Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell helyesen futni?...

Hogy kell helyesen futni? Szedjek-e valamilyen vitamint?

Figyelt kérdés
31éves nő vagyok és kb17éve futok,kisebb-nagyobb szünetekkel.Most újból elkezdtem,2hónapja futok ismét,de a lábszáram főleg a jobb nagyon fáj.kenegetem sport krémmel és magnéziumot szedek.Mit tanácsoltok?Bemelegíteni nem szoktam,de régen se szoktam.5km-rt futok heti 3-4 alkalommal.A férjem azt mondta hogy azért mert szinte teli talppal futok,azt mondja hogy lábujjhegyen fussak,de az meg nehéz.Különben 7-8 évvel ezelött nem volt ilyen problémám,pedig ugyanúgy futottam mint most.
2011. jún. 8. 09:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és bedagadnak a lábaim estére főleg amelyik jobban szokott fájni.
2011. jún. 8. 10:00
 2/9 anonim ***** válasza:

mark86


eltelt 8 év!úgy kell elvileg futni hogy a lábujjak alatti

"párnákra" érkezz. kicsit furán néz ki de így van.

bemelegítés,nyújtás.

2011. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi,megprobálom,de nem 7-8 éve nem futottam,hanem 7-8 évvel ezelőtt nem volt ilyen,tehát 7-8 éve kinlodok,és ezért sokszor abbahagyom 1-2hónapra,aztán újból nekilátok mert hiányzik a mozgás.
2011. jún. 8. 10:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvileg a "párnákra" érkezek,de utána leér a sarkam is.
2011. jún. 8. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt mégis hogyan?

Ez nagyon nem természetes mozgás. Koncentrálj, majd eltűnik ez a beidegződés.

2011. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit hogyan?hogy leér a sarkam?csak egy picit ér le,igazából a testsúlyom a párnákra nehezedik,legalábbis úgy érzem,tehát nem hiszem hogy telitalppal futnék.Probáltam csak lábbujjhegyre érkezni,hát az "veszélyes",de mégis úgy kéne?Az nem megerőltető a lábamnak?
2011. jún. 8. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes. Próbálj meg sprintelni, akkor sem ér le a sarkad, max. egy hangyányit lekoppan, de mezítláb futva még az sem. Youtubeon van technikai videó.
2011. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
érdekes lesz ha lefutsz 5km-t lábujjhegyen... Sprinterek se arra érkeznek amúgy. Rendesen érkezz le sarokkal és gördülj át " párnákra" és ennyi. De ne teli talppal, hanem kicsit külső talpéllel.
2011. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 8. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!