Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Próbálkozom az egylábas...

Legion kérdése:

Próbálkozom az egylábas guggolással. Egy ponton túl viszont fizikailag nem bírom magam leengedni, nem hajlik jobban a lábam, amin állok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 16:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De így én nem tudok már mit tanácsolni, próbálgatod majd és szerintem egyre jobb lesz.
2014. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem baj,azért köszönöm.Már a szándék is jól esik,tényleg.Majd remélem,kemény munkával kilazulok.nem tudtam amúgy,hogy ennyire speciális eset az enyém...
2014. máj. 24. 23:15
 13/16 anonim ***** válasza:
Érdekes, amiket írsz. Jó lenne, ha láthatnám. Általában akkor nem szoktak tudni eléggé lemenni, ha nem jó az izületeik mobilitása, rossz a technika vagy nem elég erősek. Nem tudom, hogy a te esetedben melyik lehet. A mobilitáson lehet javítani erre való gyakorlatokkal. Nagyon figyelj a bokádra. Általában mindenki csak a térdére figyel, de ha nem hajlik megfelelően a bokád, az is megakatájozhat! Az pedig jó ötlet, hogy eleinte kapaszkodj valamibe. És még egy dolog: A fegyencedzésben nem írják, ha jól emlékszek(ha igen, akkor elnézést a híveitől...), de a lábszárad próbáld minél függőlegesebben tartani és nyomd hátra a feneked, a súlyod pedig legyen a sarkadon. Az nem egy erős kivitelezés, mikor a térd nagyon előremegy és a súlyod szinte a lábúllyaidra esik. Remélem tudtam így látatlanban segíteni valamennyit.
2014. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy még tudsz segíteni.Én arra is gondoltam,mi van,ha nem elég laza a lábam.(Remélem,erről van szó).Van ötleted,amivel a lefelé menő mobilitásomat növelhetem?Valamilyen nyújtással?
2014. máj. 26. 00:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz boka és térd körzéseket. És még tudok egy gyakorlatot, ami hasznos lehet. Feküdj hanyatt, az egyik lábad marad a talajon kinyújtva, a másikat emeld közel magadhoz, úgy, hogy be van hajlítva, és a lábszárad pedig függőleges. Ezután akassz egy törölközöt vagy valamit a talbadra és kezd el magad felé húzni. Maradjon az a szög a combod és a lábszárad között, amit korábban írtam(kicsivel több, mint derékszög általában). Ha érzed a farizmod(mást is fogsz, de főleg azt), tartsd meg ezt a pozíciót néhány másdpercig. Aztán jöhet a másik láb. Állva is lehet hasonlót végezni, de szerintem ez könnyebb. Ha állva csinálod, akkor is kell valami, amin állsz és bele tudsz kapaszkodni, a talajhoz közel(mondjuk ha egy zsámolyra állsz, azt könnyen foghatod). Ilyenkor nem a húzás a fő. Kezd el kinyújtani a lábad, de ne teljesen, közben nyomd felfelé a feneked. A fenti pozíciót tartsd meg pár másodpercig. Remélem érthetően írtam. Pavel valamelyik videójában van ezekről szó, de nem jut eszembe a címe. Ezeket én is csináltam, jó tapasztalataim voltak. De ha úgy gondolod, meg is vizsgáltathatod, nincs-e valami probléma.
2014. máj. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kicsit hosszú lett, belefeledkeztem. :D
2014. máj. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!