Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdekel a véleményetek, ti...

Érdekel a véleményetek, ti mit ajánlanátok fogyás és alakformálás gyanánt?

Figyelt kérdés

Két hete rendszeresen futok, heti 4-5 alkalommal 3-4 km-ert kb fél óra alatt, utána 10 perc nyújtás. Vásároltam thermo drine pro-t és pár tasak ultra loss port, mert kb 3 hónap múlva lesz egy esemény, amire szeretnék 6-8 kilót leadni, mivel szeretnék beleférni egy bizonyos ruhába... :)Tulajdonképpen nem is a kiló, hanem a centi a lényeg. Az étrendemen gyökeresen változtattam, nem esze lisztes és cukros ételeket és minél több zöldséget és gyümölcsöt viszek be, és több folyadékot iszom, bár ez utóbbi nagyon nehééz, a napi 1,5 liter már megvan! Az esti nassolásról nem tudtam még lemondani de a csokikat és lekváros zsemléket felváltotta egy marék goji bogyó vagy egy müzliszelet.

A kérdése(i)m a következő(k): Milyen más otthon és kis helyen (sajnos kicsi a lakás) elvégezhető feladatot, dvd-t, vagy linken megtalálható feladatsort ajánlanátok a cél gyorsabb elérésének érdekében? Vagy valami olcsóbb konditermet/sporttevékenységet a XIX kerületben? Esetleg súlyzókat vegyek? Egyébként 160 cm vagyok, kb 62 kg, és a testzsírszázalékom a rosszban van...Legalább is egy omron gép szerint. A válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. jan. 13. 14:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy néha én viszem le a kutyákat egy fél-vagy háromnegyed órás sétára hetente kb kétszer, és az egyik kis dagi kutyusommal is szoktam kocogni mostanában, hogy lefogyjon, mert túlsúlyos, de az orvos szerint nem szabad terhelni nagyon, így 20-30 percet szakaszosan szoktunk lassan kocogni majd séta, de ez alatt gondolom én nem égetek zsírt..:D Szóval gondoltam ez talán még pluszban hasznos információ!
2014. jan. 13. 14:03
 2/12 anonim ***** válasza:
Én szálkásító táplálkozást és küzdősport/harcművészet edzést ajánlok erősítéssel egybekötve. Heti 3-4 edzés már jó!
2014. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A müzliszelet lisztes ételnek számít (csak éppen nincsen lisztté őrülve de ezt elvégzi a fogad) a kocogás pedig nem egy olyan dolog, amit annyira edzésnek kell venni :)
2014. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, hát akkor a müzli elfelejtve. A társas sportokban nem vagyok jó, de kosarazni szeretek, viszont nem találok sehol sem magamnak olyan személyt aki szívesen űzne velem hasonló sportokat. Nem vagyok sem csúnya és sem összeférhetetlen, egyszerűen csak nem ismerek olyat aki mozogni jár, vagy aki igen, az versenyszerűen, tehát nem vagyunk egy kondiban. Akkor a következőt találtam,ami tetszik is, és a zene is jó... https://www.youtube.com/watch?v=yutThgenXko


ez megfelel?

2014. jan. 13. 14:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha nem gond, küldenétek nekem edzésgyakorlatokat, linkeket, mert ha ez sem jó én hiába keresgélek, szeretnék konkrétumokat hallani! Nagyon hálás lennék érte :)
2014. jan. 13. 14:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a tae-bo ma valahogy visszatérő téma a fórumon.


A lábadat megdolgoztatja, de a felsőtestedet nem. Budapest tele van küzdősport (és harcművészet) edzésekkel, ennyi erővel azokra is lemehetsz és akkor tényleg tanulnál + edzett lennél egyszerre :)


Goji bogyó tök jó (egészséges), müzli helyett sima vagy pirított olajos magokat nasizhatsz, sokkal minőségibb (konkrétan vitamin és tápanyag tartalomra) mint egy cukrozott gabona szelet :)

2014. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De jó videókat találsz youtube-on 'bodyrock tv' címszó alatt, 'Zuzana light' alatt.


Illetve nyerő ötlet mindenkinek elkezdeni a fegyencedzés (letölthető) könyv alapján elkezdenie alapoznia, igen jól kitalált, igazából alapvető erősítés férfiaknak, nőknek is. És akkor még ki sem mozdultál otthonról, pénzt sem költöttél és már egész jó testmozgásod van.


Hogy csapat sportokat kik csinálnak, vagy miért jók azok bevallom.. nem az én világom, így ebben az egy kérdésben nem tudok segíteni : )

2014. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a fegyenc edzés ez tényleg jó lehet, igazából szégyellős vagyok lemenni kezdőként ilyen termekbe, most voltam spinningen nagyon tetszett de senkivel nem tudtam beszélgetni pedig alapvetően barátkozós típus vagyok, de ami nem megy azt nem kell erőltetni...sóval a másik hoyg inkább az egészséges táplálkozásra költök többet így nem marad pénzem másra, de a fegyenc edzés tényleg jó ötlet lehet,no meg a futást sem szeretném abbahagyni, hátha szó szerint belefutok az Igaziba. :D így 27 évesen már ideje lenne, ezért is kezdtem el kicsit foglalkozni magammal, de rá kellett jönnöm hogy nem megy ez már egyik pillanatról a másikra,mint régen. Nagyon jó tippeket adtatok, hálás vagyok érte, aki még szeretne plusz információval szolgálni, szívesen veszem! :)
2014. jan. 13. 15:07
 9/12 anonim ***** válasza:

A videókat felejtsd el.

Fogyasra jobb a futas izomnövelésre meg a Fegyenc/kondi.


A gyümölcsöt se túlozd el ugyanúgy cukros..

2014. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel csak én írtam eddig.. és nem tartom magam több személynek (: és mert tényleg olyan kedvesen írsz, folytatnám, beszélgetősen.


Manapság nehéz.. én néhány évvel fiatalabb vagyok Nálad, kezdek belevágni az életbe.. így suli vége környékén, munka.. én is érzem, hogy nem lenne rosz egy működő párkapcsolat.


Észrevételeim jelenleg:

Én eléggé edzésmániás vagyok (merthogy célom van vele), egyetem utolsó hajrája és munka mellett, de csak munka mellett is való igaz, hogy nem olyan könnyű az Igazi megtalálása. Hát, komolyan használni fogok egy társkeresőt, ismerkedésre.


Rengeteg értékes ember éli az életét, tanul, dolgozi, edz stb. és egyszerűen a mai világban nem könnyű ismerkedni. Merthogy nincs 'fórum', vagyis akad, és ez a virtuális. Ki kell használni.. csak nekem ez olyan fura. :)


Szóval férfiként, azt hiszem értem mire gondolsz, mostanában én is gondolkodtam hasonló dolgokon :)


Ha szembefutnál velem, én lebeszélnélek a futásról, mert szerintem nem egy egészséges edzés főleg a női szervezetnek, na persze nem mintha komolyan rá akanám erőltetni másra az én nézetemet :)

2014. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!