Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik yoga-t válasszam?

Melyik yoga-t válasszam?

Figyelt kérdés

Nézegettem több oldalt is és láttam, hogy a jógának elég sok fajtája van.


Nekem a nyújtás és a meditáció lenne a lényeg. Nem szeretnék ilyen nagyon extrém pózokat csinálni. :)


Van valamilyen oldal ami összehasonlítja ezeket?



2013. okt. 14. 16:37
1 2 3
 21/29 Sowilo ***** válasza:
Nyilván a derekad nem elég erős. Ha nem erősödik magától, akkor végezz lebegő homorítást, vagy hiperhajlítást. Az egyensúlyérzékre nem kell külön edzeni, végezd a gyakorlatokat, ez gyorsan fog fejlődni. Pihentesd a combod amíg el nem múlik a húzódás, ameddig fáj, ne erőltesd. A jógát életed végéig csinálhatod, nem kell sietni. :)
2013. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Ezek is jógapózok?

"lebegő homorítást, vagy hiperhajlítást"

2013. okt. 17. 23:05
 23/29 A kérdező kommentje:
Ok rájöttem, hogy ezek nem joga pózok. :)
2013. okt. 18. 00:14
 24/29 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Van három blokkolás a jógában, többek közt azért is, hogy a gerincet egyenesen tartsa. Ott van az oldalon is, amit kitettek nálad, bandhák-nak nevezik őket, olvasd el.

Az állat mikor blokkolod, egyenesen tartod vele a gerincet, úgy kevésbé tudod elrontani a gyakorlatot. Nemtom, melyik lett fájdalmas, de nm kéne, hogy fájjon. Nem úgy kell csinálni, ahogy a póz van, hanem azt a legjobban megközelíteni. Vannak téglák és egy heveder, direkt azért, hogy ne sérüljön, akinek még nem megy tökéletesen.

Ha meghúztad a combod, az még belefér, de ha emiatt nem tudsz megcsinálni egy gyakorlatot, akkor ne kockáztasd, hogy másod is megfájdul vagy elesel.

Ja. :) A fiam is csodálkozott, mikor egyszer eljött velem, hogy nem is olyan könnyű, mint ahogy hitte. :)

2013. okt. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Egy ilyen sima ülő póznál szokott fájni a hátam amikor egyenesen kellene tartani.

[link]


A combomat nem jóga közben húztam meg, de nem csinálok olyan pózt aminél az feszülne.

2013. okt. 18. 11:23
 26/29 Sowilo ***** válasza:
Ezt még csinálhatod meghúzott combbal is, ha nem fáj, ez egyszerű. A derekad idővel meg fog erősödni. Eleinte nekem is fájt, pedig rendszeresen edzek. Meg kell szokni.
2013. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nem a derekam fáj hanem a hátam. A gerinc mellett kb 4-5 cm-re a bordák közepétől lefelé kb a derekamig.
2013. okt. 18. 20:40
 28/29 Sowilo ***** válasza:

Jaa... akkor gerincet írj :D A klasszikus "fáj a hátam" általában derékfájdalmat jelent az embereknél.


Csináld sokat a híd nevű gyakorlatot, illetve itt egy hasznos dolog, amit pont a te problémádra találtak ki: [link]

2013. okt. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Na szóval nem voltam egyértelmű. Nem a gerincem fáj, hanem a gerinc mellett mindkét oldalon kb 4-5 cm-re és kb 15cm hosszon. Ott pedig ha jól tudom a széles hátizom van.


Kb ott ahová a széles hátizom mutat.

Függőlegesen.


[link]

2013. okt. 19. 03:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!