Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legjobb utcai önvédelem?

Legjobb utcai önvédelem?

Figyelt kérdés

Szeretbém megtanulni megvédeni magam, az utcán, ha megtámadnak, kiakarnak rabolni, vagy megverni. Engem nem érdekel, hogy sport legyen, nem. Ez szoljon az önvédelemről, ne holmiféle sport legyen. És ne arról, hogy ha megtámad, kivédem, és megölöm egy mozdulattal... Ez se lenne rossz, de megvédeni szeretném magam, esetleg, ha ugy jön ki, eltörni valamnilyét, de nem kárt okozni benne. És olyan legyen, amihez nem kell nagyon sok erő, hanem, lényegre törő legyen, 1-2 mozdulattal a földre vigyem, ugy, hogy nem tud megmozdulni.

Melyikek ezek a önvédelmi sportok? Krav Maga-t néztem.


2009. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Kedves előttem levő, én sambo mester vagyok, és katonai kiképző, nekem ne akard megmagyarázni, hogy a muay thai az hatásos. Na meg aztán a kérdés az, hogy melyik a hatékony utcai önvédelem. Én tudom, hogy a muay thai box az kemény, de az csak sport, nem önvédelem! Sokan azt hiszik, hogy a küzdősport és az önvédelem az ugyanaz, pedig nem. Utcán pláne fegyveres támadás ellen, mondjuk vipera ellen, megnézném, hogy mit csinálnál. Ide a low-kick az nem lenne elég! :D A muay thai-t még a thaiföldi hadseregben sem oktatják, ott is inkább a defendo, krav maga ..stb mennek. Na meg aztán még sportban sem a leghatásosabb, az MMA-ban szinte mindig megverik a brazil jiu-jitsusok és a bírkózók is a thai boxolókat. Capoeirás barátom is indult amatőr ketrecharc versenyen és vert már meg thai boxolót is. Nem azt mondom, hogy roszz a muay thai, mert tényleg kemény, de egy komolyabb utcai támadás ellen nem a leghatásosabb.
2010. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
szerintem az előtted szóló sem azt állítja, hogy a muay thai a leghatásosabb az utcán, csak kicsit furcsállja, hogy sokan azt állítják, hogy "a thaibox mese habbal". Én sem állítom, hogy ne tudnának megverni, csak épp tőlem is kapnának előtte egy jó nagy adagot mint "mese habbal" sportolótól.
2010. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Akkor folytatnám: A Jiu-jitsu Általában a földön végződik valami fájdalams fogásban. Ez szép és jó h egy mozdulattal földre lehet vinni az ellenfelet és kitörni a kezét. Na de mit csinálsz ha többen vannak? Az edzőtársamat szilveszterkor találták meg 3-an. kettőt fejbe rúgott a harmadikat két pofonnal kiütötte a végén még ő futott el mert akiket lerúgott nem igazán mozogtak utána. Az utcán mindenki verekszik és ez a lényeg verekednek nem pedig fogásokat hajtanak végre. A másik meg a tökömnek lenne kedve pl zuhogó esőben kutyaszarba fetrengeni csak mert az egyik lábfeszítős fogás úgy kívánja. Inkább bordán rúgom vagy nyakon. Hidd el egy törött bordával már nem fog pattogni senki 4 év nem sok tudom de annyit azért én is elsajátítottam h hogyan kell vkit 5 mp alatt harcképtelenné tenni. Márpedig én senki miatt nem fogok a földön fetrengeni: különben is addig jó amíg állsz. Ha lent vagy esélyed sincs. Az MMA-sok azért győznek a muay-osok felett mert aláugranak megragadják és földhöz vágják őket. Persze egy muay-os nincs kiképezve földharcra így ha már lent van nincs sok esélye. Viszont az utcán nem szokás birkózni ott verekedni szokás ütni rúgni állva harcolni senki nem akar földre kerülni. Sok bunyót láttam már szórakozóhelyeken pl de senki nem vágta földhöz az emberét h aztán "misszionárius pózban" ráfeküdjön h szétverje a fejét. Mindenki állva akarja lerendezni mert mindenki tudja ha elesik v földre kerül akkor kampec. Márpedig álló harcban a muay a legjobb. Lehet h egy MMA-s az utcán azzal indítana h földhöz vág az tény. De nem MMA-sok vagy jiu-jitsu mesterek ellen képzem magam. Az a retkes cigány aki ki akar rabolni meg úgysem fog birkózni vagy földharcolni az csak kalimpál a levegőben. Az ilyen egy jó ütéssel v rúgással a legjobb kifektetni és mivel a cigány sosem támad egyedül mert ő "bátor" fajta ezért eszemben sincs a földön harcolni h addig a haverjai a fejemet tapossák. Soha nem láttam utcán ringbe illő földharcot, de láttam már MMA-s fenegyerekeket verekedni és egyik sem arra törekedett h lefektesse az ellenfelét. Nem tudom te hányszor bunyóztál élesben az utcán de valahogy nem tudom elképzelni h pl éjjel egy villamos megállóban kutyaszarban meg csövesek köpeteiben fetrengve töröd el az ellenfeled karját. Sztem te is inkább álló helyzetben intéznéd el nem? Mondom sok bunyót láttam olyat is ahol profik is voltak de még soha senkit nem láttam direkt a földre utazni csak az került földre akit leküldtek v eleesett v hasonló. A krav-,aga jó katonáknak meg testőröknek pl. El lehet venni kést pisztolyt bármit. De igazán keményen elpusztítani az ellenfelet csak a nyers küzdősportok tanítanak meg mint pl a muay.
2010. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Jah még egy apróság: Én nem megvédeni akarom magam. Egy támadást elhárítai nem ugyanaz mint széttépni az ellenfeledet. Aki ki akar rabolni v belém köt vagy akármi nem várom meg amíg meg akar támadni hogy aztán egy elegáns mozdulattal az ütéséből a lendületét kihasználva pl egy dobást végezzek el rajta. Én támadok rá és tudom h a térdem és az öklöm ha jól használom halálos fegyver. 4 év után nem jelenetem ki h nincs ellenfelem mert ez hülyeség. De tudom azt h mit kell csinálni és mit hogyan használjak. Márpedig én nem fogok védekezni meg ütést elhárítani. Én olyankor pusztítok amibe alap h darabokra töröm az arcát. Erre sem a jiu sem a krav maga nem tanít meg. Szét verni egy embert mint egy darab zsákot vagy csiri-csálé mozdulatokkal védekezni két különböző dolog.


Egyetlen egy dobást sem ismerek. Nem tudom h kell valaki karját egy mozdulattal kitörni. De tudom hogy verjem szét a fejét a felismerhetetlenségig vagy hogy törjem el a csontjait pl a bordáit.

2010. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
ja plusz 3-4 egészséges combrúgás betalál, azután sem lesz olyan fürge..
2010. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Kedves előttem levő én nem azt mondtam, hogy a jiu-jitsu az jó utcára, mert tényleg a betonon nem jó földharcolni, de a kés és a vipera ellen megnézem, hogy hogyan fogsz combra rugdosni. Fegyveres támadás elleni fegyvertelen pusztakezes védekezésre az aikido, krav-maga, defendo, sambo, savate, kempo való, a muay thai az max akkor jó, ha fegyvertelenül támadnak meg, akkor szétrúghatod a valagát, ez a te igazad, de fegyver ellen, nem sokat ér. Az utcán meg legtöbbször fegyverrel támadnak. A muay thai az egy kemény népszerű küzdősport, de nem igazán önvédelem.
2010. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
te biztosan nagyon ügyesen olvasol a sorok között, de egy szóval nem mondtam, hogy fegyveres támadás ellen.
2010. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Sztem ez most nekem szólt elvégre én írtam azt a kisregényt:) Tény nem jó fegyver ellen. Elismerem. nem is tagadtam. de idáig akárhány balhém volt az mind ökölharc volt általában éjszakai "ittam egy sört és most faszagyerek vagyok" tipusú emberekkel. Ezek előszeretettel kötnek bele az élő fába is gondolom nem kell senkit bemutatnom. Engem még szerencsére nem akartak lekéselni de volt pár verekedésben részem. HA majd egyszer nyakon akarnak szúrni biztos végig villan a fejemen h bakker miért nem krav-magáztam inkább. De az ilyen "arcba beállós" kihaénnem f@szkalapok ellen még mindig a puszta ököl a leghatékonyabb. Érdekes megfigyelni hogy milyen hevesen kezd el bocsánatozni holott 30 mp-el előtte még esküdött rá h letépi a fejem....:D
2010. jan. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Jaja ebben igazad van buliban, az ilyen kondirudi f*szkalapok ellen végül is bőven elég a muay thai, bár az ilyenek ellen a capoeira és a (sima) box is meg teszi :D. Látom jártas vagy a témában. Van msn-ed?
2010. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Van ha gondolod vegyél fel...

fecske19@citromail.hu

Bár ha Sambo mester és katonai kiképző vagy gondolom sok újat nem fogok tudni mondani...

2010. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!