Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legjobb utcai önvédelem?

Legjobb utcai önvédelem?

Figyelt kérdés

Szeretbém megtanulni megvédeni magam, az utcán, ha megtámadnak, kiakarnak rabolni, vagy megverni. Engem nem érdekel, hogy sport legyen, nem. Ez szoljon az önvédelemről, ne holmiféle sport legyen. És ne arról, hogy ha megtámad, kivédem, és megölöm egy mozdulattal... Ez se lenne rossz, de megvédeni szeretném magam, esetleg, ha ugy jön ki, eltörni valamnilyét, de nem kárt okozni benne. És olyan legyen, amihez nem kell nagyon sok erő, hanem, lényegre törő legyen, 1-2 mozdulattal a földre vigyem, ugy, hogy nem tud megmozdulni.

Melyikek ezek a önvédelmi sportok? Krav Maga-t néztem.


2009. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Te ak azt írtad hogy mese habbal azt a szöveget felejts el.Mert az össze amit felsoroltál igen is jó utcára. Pl mondtad a karatét én karatézok és egyszer késsel megtámadtak és a karatét használtam és karatéval megfékeztem a támadót. Baj akkor van ha a támadónak van fegyvere és ismer valami önvédelmi sportot akkor van baj
2010. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
A legjobb utcai önvédelem? Jet Kali. A Jet Kali ugyan más mint a többi harcművészet, mint a többi ugyanis ez késharc. Ez egy ősi Fülöp-szigeteki botharcnak,az Escrima-nak amit Arnis-nak és Kali-nak is hívnak, a modern verziója, itt botharc nincs, csak késharc. Én 8 éve csinálom a Jet Kali-t, nem vagyok még mester, csak instruktor és bizony ember legyen a talpán ha valaki belém akar kötni (M10-es bajonett ellen felőlem mindegy milyen thai box bajnok vagy, hány éve krav magázol, 1-2 méteres távon belül még a gázriasztópisztolyt sincs nagyon időd elővenni, ha viperád van az sem zavar). Van egy krav maga oktató ismerősöm, ő egyszer sem tudta kicsavarni a kezemből a gumikést, és mindig "leszúrtam vagy megvágtam", magyarul igazi éles kés ellen már halott lett volna. A krav maga és a defendo maximum olyan fegyveres (mondjuk késes) támadó ellen hatásos aki nem ért a késharchoz. Egy nagypofájú pillangókéssel hadonászó suttyó cigány csávó ellen, tökéletes a krav maga, de aki jól használja a fegyvert annál a legnagyobb krav maga mester is nagy bajban lenne, de ha valahogy nagy nehezen ki is csvarja/üti/rúgja a kezéből a kést, akkor is megszívja, mert akkor elő veszi a másik kést úgy, hogy ne lássa, és akkor döf amikor nem számít rá. A legtöbb utcai támadó aki járókelők kirablásából, fosztogatásból él annál sosem egy kés van, hanem legrosszabb esetben is 2, de inkább több és többféle. Jó tanács, ha netán megtámadnak késsel az utcán, és esetleg sikerül is kicsavarni a kezéből a kést, akkor utána ne állj le vele tovább bunyózni, inkább fuss el, mert ki tudja, lehet, hogy a másik késével valahol aljas módon beléd szúr/vág. A legbiztonságosabb önvédelem a fegyver, mert utcán legtöbbször fegyverrel támadnak meg.
2010. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy te mit akarsz?

Olyat akarsz mint a karate amihez erönlét kell vagy olyan amivel földre viszed

A legjobb kombináció a karate és a defendo kombinálása

Ezt onnan tudom hogy én karatézok és néha karatén veszünk defendos mozdulatokat is mutat a mester

2010. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Felsorolom őket: Gojo-ryu karate Kyokushin karate Shito ryu karate Shotokan karate és a Wado-ryu karate a legjobb a karaték közül ezek a legjobbak mert az a 5 fő ág a karatéban

ezen kívül: júdó, ji jutsu, aikido, take wando, box, kick box, thai box,defendo, kung fu,Krav maga

ezek a legjobbak

de tudod

kinek a pap kinek a papné

ahány mester annyi féle harcművészet

2010. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Mondok neked gey remek kombinációt

Járjál egy olyan sportra amiben ütni rugni kell azért hogy erős legyél.És még defendora is hogy a földhöz tudd vágni

Én karatézok és defendozok és remek kombináció

pl gyomron rugom és kicsavarom a csuklóját pl

2010. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Te a kérdező hülyeséget mondtál mivel mindegyik harcművészet ugyan annyit ér az utcán csak attól függ hogy szívből csináld

Nincs olyan hogy legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Válaszólj a kérdésemre lécives!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olyat harcmŰVÉSZETET SZERETNÉL AMIBEN ÜTNI RUGNI KELL MINT PL KARATE KICK-BOX

VAgy olyat amiben amiben földhöz vágod pl judó ji jutsu

vagy olyat amivban elkapod a nyakánál fogva és földre viszed ha milyet szeretnél

milyet szeretnél

válaszólj a kérdésemre

2010. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
hát, nem akarok agypnverni senkit, hanem, pl közötködik, lökdös, és, elkapom a csuklójáz, és kitekerem=földre kerúl, és ha ellenkezik, feszítem neki... ilyesmi
2010. aug. 28. 17:55
 29/41 anonim ***** válasza:

Erre válaszolj akkor a te helyzetedben a legjobb ha DEFENDORA járjál (halál komoly)itt ilyeneket tanultok amit mondtál

Tudom hogy Én mondtam hogy nincs olyan hogy legjobb de ebben a helyzetben a defendo a legjobb

Megtanultok ütések rugásuk elleni védekezést

komoly pisztoly ellinit kés ellenit

és ez olyan amilyet mondtál

röviden Defendora járjál

2010. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést tavaly novemberben tehát majd 1 éve tetted fel... Azóta nem kezdtél el ezekszerint semmit hisz most újra rákérdeztél pár napja.... Ennyi idő alatt én 2 edzőmeccsen voltam túl thai boxban... Nem is akarsz te semmit sem elkezdeni. Defendo vagy "állva agyonverés" komolyan ezeken hezitálsz? Ennyi idő alatt mindkettőt legalább alapszinten el tudtad volna sajátítani de akár ki is próbálhattad vna... Minek erőlteted a kérdést 1 év alatt az összes küzdősportot végig lehet próbálni komolyan egy évig azért nem kezdtél el semmit mert vársz a hó válaszra..? Mindenki válaszolt ilyet is olyat is mi kell még?
2010. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!