Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyaloglás is egyfajta sport?

A gyaloglás is egyfajta sport?

Figyelt kérdés
Hogyha minden nap gyalogolok 5-10 km-t akkor égetek valamennyi zsírt, esetleg fenékformálásnak, combformálásnak is jó?

2013. aug. 22. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80°-os hegynek felfelé esetleg, amúgy nem.
2013. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö hülyeségeket ír, a gyaloglás igenis sport.


A gyaloglás normális tempóban1 óra alatt 200 kcal-t használ fel, gyors tempóban 230-at, emelkedön felfelé meg 365-öt.


A futás meg (8 km/óra sebességgel) 543 kcal.


Ebböl láthatod, hogy átlagos gyaloglás kb 2,7-szeres távon, gyors gyaloglás meg meg 2,3-szoros távon hasnál ugyanannyi energiát. (A lejtön fölfelé 1,4-szereset)

2013. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kathi Béla is gyorsgyaloglással aerobozik. Szóval lehet vele szálkásodni.
2013. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz definiálni mi a sport, én a gyaloglást nem tekintem igazából sportnak (nyilván nem az atlétikai gyaloglásról beszélünk), inkább kikapcsolódásnak, viszont a sportot is kikapcsolódásnak tekintem. Ha az a kérdés, hogy van-e sportértéke, a válasz, igen, van némi.


2:

A futással való összevetéseddel csak az a baj, hogy az ember nyugalmi állapotban is használ energiát, tehát ha mondjuk napi 2000 kcal-al számolsz, az egy órára 83 kcal, tehát illendőbb úgy összevetni, hogy a futással ezen felül 450-et, a lassú gyaloglással 117-et, a gyors gyaloglással 147-et használ fel a szervezeted (nyilván mindezek kis embernél, mert egy 80 kilós embernél már egyik szám sem ez). Így máris mások az arányok, pedig nem vettem figyelembe, hogy a napi 2000 az úgy jön ki, hogy alvás közben időarányosan kevesebb, a gyaloglás/futás meg nem az alvás helyett megy, hanem eleve ébrenlét idején.


Azért mondjuk azt az emelkedőn 365-öt a 450-es 8 km/h futáshoz viszonyítva kétségbe vonnám, saját tapasztalatból, mert egy rendes emelkedőn rendesen gyaloglás fizikailag is többet kivesz belőlem, de a pulzusom is magasabb lesz tőle, mint a 8 km/h-s síkban kocogás. Ezt akkor tapasztaltam meg, mikor egyenletes pulzussal futottam, és a durvább emelkedőkön gyalogolnom kellett, hogy tartsam.

2013. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm kedves #2, hogy lehülyeségezted amit írtam. Én nem említettem egy szóval sem, hogy nem sport. Csupán a második részre reagáltam. Azt pedig te sem vitathatod, hogy fenékformálásra és combformálásra jó a gyaloglás...
2013. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5

A gyaloglás nem jó formásodásra,nem ad elég terhelést.

2013. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg attól függ hogy kinek!

Egy százkilós zsírdisznónak, aki egész életébe a TV előtt vedelte a sört és naponta a sarki kocsmába vezetett a leghosszabb útja, amit gyalog megtett, annak igenis sport.

De például egy maratoni futónak nem hiszem, hogy annak számítana 5-10km gyaloglás!

2013. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6


Elírtam. Lényeg a lényeg, hogy a gyaloglás lehet sport, de formálni a combot és a farizmot, nagyon nem... Az első válaszom még mindig nem értem mi a probléma.. Ennyi örömötök legyen az életben, hogy lepontozzátok!

2013. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én értem a poént amúgy. :)
2013. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a lovaglás. Legalábbis ha a kérdés közvetlen jelentését vesszük. A lovaglást is lehet sportszerűen űzni és lehet hobbiként is néha néha. Amúgy nagyon jó a kérdés mert ha praktikusan gondolkodunk akkor a gyaloglás nem számít sportnak, hisz a szomszédba is gyalog megyünk, mégsem számít sportnak ha átruccanunk vagy gyalogolunk egy kicsit.

De a te kérdésed alakformálásról szólt, szóval nem igazán van ahhoz köze. De igen nevezhető sportnak is.

Alakformáláshoz jobb inkább a futás vagy más dolgok. Van valami ami akadályoz abban hogy intenzívebb dolgot csinálj? Mert pl ha ízületi problémáid vannak akkor az úszás az egyik legjobb (és amúgy sok más vízi sport is).

De ott az a K2 hiking nevű dolog is, hasonló mint a hegymászás.

Sima túrázás, gyaloglás nem mindig elég, tényleg szükség lenne arra hogy intenzívebb részek is legyenek (pl hegyről le, fel.)

2013. aug. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!