Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen futni?

Hogyan kell helyesen futni?

Figyelt kérdés

Szóval, a lábfej melyik részére kell érkezni futás közben? Úgy tudom, a talp párnázott részére, ez igaz? És végig azon kell futni vagy a sarkat is le kell tenni? (lehet hülye kérdés de nagyon kezdő vagyok a témában)

És edzés mellett a heti 2x 20 perc(azaz 3km) futás jó kiegészítésnek?

Valamint,az normális ha futás után enyhe izomláz szerű 'fájdalmat' érzek a vádlimban?


2014. febr. 22. 19:32
 1/2 anonim válasza:

A párnázott rész? Nem tudom pontosan, hogy mit értesz ez alatt, de én úgy tudom, hogy se nem sarokra, se nem lábujjhegyre, hanem valahogy telitalppal kell érkezni. De szerintem ha van egy jó cipőd (ami nagyon fontos), akkor jól fogod csinálni.


Mindenképp jó a futás kiegészítésnek. Amit mondani szoktak... Az a lényeg, hogy csinálod, de persze ha több, az csak jobb. Én hallottam olyat, hogy heti 150 perc kardio edzés ajánlott, bár az elég sok. Próbálj meg 3-szor fél órára menni, az már tök jó.


Az izomláz is teljesen normális az első alkalmakkor. Később hozzászoksz, és nem lesz izomláz, és tovább is képes leszel futni, vagy pedig gyorsabban, ugyanazt a távot...

2014. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát az alatt a lábujjak mögötti részt értettem. :D

Értem. Köszönöm szépen a választ. :)

2014. febr. 25. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!