelő lereagálásán időben, ami az utcán nagyon fontos. Ilyet nem sok másik rendszer ad. Sok bunyóst láttam elbukni mert nem egy ringem megszokott keretek között támadtak rá és mire észbe kapott már csépelték. Nem mondom ,hogy a krav-maga a legjobb de ne mondjuk hogy szar ha nem ismered közelebbről megfelelő Instruktortól tanulva életben nap mint nap tapasztalva mint én. De persze heti 2 x1 óra edzéssel ahogy látom az itthoni viszonyokat nem is lehet mást mondani mint hogy szar. Én het 4x2 órában járok. Szerintem mindenki azután döntsön ,hogy megfelelő körültekintéssel megismert minden lehetőséget ami érdekli. És ha valaki bármilyen küzdősport közelharc rendszer akármi iránt érdeklődik és ott a mester/edző/instruktor azt mondja ,hogy fél év és király leszel menekülj onnan. Minden lelkiismeretes oktató azzal kezdi,hogy bele se menj a harcba mert sosem tudhatod ki áll veled szemben fuss el, dumáld ki magad a harc csak a végső megoldás legyen. Elég csak egy rossz nap fáradtabb vagy és vége mind1 mit csinálsz és hány éve.


Üdv

2014. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

ibt:


az mma nem rossz, de a magyar oktatási minőség gyenge.


a wt nem tanít meg ütni, tele van hibás/előnytelen stílusokkal, a box megtanít. ezért oktatnak külön technikkat a wt-osok boxolók ellen.

a magyar wt oktatás minősége tovább ront az amúgy sem előnyös technikán.


a további hozzászólásokban összevissza beszélsz.

a keleti harcművészeteket meg végképp nem kellene összemosni.


az valóban előnyös, ha minél több stílust sajátat el az ember, az a legjobb mma.

2014. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom ki vagy kedves Attila, te féreg, és azt sem tudom, hogy miről beszélsz! Nem tudom, hogy miért kell kitalálni ilyen baromságokat és hogy miért kell koholt vádakkal személyeskedni! Próbáld meg bizonyítani, amit leírtál! Nem fogod tudni, ugyanis ezek a vádak nem igazak! Ez azt jelenti, hogy ez rágalom, ami miatt csúnyán ráfázhatsz és keményen megalázhatlak ezért!

Én mindenkinek csak igazi stílusokat ajánlok, amik adnak tényleges küzdelmi rutint, a te legyőzhetetlen ninjutsuddal ellentétben! Ilyen az ökölvívás, a thai box, a judo, a birkózás, a BJJ, a savate, a taekwondo! Neked miért fáj, hogy ezeket a rendszereket propagálom és nem a pénzlehúzó varázslásokat, mint a ninjutsu!

Ha bármi problémád van, akkor egyszer megírom neked privátban az elérhetőségemet és jöhetsz hozzám a telepre látogatóba! Itt majd megmutatom neked tisztelt ninja barátom, hogy nem vagyok 13 éves kislány, te kutya!



#USBORNE

2014. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
55%

Annyira szórakoztató es vicces ezeket olvasni :D


Egyik azzal jon minden egyes ilyen témájú kérdésben sztem tudja az illető hogy ra célzok ,hogy a krav sz@r, pénzlehúzó blablabla blablabla.......blaaaa, másik bizonyitgatja az igazát, harmadik egy tuskó. Miről beszélünk ? Miért kell az embereknek ítélkezni ,? Miért kell bizonyitgatni? Es miért kell személyeskedni ?hogy "maaaajd gyere ide a lakótelepre azt jólllll elintézlökkkk". Ismerek jópár mma versenyzőt ,harcművészt ha te valóban akkora nagy királycsávó lennel nem tenned itt a keményet minden kérdésben ,nem szemelyeskednel,es nem bizonyítgatnád,hogy ez sz@r az sz@r. Minden harcművészet kuzdosport ,rendszer jo HA! Jo színvonalában ,kemény szorgalommal,elszántsággal csinálja es nem heti 2x1 órában hanem tobb órában es sokat jár jo instruktorhoz /mesterhez/edzohoz. Tudod akiket en ismerek mma versenyzők meg különböző harcmuveszek kuzdosportolok ,kulturált normalis stílusba tudjak kinyilvánítani magukat nem ekkora nagyon nagy gizda szöveggel. Őket tisztelem is ,nagyra tartom es adok a véleményükre. Szerintem senki nem vesz itt mar komolyan téged mert minden kérdésbe ott vagy es 0-t er kb a véleményed mert ugy adod elo alaptalanul.


A kidobo srác itt meg igazat mond részben. Csinál/csinált mellette thai boxot,kravozik mellette es nagyon jol kiegészíti a ketto egymást. Es elhiszem neki hogy tudja használni az éjszakában ha jo instruktortol tanult mert aki ismeri a technika minden részét es tudja ,nem csak kapalozik ossze vissza ott hasznos es nem gyenge hidd el. 1-2 jo krav edző van Magyarországon akitől élmény tanulni es jol is oktat sztem o is oda jár. Amig mem voltál egy krav edzésen egy normálisan csak leneztel egy kontár instruktorhoz aki semmit nem tud es ott tetted magad gondolom ez a te szegénységi bizonyitvanyod.


Most egy ideje mar kihagytam sajnos edzéseket a folyamatos 2ev krav edzés utan egyéb problémák miatt de ahogy tudok megyek vissza es csinálom szorgalommal tisztességgel az instruktorok tol akinek hidd el eleg sok utcai tapasztalata van es jol is oktat. Ez mellett persze elakarok menni thai vagy kick boxra.


Ez a "tékvándóó" ajánlásod meg no komment. Majd az utcán balhéba elkezdenek 2meteres ugrásbol farmerbe rugdosodni, meg nagyon szép magas,egyéb rugasokat kivitelezni. Szerintem te is viccnek szántad.


Ez a "2 méteres bakciganyok " meg túl vannak értékelve. Azt hiszed ,hogy ha valaki nagy meg izmos akkor nyert ügye van? Átlag embernél van tekintélye meg bizonyos részeken előnyös de nem mindig.



Túl vannak értékelve a ciganyok mert h igy meg ugy. Nagyreszuk szart nem er mert mindenki csak csoportba mer jonni , akinél meg látják a határozottságot es nem fosik be tőle ha keregetnek vagy kikezdenek hanem odamegy hozza egyből nem akkora erős gyerek egyedül.



En azon az állásponton vagyok es ezt mindenkinek írom.


Minden jo ha tisztességesen nagy elszántsággal ,es jo instruktortol tanulok.


Itt elzajlo rajkodasokra neg kemenykedesekre nem kell alapozni mert valószínű levan mentve ms wordbe egy alapszoveg ,hogy szar krav stb stb es ezt copy pastezze. Fölösleges itt kérdezni rájöttem. Sok az előítélet sok a nagy arc ,sok a nagyon kemény gyerek itt , illetve ugy ítélkeznek itt meg rajkodnak h nem ismerik a masikat.


Értelmes ember nem foglalkozik primitív véleményekkel amik itt elhangzottak es erolkodnek de vannak hülyék persze akik beveszik.


Kidobo sracnal meg valószínűleg tenyleg hasznos a krav mivel jartam régebben diszkóban es tudom milyen helyzetek vannak ott. Néha szoktam most is de mar nem olyan sűrűn mert nem engedi most a lehetőségeim. Hátulról való fojtas vagy ha sörös üveget akarjak megsemmisíteni stb akkor mit csinál a boxolo ? Vagy szerencséje van es elhajol utana meg agyonveri de nem csak ilyen helyzetek vannak au éjszakában valóságban. Vannak foldharcok,dulakodasok,tömegből való kitoresek főleg diszkóban, szektoresek stb. Ott meg kevés dolog jo.


De mindegy. Higyjen mindenki azt amit akar egyéni joga csak sok birkara ne hallgassatok hanem menjetek el jo edzésre es próbáljátok ki. Tapasztalatból tanul az ember nem az itteni értelmes kommentekből.

2014. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
58%

Végig nem olvasom, amit írtál kisgyerek! Nem fogok vitatkozni senkivel és nem is én szoktam személyeskedni, hanem a sok gyökér! Én csak úgy vagyok vele, hogy ha pár ninjutsus-barantás gyopár úgy dönt, hogy elkezd engem kóstolgatni, akkor inkább meginvitálom őket egy kis "ökölvívásra"! Remélem ennyit megengedsz nekem, drága előttem szóló!

Felőlem mindenki krav magázzon vagy wing tsunozzon! Bánom is én, csak utána mindenki számoljon a következnényekkel, ha a "legyőzhetetlen" rendszeretek csődöt mond egy igazi éleshelyzetben!



#USBORNE

2014. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
51%

Rendben "kisgyerek"!! :D



Írod,hogy mindenki csináljon amit akarjon de megis bele magyarázol minden kérdésbe h ez meg az meg amaz.


Te rajtad kívül mindenki gyökér meg gyenge meg legyőzhető meg sz@r stílust képvisel.



Nézzél mar magadba. Nem gondolod ,hogy veled van a baj ? Honnan tudod te azt hogy előre csődöt mond egy masik rendszer ? Honnan tudod ,hogy egy 5eve kravozo v wing tsun/chunozó aki normalis edzőtől tisztességgel csinálja nem tud elrendezni 1-2 embert ? Mert ismerettsegeim,tapasztalataim nem ezt mondjak hidd el.


Te mindenkit lenezel csak te vagy a félisten ,Bruce Lee leszármazottja.


Inkább a kisebbségi komplexusoddal fordulj pazichologushoz mert ez az állandó bizonyítgatas, meg mások lenezese, általa űzött sportok lenezese kisebbségi komplexus es lelki problémára utal. Valószínűleg ezzel szenvedsz. Keress magadnak egy pszichológust ,valts életstílust, és ne az legyen a celod ,hogy egész nap készenlétbe vag a gep elott melyik kérdése tudsz belekötni es mást lebeszélni.

Ez a "következményeit viselje ". Mindig az ilyen hatalmas emberek szoktak óriásit koppanni mint te es nem kell itt a híres tapasztalataidat,telepi dumákat ,meg egyéb dolgokat fitogtatni h gyere es majd jol elintezlek.


Az elismert ,normalis ,intelligens harcos kiegyensúlyozott ,jo stílusú , es látni benne azt hogy rengeteg tudással ,tapasztalattal rendelkezik de ezt egyszer nem mondogatja egyszer nem bizonyítgat s főleg nem más stílusokat fikaz.


Nezz magadba ,kezeltesd a kisebbségi erzesed ,kérj szakembertől segítséget es akkor talán valaki szoba fog állni veled es halgat a véleményedre. Addig hiába írsz akármit meglátják maga a mentalitasodat, irasi stilusodat es el is astad magad. Röviden ennyi.


Aludj szépen.

2014. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!