Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik yoga-t válasszam?

Melyik yoga-t válasszam?

Figyelt kérdés

Nézegettem több oldalt is és láttam, hogy a jógának elég sok fajtája van.


Nekem a nyújtás és a meditáció lenne a lényeg. Nem szeretnék ilyen nagyon extrém pózokat csinálni. :)


Van valamilyen oldal ami összehasonlítja ezeket?



2013. okt. 14. 16:37
1 2 3
 1/29 Sowilo ***** válasza:

Én a hatha jógát tudom ajánlani. Egyik jógafajta sem kezd extrém pózokkal, mindegyikben van kezdő fokozat, nyugi. Egyébként ez egy kicsit eltér az atletikus nyújtástól, jógában mindent lazán kell csinálni, de erre majd rájössz.


A kundalini jóga is nagyon hasznos dolog, én ezt a kettőt próbáltam.

2013. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az előttem szólóval teljesen egyetértve, azt gondolom, hogy a kundaliniban nincs annyi nyújtás, mint a hathaban - de én sokkal jobban szeretem. Viszont nehezebb csoportot találni.

A nagyon extrém pózokhoz évek kellenek, sőt. Én több mint 10 éve kezdtem, és még egyiket sem tudom megcsinálni. Nem is próbáltam. Nem is fogom. :)

2013. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

ha csak a nyújtás a lényeg,akkor a csípőnyitó jóga az.

meditáció meg van minden óra végén 5-10 perc,aminek a lényege,hogy csökkenjen a pulzus és pihenjen az idegrendszer,levezetés,feltöltődés.

de a hatha jóga az alap jóga,ha már az megy alapszinten,akkor érdemes orientálódni.

2013. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnézem a hatha-t és a kundalini-t.
2013. okt. 14. 19:39
 5/29 A kérdező kommentje:
2013. okt. 14. 19:41
 6/29 A kérdező kommentje:

Esetleg ezt a hatha-t hívják még eredeti jógának is?

Mert találkoztam olyannal, hogy "Eredeti jóga" csak ez számomra nem sokat mond.

2013. okt. 14. 19:45
 7/29 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Milyen jó könyv van jógához?
2013. okt. 14. 19:55
 8/29 anonim ***** válasza:

ezek napüdvözletek a végén egy kis gerincjógával.

jó könyv-sport és jóga.

a hatha az ilyesmi-

http://www.youtube.com/watch?v=n-BF4d99x-Q

2013. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Akinek van tabletje vagy telefonja megnézné, hogy ebben a programban milyen elemek találhatóak?

Talán a képekből is kiderül.


[link]


[link]

2013. okt. 14. 23:51
 10/29 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Jógapózok vannak rajta. Jók.


Azért a jóga-fajták nem annyira különböznek. Mondjuk, a háthában van százegynéhány póz. Eredetileg. Ebből a kundalini nem használja mindent, csak nyolcvanegynéhányat. (bocs, csak kb emlékszem a számokra, de a nagyságrend jó, és amúgy meg nincs jelentősége)


A jóga 1969-ben kezdett Észak-Amerikában, azóta terjed, és mostanára már annyi mindenki belenyúlt, hogy az eredeti jóga nyilván az alappózökat jelenti. A videódon a Nap-üdvözletet láttam, annak is van már több formája. (nem tudom, miért, mert képtelenek voltak megjegyezni az eredetit, vagy mert más változatokat is akartak)

Lényeg, hogy ahány tanár, annyi vélemény. Nincsenek már egységes vonalak, sajnos. Szerintem kár volt belepancsolni, mert mégiscsak ezeréves hagyomány volt, amit jó lett volna úgy megőrizni, ahogy volt.

A videód pl. nagyon tetszett, egész addig, míg a teveállást meg nem láttam. Kezdőknek? Fiataloknak hagyján, de negyven felett tudom, hogy hány ccsoporttársam kínlódik vele és hagyja ki, vagy nagyon óvatosan, téglával csinálják. Szóval, a jógán több múlik a tanáron, mint más helyen. Ha találsz egy jó tanárt, mindegy,melyik fajtát választod. Szar tanárral meg... ugyancsak.

2013. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!