Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik yoga-t válasszam?

Melyik yoga-t válasszam?

Figyelt kérdés

Nézegettem több oldalt is és láttam, hogy a jógának elég sok fajtája van.


Nekem a nyújtás és a meditáció lenne a lényeg. Nem szeretnék ilyen nagyon extrém pózokat csinálni. :)


Van valamilyen oldal ami összehasonlítja ezeket?



2013. okt. 14. 16:37
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat okosabb lettem. :)

A környéken nem találtam egyelőre nekem megfelelő jóga csoportot így az alapokat muszáj lesz könyvből és videókból megtanulnom. Más nem is igazán érdekel. Talán majd később.

Ezért kellene még egy jó könyv és jó videók.


Vörösnefelejcs

Ez a teveállás?

[link]

Ez nekem most tuti nem menne.

2013. okt. 15. 13:57
 12/29 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ez.

Kinek a térde fáj, kinek a dereka-nyaka törne le, vagy a gerince nem hajlik konvexre. Konkávra?


Figyu, a férjem letöltött nekem egy csomó videót (ingyen) és jógakönyvet. Igaz, hogy angolul vannak, de a videóval lehet boldogulni. Nekem most onnan van pölö kundalinim, mert a városunkban nincs. Elküldöm a címet, ha hazajött a jóember. Ha akarod.

2013. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Vörösnefelejcs

Köszönöm. Rengeteg videót találtam már én is. Meg vannak könyvek is. Meg ott van az a program is amit linkeltem az is nagyon jó.

A könyv azért kellene, mert néhány alap dolgot ott részletesebben leírnak.

Lehet beugrom a könyvtárba és kihozok párat. :)

2013. okt. 15. 15:54
 14/29 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nem tudom a könyvek és a videók közül, hogy melyik az amelyik jó nekem.
2013. okt. 15. 15:54
 15/29 A kérdező kommentje:

Ezt ma találtam. Ez mennyire jó oldal?

[link]


Sajnos videókat nem találtam a gyakorlatokhoz.

2013. okt. 15. 15:55
 16/29 Sowilo ***** válasza:

A nagy jógakönyv

A hatha jóga lámpása


Nekem ezek vannak meg. A fenti két címet írd be google-ba, ki fogja adni őket pdf-ben, csak ide nem engedte az oldal belinkelni. Inkább az elsőt olvasd, az nagyon jól magyaráz, és szinte minden benne van. A másik egy nagyon régi könyv, elvileg még szanszkrit nyelvről lett lefordítva. Ja és van benne két gyakorlat amit soha ne próbálj ki.


Ha a kundalini jóga érdekel, akkor Shakta Kaur Khalsa - Kundalini yoga c. könyvet ajánlom.


Amúgy a belinkelt oldal nem rossz, sőt, jó.

2013. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nagyon jó... egy hete szoktam ide, de már annyi hasznosat szedtem össsze, hogycsakna.


Kérdező, akárhol kezd el, te magad fogod a legpontosabban tudni, hogy melyik esik jól, mivel lesz gond, merre szeretnél fejlődni. Ha hozzáolvasod, hogy csináld a pózokat, hogy ne sérülj le, meg hogy a legjobbat hozd ki belőle, akkor legalább nem egy rossz tanárral kerülsz egy versengő csoportba. És utána már magad tudsz választani.

Mondjuk, a csoportnak nagy előnye, hogy el kell menni. :) Azért járok el hetente, az otthoni "mindennapos" meg azért nem mindig minden napos.


Köszi a kérdést, a válaszokat, mindent.

2013. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvajánlót. Meg fogom találni, sőt már van amit megtaláltam.

A scribd és a youblisher oldalon sok könyvet meg lehet találni. :) Ingyenes csak egy könyvet vagy bármit fel kell tölteni és utána tudsz letölteni.


Ide pedig úgy kell linkelni az ilyent, hogy kiveszed előle a http:// jelet.


Nálam a napi tevékenységgel nincs gond, ha van egy célod ami szívből jön, akkor úgyis teszel érte. :)

2013. okt. 15. 19:25
 19/29 A kérdező kommentje:

Ma próbáltam (számomra) nehezebb álló pózokat. Ezeket egyébként simán a kezdőknél találtam.

Hát minden tiszteletem azoké akik ezt bírják. :)

Majd bele jövök.


Az nem baj, hogyha nem tudok megcsinálni minden pózt rendesen?

Meghúztam a bal combomat és az ilyen nyújtó eleve pózt kihagytam.

Meg az egyensúlyozós gyakorlatok is nehezen mennek még.

2013. okt. 17. 18:00
 20/29 A kérdező kommentje:

Megfigyeltem, hogy nem tudom rendesen egyenesen tartani a hátam, mert megfájdul. Gondolom, hogy nem elég erősek az izmok.

Ez javulni fog vagy erősítsem külön?

2013. okt. 17. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!