Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet válasszak? 20/L

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot/harcművészetet, ami egyben fizikai tréning is lenne, valamint önvédelmet is tartalmaz. És nem versenyszerűen szeretném űzni. Így mit ajánlotok egy 20 éves lánynak?

2013. nov. 17. 02:14
1 2 3 4 5
 31/44 aikiboxer ***** válasza:
100%

Köszönöm a választ! :)


Történetesen a kyoról tudok vég nélkül kérdezni, mivel együtt bokszolok kyo mesterrel. :)

2013. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Na akkor nem egyedül vagyunk a kesztyüzéseel látom! :)
2013. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Én lehet az íjászat nevű harcművészet mesterségébe kóstolnék még bele


[link]

2013. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
27%

Azt ajánlom, hogy inkább költözz külföldre. Itthon normálisan nem nagyon fogsz tudni semmit se meg tanulni. Ha pedig meg is tanulsz valamit és megvéded magadat mész a börtönbe (még akkor is, ha előtte meg akartak késelni).

Olyan meg itthon, hogy Karate nem nagyon van. Amit itthon Karaténak hívnak, azért Japánba már lábakat törnek el. Alapból, hogy normális Karate oktatás legyen, össze kellene tartaniuk a kluboknak. De e helyett itthon mi van? Egy irányzaton belül is van kis millió klub, és ezek a klubok különböző okokból nem beszélnek egymással. Így Sparringot se nagyon tartanak egymás közt. Így meg nem nagyon erőltetik meg a színvonal megtartása véget. A másik ok meg a pénz, ami megölte itthon a Karatét. Ugyanis sok helyen lényegében, ha a tanuló fizeti rendesen a tandíjat csinálhat bármit, úgyis át fog menni a vizsgán. Utóbbi sajnos már nem csak Karatenál van, hanem nagyon sok harcművészetnél. A harmadik meg a versenyek, amik tönkre tették, ezen belül is a semi contact versenyek. Ezeknél annyi a lényeg, hogy csak hozzá tudj érni az ellenfélhez és máris pontot kaptál (lényegében, mint a legújabb Karate kölyök filmben).

Még egy-két helyen lehet, hogy van normális Karate, de sajnos, mint írtam nagyon silány az oktatás. Pl.: nem sok Kyo-sból feltételezném, hogy egy fejrúgással meg tudná ölni a támadót, mint a stílus megalapítója Oyama tette anno (ezután csökkentette a fejre bevihető támadások számát).

De, mint írtam a legnagyobb gond, hogy nem csak a Karaténál van így, hanem sok más stílusnál is. Mind küzdősportok, mind harcművészetek között. Már lassan, hogy az ember nem tud elmenni normális helyre, mert a klubok mindenhol csak a pénzre hajtanak. Értem én, hogy valamiből meg kell nekik élni, de azért tényleg túlzásokba esnek. Pl.: mikor 14 éves kezdőket nem vállalnak Judón, mert már nem tudnák versenyeztetni. Birkózásnál egy fokkal jobb a helyzet, ott még a legtöbb helyen vállalnak 14 év környékén is, de ott is sajnos az óvodások levadászására mennek. Lehet, hogy csúnyán fog ez hangzani, de én emiatt örültem volna, ha a birkózást kiveszik az olimpiáról.

Röviden, tömören összefoglalva: ha könnyen akarsz normális helyet találni magadnak, és meg is akarod védeni magadat anélkül, hogy börtönbe kerülnél, akkor gyűjtsetek külföldre.

2013. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
44%

Ugye van a karate, a dzsudo, a kung-fu, a taekwondo és a box. Én karatézok, de nem fogom szubjektíven kifejteni a véleményem arról, hogy miért a karatét válaszd.

Szerintem nézd meg, milyen klubbok vannak ott, ahol laksz, nézz meg edzéseket, és döntsd el, melyik a legszimpatikusabb, ne mi döntsük el helyetted. Bizonyosodj meg róla, hogy jó az edző, nem túl drágák az edzések, stb.

Ha a személyes véleményem kell: én a boxot nem ajánlom. Az egyik küzdősport sem valami nőies, de a box főleg nem. Szerintem a dzsudo nagyon érdekes. :)

2013. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 aikiboxer ***** válasza:
61%
Utolsó bocs, hogy vitatkoznom kell, de a box (azzal szemben, amit a profi bokszmeccsen látsz) egy légies, könnyed sport, olyan, mint egy tánc -- játék a távolsággal, a ritmussal, a technikával. A női boksz kifejezetten szép és a lányok nagyon élvezik.
2013. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Mitérdekeltéged - újfent maximálisan egyetértek, újfent minden tisztelet a reális meglátásokért!
2013. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Én viszont nem értek egyet mitérdekellel.Alapból nem volt téma a karate,mindenki tudja,hogy milyen.A másik meg ha választani kellene a halál a nemi erőszak,vagy a börtön mellett,akkor mi a itt a kérdés?Nincsen kérdés,egy lehetőség ami adott.Plusz ha agyon is szurkálná a támadóját a kérdező holnap,a jelen események miatt-pl kocogó megölt feleség-az összes bíróság felmentené.
2013. nov. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, egy nő mindenképpen ölje meg a támadóját, vagy sebesítse meg a tőle telhető legjobban - de azért ne beszélje el mindenkinek, hogy mit tett..


Viszont a kritika, hogy itthon szinte nincs jog az önvédelemre, már-már több joga van az agresszív támadónak, bűnözőnek mint az áldozatnak.. (mondjuk elvileg ez túlzás, de a lényeg az, hogyan járnak el a rendőrségen. én konkrétan inkább nem ütöttem.. amikor lehetett volna :D.. )


És azért igencsak a témába vág az is, ha itthon teljesen más minőségben tanítják a különböző küzdősportokat és harcművészeteket, mint külföldön.


Engem már csak az érdekel, hogy Mitérdekel mit talált ami azért jó és ő gyakorolja, illetve itthon vagy külföldön?

2013. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 aikiboxer ***** válasza:

Mondjátok már el, hogy melyik az a "külföld", ahol bármit jobban oktatnak mint itthon?! Tényleg érdekel.


Csak mert aikidóban pl. japán nagymester-invázió van, havi rendszerességgel tartanak edzőtáborokat "igazi" 7-8 danos japán mesterek, és sok aikidós jár ki japánba tanulni fél évekre. Most Németországban edzek, és nagyon szép az itteni aikido, harmonikus, változatos, elmélyült, de nem JOBB mint az otthoni.

2013. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!