Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet válasszak? 20/L

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot/harcművészetet, ami egyben fizikai tréning is lenne, valamint önvédelmet is tartalmaz. És nem versenyszerűen szeretném űzni. Így mit ajánlotok egy 20 éves lánynak?

2013. nov. 17. 02:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
39%
Heti 3 box és heti 2 krav maga,tehát heti 5 edzés ha vinni akarod valamire nőként,meg akarsz tanulni verekedni.Harcművészeti edzésre ne menj.Ott nincsen éles küzdelem,ezért nem tanulod meg élesben használni a gyakoroltakat,nem ismertetik meg veled a stresszt.Harcművészeti edzésekre idealisták járnak,nem utcai verekedők.De ha elmész és megnézed,akkor te is látni fogod a szemükből,álmodozók.Ellenben ha bemész egy box,vagy thai box terembe ott igazi verekedésre elszánt kihívó tekinteteket fogsz látni,és ez-az a hozzáállás amire szüksége van egy túlélőnek,ezt kell megtanulnod.Nem a varázslatot és a hókuszpókuszt.
2013. nov. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 sámliműszerész válasza:
42%
egyet értek az előzővel, box, muay-thai és kravmaga. Egyébként ilyen szempontból a kravmaga a leg-lényegre törőbb szerintem. Ott vagy kitéve a legtöbb stressznek, tehát az hasonlít a legjobban a valós szitukra. Én is nemrég kezdtem el a thai-boxot , és el kell hogy mondjam, összeverve megyek haza az edzésekről, de előbb utóbb csak belejövök :)
2013. nov. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
A box különböző variációinak mondjuk pont semmi köze egy utcai szituációhoz, kesztyű van rajtad, nincsenek blokkok, lefogások, fojtások stb. Felteszed a kezed és ütitek egymást. Azt azért érdemes csinálni, mert fejleszti a reflexeidet, állóképességedet, megtanulsz mozogni, elhajolni.
2013. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:

Szerintem elsőnek teljesen mindegy.

Ha már benéztél pár edzésre, más szemmel fogod olvasni a válaszokat.

2013. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
61%

Shotokan karate. Az egyetlen "harcművészet", ahol teljesen bevett szokás, hogy a magasabb szintű tanulók az órákon s.zarrá verik egymást, de szó szerint. A lényege is az, hogy minél kisebb erőfeszítéssel minél nagyobb sérülést okozzunk, tehát szabad pl. a torok, és a szemek támadása, vagy a könyöklések is, de oktatják azt is, hogyan kell belépni a támadód lábára, hogy csontja törjön.... szóval hasznos dolgokat, nem pedig formagyakorlatokat, mint a többinél.

Dél-magyarországi nagyváros klubjáról van személyes tapasztalatom, volt olyan hét, hogy kettőből kétszer felrepedt arccal jöttem el.

2013. nov. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
1: vége van a háborúnak, szóltak már? :)
2013. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Attól függ hol laksz és mire van lehetőséged. Mert adott esetben a kommersz ajánlások amiket kaptál, jobb mint semmi alapon igazak.


Másrészt a thai boxolók mozgását mindenki ismeri, a kravmaga pedig nagyon, nagyon hosszú idő után nyer csak értelmet.. ha egy 80 kilós rutinos boxoló vagy. Máskülönben, egy nőnek eléggé meredek elképzeléseket tartalmaz.

2013. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

"Dél-magyarországi nagyváros klubjáról van személyes tapasztalatom, volt olyan hét, hogy kettőből kétszer felrepedt arccal jöttem el."


Az egy jó klub lehet, engem még érdekelne is azok alapján amit írtál. De a kérdező egy 20 éves nő :)

Vajon keménységből kell építkeznie?

2013. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 aikiboxer ***** válasza:
80%

Egy kicsit más összefüggésbe helyezném a választ. A leges-legfontosabb az egészség. Ezért olyan sportot válassz, amelyet hosszútávon (10-20 évig) fogsz tudni és akarsz majd csinálni. És van benne rendes izomépítés, harmonikus mozgás, nem teszi tönkre az ízületeidet stb.


A másik fontos dolog, hogy közel legyen a lakóhelyedhez az edzés. Ha messze van, abba fogod hagyni. És legyen legalább heti 3 edzés még akkor is, ha csak kétszer akarsz járni (ami amúgy kevés), hogy ha egy kimarad, tudd pótolni.


Olyan helyre, ahová #1 jár, ahol összeverik az edzéseken, ne menj. Rendes helyeken nem verik a kezdőket, illetve mindenkit csak pont annyira vernek, amennyire épphogy meg tudja védeni magát. A sport játék.


Az ilyen "ölésre kifejlesztett" helyeket is kerüld el. Te nem akarsz ölni, ugye? Naugye. Egyébként a karatésok a maguk robotember mozgáskultúrájával, igazi sparring nélküli levegőkékítő edzéseivel csak HISZIK azt, hogy majd ők torokra fognak ütni. Na persze. Torokra. Egy kezdő bokszolót se tudnának torkon ütni úgy, hogy leengedett kézzel csak a lábával "védekezik", nemhogy éles helyzetben az utcán...


A női önvédelemnek vannak korlátai. Soha nem fogsz tudni "megverni" egy csapat utcán felnőtt bűnözőt, de ez nem is lehet cél. (Torkon ütni meg pláne nem fogod soha...) A cél (az egészséged, fittséged után) max. az lehet, hogy amikor megijedsz (mert az ijedtség elkerülhetetlen), megfelelően reagálj és ki tudj menekülni a helyzetből.


Ezért alapvetően én is #1 módszerét javasolnám: sportnak boksz (de keress normális edzést, ahol rendesen foglalkoznak veled!!!), és ha csináltad 3-4 évig, akkor mellette krav maga. És ne feledd: a legfontosabb az egészség.


A fellépés pedig nagyon fontos. Tegnap éjszaka f12 körül sétáltam haza egy sötét utcában, és az ipad minimet olvastam. Egyszercsak körbevesz egy 6-7 fős, enyhén ittas kis csapat, és jönnek mellettem. Tüzet kér az egyik, aki közvetlenül mellettem sétált és mustrálgat. Mondom neki, nem dohányzom. Erre elkezd kérdezgetni, hogy honnan jövök stb. És jönnek mellettem továbbra is -- kezemben pedig az ipad, amit ekkorra inkább becsuktam (de eltenni nem tudtam, nem fér bele a zsebembe). Végül kihúztuk egymás mellett kb. 300 méteren át, amikorra kiértünk egy kis térre. Szóval tartottam őket. Utána otthagytak, nem történt semmi. Nem lehet mindig így elintézni egy potenciális támadást, de eddig mindig sikerült. Autós konfliktusban, éjszaka elhagyatott helyeken, mindig. Lélekjelenlét, nyugalom, kommunikáció. Ezekkel az esetek 99%-ában meg lehet úszni szinte bármit. Amikor meg ez kevés, akkor jön a leszerelés és futás. Azaz: boksz és krav maga. A torokütést, halálos technikákat meg hagyd meg a szamurájoknak. :)

2013. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Boxer, húzós :S

Örvendek, hogy ilyen jelenléted van és kihúztad a helyzetet!

2013. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!