Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legjobb utcai önvédelem?

Legjobb utcai önvédelem?

Figyelt kérdés

Szeretbém megtanulni megvédeni magam, az utcán, ha megtámadnak, kiakarnak rabolni, vagy megverni. Engem nem érdekel, hogy sport legyen, nem. Ez szoljon az önvédelemről, ne holmiféle sport legyen. És ne arról, hogy ha megtámad, kivédem, és megölöm egy mozdulattal... Ez se lenne rossz, de megvédeni szeretném magam, esetleg, ha ugy jön ki, eltörni valamnilyét, de nem kárt okozni benne. És olyan legyen, amihez nem kell nagyon sok erő, hanem, lényegre törő legyen, 1-2 mozdulattal a földre vigyem, ugy, hogy nem tud megmozdulni.

Melyikek ezek a önvédelmi sportok? Krav Maga-t néztem.


2009. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

OLvastam itt sok kommentet. Mindenki dicsőítette a maga által tanult küzdősportot/harcművészetet. Igazából egyik sem jó utcára. Hogy miért? Képzeljünk el egy reális utcai támadást. Reggel éppen hazafelé mész a boltból, bevásároltál, szatyrodban kenyér, parizer tej ...stb. Esik eső, fúj a szél. Esernyővel vagy és kabátba vagy, a járdán sok pocsolya, sár, kutyasz@r. Jönnek veled szemben a kissebbségi csávók (többen, mert a roma gyerekek együtt bátrak) pillangókéssel, kérik a pénzedet. Na most megkérdem, hogy ki az a f@sz aki, a betonon pocsolyában neki áll brazil jiu-jitsuzni, levinni a földre őket azért, hogy a lábával körbe tekerje a karját, majd megfeszítse a könyökét, ha egyet le is viszel földre, akkor a többi rúgja a fejedet (Lehet, hogy brazil jitsu edzésen tatamin összejön, de ott olyan ruhában vagytok, a másik pedig az, hogy az edzőterem az csak "labor" körülmény, utcán betonon ez nem jön össze.). A másik, az állóharc, kíváncsi vagyok hogy bakancsban, kabátban, farmerban ki fog köríves fejre rúgást csinálni, thai box vagy karate nadrágban, sok nyújtó gyakorlat után és mezítláb oké megcsinálod könnyen,

de utcai ruhában cipőben már más a helyzet. A másik a bokszkesztyű. Na most számos küzdősportban használják, igen ám de utcán kesztyű nélkül sokkal nehezebb eltalálni egy olyan mozgó ellenfelet aki teljesen máshogy mozog mint, a te ellenfeled az edzéseken páros edzéseken, aki szintén szabályok kőzé van korlátozva mint te és szintén bokszkesztyűben van. A bokszkesztyűnek eleve nagyobb felülete van mint a te csupasz öklödnek, így kesztyűvel könnyebb is eltalálni valakit, mint kesztyű nélkül. Utcán szarul fogod felmérni az ütőtávot. Szóval hiába vagy országos kyokushin karate bajnok, ha utcán elkapják a nyakadat, fölhöz vágnak aztán ott jól megrudosnak. Hiába vagy ökölvívó bajnok, hiába tudsz jól ütni, ha acálbetétes bakanccsal sípcsonton vagy tökön rúgnak. Az utca az nagyon más ám, sok minden nem úgy van mint ahogy az edzéseken nektek elmondják. Na meg a másik, a késsel való támadás. Az egyik válaszoló aki a Jet Kali-s késharc oktató, ő lényegében tényleg mindent elmondott, és bizony szinte mindenben igaza van. Viszont azért büntetnek ha késsel mászkálsz utcán, azért meg pláne ha használod is. A karv maga és a defendo késharc ellen nem jó felejtsd el, hogy kicsavarod a kezéből, aki utcai rablásból él, annál nem egy kés van. És ott utcán más lesz a szituáció, mint amit krav maga edzésen gyakorolsz lassítva gumikéssel. Amúgy ez a krav maga, defendo, kempo, muay thai, brazil jiu-jitsu nagyon divat lett, és iszonyatosan túlbecsülik őket, a jó reklámnak sok hülye bedől. Nincs ilyen, hogy legjobb önvédelem!!! Maximum az ha van nálad gázriasztópisztoly, sokkoló, dobberman vagy pitbull (vagy egyéb más kemény harci kutyus)+ jó futócipő vagy éppen acélbetétes bakancs, na meg pár haver (na jó ez kicsit túlzás volt). De még ez sem egy életbiztosítás. Persze az nem baj, hogy valaki küzdősportot űz, csak ne bízzon abban, hogy bárki(k) ellen megvédi magát az utcán.

2010. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
74%

Nah a gázpisztoly az amit te éles helyzetben nem fogsz elővenni... Ami a kutyát illeti: szerintem szombat este a diszkóból, kocsmából, házibuliból tök mind1 honnan hazafelé menve nem harcikutyával fogsz sétálni. Nekem egy rotim van de eszmben sincs szombaton a diszkóba menve magammal vinni. És mit csinálnék vele kikötném az ajtó elé v mi? Szal ez egy eléggé életképtelen megoldás... Ami a gp-t illeti: egyetlen használható szituáció van... Kenguruzsebes pulcsiban szorongatva tüzelésre készen. nyáron pólóban övtökba bepatetnolva bepréselve nincs az a jó isten h azt te előrántsd... mire elővennéd minimum 4x vágnak állba. amiből 1 is elég ahhoz h kifeküdj. Ezért inkább a fejed véded a kezeddel ahelyett h a pisztolyod után nyulkálnál. De ha már véded a fejed miért ne ütnél vissza. És ezzel vissza is kanyarodtunk a kérdéshez és továbbra is a thai boxot részesítem előnyben. Igaz feszülős farmerban nem lehet fejkörívest rúgni. De tudod ringen kívül nem is szoktam. de még mindig ott van a két öklöm a könyököm és a térdem. ezen kívül combra lehet rúgni farmerban is. A cipőnek semmi köze hozzá hisz sípcsonttal rúgok. Ami az ecélbetkós bakancsot illeti megint baromság. Elég hülyén néznék ki benne nem beszélve arról h eszemben sincs valakit lábújjal megrúgni ahol az acél van. marad a sípcsont.... Innentől mind1 mi van az ember lábán vagy mi nincs.


Nem tudom hány verekedésed volt de ha ilyeneket írsz h gázpisztoly meg harci kutya....Ez oké egy éjszakai kutyasétáltatás közben de amit írtál elég életképtelen... Én pl nem járok közértbe felfegyverkezve és harcikutyával. De korán kell felkelnie annak aki ki akar rabolni... Farmerban edzőcipőben kutya és pisztoly nélkül...


Soha nem meglepetésből támadnak.. Beleállnak az arcodba megy a feszengés és az ágaskodás aztán elcsattan egy pofon. Szted te egy ilyen helyzetben a pisztolyodért fogsz majd nyúlkálni? Mire hátra nyúlsz az övedhez már állon is pattintottak. Inkább én ütöm az elsőt aztán meg a másodikat is.. Ha elhajol vagy kivédi akkor is fönt a kezem és tudok harcolni. De nem kezdek el a zsebemben pisztoly után kotorászni...Ráadásul szombat este nem is lehet hisz a legtöbb szórakozóhelyen motoznak. Még egy kis gázrevkót is észrevesznek nem beszélve vmi öntöltő mordályról. Nekem is van GP-m szilveszterkor jó vele a zöld kupakos vaktöltényeket durrogtatni mert 5x nagyobbat szól mint egy petárda + a hozzá nem értők előtt lehet gizdázni h milyen faszagyerek vagyok h van stukkerem de aztán ennyiben ki is merül a dolog.


Ha le akarnak késelni az más tészta. A mobilom új előfizetéssel 0 Ft. sok pénz soha nincs nálam kb 5E Ft elég egy szombati bulira. nincs ékszerem sem. Sokat nem tudnak rólam leakasztani. Nyílván késsel szemben nem sokat ér a puszta ökölharc elég ha véletlenül ütőeret vág v ütés/rúgás közben beleszúrja a kezembe/lábamba. Nah annyit nem ér egy szar mobiltelefon inkább vigye a 'csába. vegyen belőle gyógyszert... Kirabolni még 1x sem akartam ellenben többször kötöttek belém soha nem lett volna lehetőségem pisztoly után nyúlni. De azzal a thai box tudással amit 5 év alatt elsajátítottam mindig meg tudtam magam védeni. Egyszerűen a könyökömmel csontig letéptem a szemöldökét... Egy életre ott marad a jele annak h velem b@szakodott. Ehez képest a GP rózsapatron. Meg kell tanulni ütni rúgni térdelni könyökölni. Nem dobálni meg fogásokat végrehajtani és pláne nem kutyázni. Nem beszélve arról ha meg is támadja a kutyám a delikvenst elég ha megüti v megrúgja szerencsétlen állatot.. Nem tenném ki a kutyámat ennek...


Szal én csak annyit mondok ha valaki meg akarja magát védeni verekedni tanuljon meg. Hagyja a bábszínházat meg a művészi baromkodást annak akinek az tetszik és pláne el kell felejteni az alternatívákat... Mint a harcikutya. Az őrizze a házat éjszaka meg kutyasétáltatás közben oké ha van de szombat este nem kutyával indulok el az éjszakába...

2010. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
A kutyás megoldást azt nem üzembiztos megoldásként vetettem fel, csak esetleges alternatívaként. Néha jól jöhet azért. Amúgy bunyóztam már utcán éles szitukban, persze nem mindig én kerültem ki győztesen, de csaptam le már pár arcot. Nem űztem igazán komolyabb küzdősportokat (2 év birkózás, 1 év boksz, 2 év aikido, fél év escrima), viszont a tapasztalataimból tanultam nagyon sokat. Amiket edzéseken tanultam azoknak kb. a 97%-át nem tudtam használni. Az utcán ösztönösen kell bunyózni, és bizony tudni kell elfutni vagy éppen magadat megadni. Olyan nem nagyon van, hogy rajtad semmi sérülés nincs. Ha össze is vered a gyereket, 1-2 pofont úgy is kapsz. Bár minden szituáció más. Na meg emberfüggő is.
2010. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Nyilván való h nincs olyan h én nem kapok... Sőt utcán pláne gyakoribb hisz a ringben szabályok vannak kidolgozott stratégiák "kóstolgatások, bontogatások" az első fél percben nem is történik semmi szinte míg az utcán azonnali a húsdarálás. De érdekes módon amit én önvédelemből alkalmaztam azt mind thai box edzésen sajátítottam el. Az biztos h pl ha krav magáztam volna semmi de semmit nem tudtam volna alkalmazni belőle. De tudok ütni rúgni könyökölni és térdelni ami bizony utcán is használható a nyer brutalitása miatt. mellőz mindenféle-faja művészi maszlagot csak a harc. A thai box eredetileg is egy ősi katonai közelharc volt még a kardok és lándzsák korából. És ahol a harcmezőn puszta kézzel kellett harcolni ott ez a rendszer bizonyult a leghatékonyabbnak. Le is igázták Burmát pusztán az öklökkel alig volt fegyverük a testük volt maga a fegyver. K1 szabályrendszerben is általában a thai boxolók jeleskednek a legjobban és nem véletlenül hívják a küzdősportok királyának. Itt nincsenek fogások meg bonyolult éles pánikhelyzetben kivitelezhetetlen dobások. Itt az a lényeg h darabokra üsd rúgd térdeld az ellenfeled. Igen jól mondtad ösztönösen kell bunyózni. De ami az utcán egy bal horog az bal horog az edzésen és a ringben is. És ha az utcán szájon kell valakit csavarni akkor nem kezdek el kalimpálni hogyha egyszer 5 éve tudom hogyan kell hatékonyan szabályosan nagy erővel ütni..Szal igen is a thai box az ami utcán is használható mint támadó önvédelem. Ez nem arról szól hogyan csavarjuk ki az ember kezét és vigyük le a földre. Ez arról szól hogy ha belénk kötnek hogyan verjük úgy szét a fejét h elájuljon a fájdalomtól. Ez egy támadó küzdősport ami a rombolásról szól nem pedig az elhárításról.


Kérdező: Szal ha még közel egy év után aktuális a kérdés akkor thai boxolj. Bár lassan 1 éve tetted fel a kérdést egyáltalán elkezdtél azóta valamit sportoli

2010. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

hm valamiért beírta a választ holott nem végeztem vele nah mind1


Szal a kérdés az volt h közel egy év elteltével el kezdtél valamit sportolni önvédelmi szinten vagy csak bedobtad a gumicsontot had rágódjunk rajta????

2010. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
45%
Aikido
2011. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
Gázpisztolyal mi a probléma, kedves válaszolók egyike?
2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Nem akarok senkit sem megbántani, de hősökkel van tele a temető.. Megvédeni magad 1 dolog, visszatámadni megint más.

Az utcán nincsenek szabályok, a legegyszerűbb ha fejleszted a megfigyelési/helyzetfelismerő képességeid és inkább elkerülöd a veszélyhelyzeteket.

2011. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
Az előző válaszolóval érték egyet míg elmegyek 1 kuzdosportra ott telivannak szabályokkal és kétidejüség van benne, ezért kell olyat választani amibe nincsenek szabályok pl a wing tsun kung-fu ez utcára való, nem kuzdosport és nincsenek versenyek belőle és egyidejüség van benne és nem kell hozzá nagy erő mert a gyenge pontokat támadja, en sztem ez a legjobb utcára mert fegyverek elleni védekezést is tanulsz.
2012. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
hééé 8-as!! A ju-jitsu ne szold le!!
2013. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!