Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Shotokan...

Mit gondoltok a Shotokan karatéról?

Figyelt kérdés

Én shotokan karatéka vagyok.

Kíváncsi vagyok mit gondoltok a Shotokan karatéról.

Mert vannak olyan más karate szakágból való karatékák, akik szándékosan rossz színben tűntetik meg a Shotokan-t. Hazugságokat terjesztenek, amik alaptalanok.

Ti mit hallottatok/gondoltok a Shotokanról?

(Kérdezhettek a Shotokan-ról, ha valamire kíváncsiak vagytok.)



2013. aug. 3. 00:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

volt pár shotokanos ismerősöm, de én kyokushin karatéztam.

nekem ez jött be, talán annyit hallottam a te karateágadról, h nem a legkeményebb stílus, de nincs ebben semmi, megvédeni megtudod magad, ugyanúgy vele.

az egyik ilyen karatés haverom, este ment hazafelé, kb 70 kiló volt, és kopasz, persze egyből megtalálták a helyi kemények az utcán, h ő hogy mer kopasznak lenni...meg többi hülyeség.

Az ismerősöm azt kérdezte h jól meggondoltátok a dolgot, ők csak kiabáltak, a legnagyobb hangú már ment is neki, a csávó pörgött forgott egyet, mire a 3 köcsög a földön volt.aki látta, ott a helyszínen , nem akarta elhinni, a csávó utána elindult tovább de a járdán ott volt még a több úgy 10 fő, direkt úgy ment h közéjük menjen, és szétnyíltak neki, még a szemébe sem mertek nézni.

2013. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 aikiboxer ***** válasza:
Én shito-ryuztam, és karatéka koromban sem gondoltam semmi rosszat a shotokanról. Kicsit mások a hangsúlyok, de ugyanaz a harcművészet. Voltunk is pár shotokanos edzésen, jó volt. (Viszont most a box felől nézve hát... menj le egy boxedzésre és próbáld ki.)
2013. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 3. 10:30
 4/19 anonim ***** válasza:
A karatebol messze a legjobb, legszebb. A boxot gond nelkul veri, tudod ez csak a divatboxolok tevhite h a box minden harcmuveszetet ver mert ugy mint mas senki.... Ha ez lett volna a leghatekonyabb, akkor 2000 eve amikor a szamurajoktol meg kellett vedenie magat a foldmuvesnek, a boxot fejlesztette volna tokejre es nem a karatet es a ju jitsut.....
2013. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2013. aug. 4. 21:47
 6/19 aikiboxer ***** válasza:

#4 Látom önbizalomban nincs hiány. :))


(1) A shotokan semennyivel nem szebb vagy jobb, mint a többi karatestílus. Egyáltalán semennyivel. Más stílusokból nézve (nem kritikaként mondom) a shotokan túl lineáris (előre-hátra), tele van mély állásokkal, amolyan "ős-karate". Szép, de nem szebb mint mondjuk a shito-ryu vagy a goju-ryu. Ennyi.


(2) Hogy a shotokan a bokszot simán verné? Menj már le egy bokszklubba és próbáld már ki magad... akármilyen öves is vagy, egy kezdő hobbista öt másodperc alatt kiver a ringből. (Mielőtt tovább folytatnád a szájkaratézást: van mögöttem öt év karate, és vannak fekete öves karatés boxtársaim, úgyhogy tudom, mit beszélek.)

2013. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én arra írtam, hogy: Igazad van!, amit a boxxal kapcsolatban írt.

Szerintem egy karate stílus sem jobb, mint a másik, mindegyik egyformán jó.

2013. aug. 4. 23:59
 8/19 aikiboxer ***** válasza:
Te is menj le egy bokszklubba kipróbálni. Semmi bajod nem lesz tőle, csak formálhatsz egy kicsit reálisabb képet az ökölharcról.
2013. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

lassan 9. eve oktatok ju jitsut es semmivel sem lenne elonyben velem szemben, voltam box edzesen, ha erdekel a box edzok zome, akiket ismerek persze, azt mondta hogy utcara sokkal hatekonyabb, egy kombinaltabb harcmuveszet, de megint csak azt tudom mondani es legyel szives ezt megcafolni, hogyha a box alkalmasabb lenne onvedelemre, akkor durvan 2000 eve miert a ju jitsu terjedt el a foldumvesek kozott, elarulom, hogy ne keljen sokat tornod a fejed rajta.... Mert akkor az embereknek egy olyan stilusra volt szuksege,amivel meg tudja magat vedeni a legtobb szituacioban, mert mit tortent volna ha veszit, hat nem kiutik a ringbol hanem meghal....



en nem ezt a fajta ju jitsut oktatom, de ez is jo pelda arra, hogy a box mert alkalmatlan egy ju jitsuval szemben, mert egy utest ki lehet vedeni plane ha tapasztaltabb benne az ember, de egy folytast? a boxolo nem tudott mit kezdeni foldon....

2013. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 aikiboxer ***** válasza:

#9 most a shotokanról beszélgetünk, vagy a ju jutsuról?


Nem is tudtam, hogy a ju jutsut parasztok csinálták, ez nem szamuráj (nemes/katona) harcművészet? Az okinawai parasztok valóban behozták a karatét -- köze nincs a ju jutsuhoz. Javíts ki, ha tévednék.


Abban azonban bizonyára Te tévedsz, hogy nem ismered fel: az európaiak nem 2000, hanem 10000+ éve kifejlesztett harcművészete a boksz és a birkózás. A legrégebbi régészeti emlékünk erről egy birkózó barlangrajz, és számos ókori vázán láthatunk bokszoló katonákat. Vagy mit gondoltál, a perzsa, méd, makedón, római hadsereg katonái nem edzettek?! És az arénában (cirkuszban) életre-halálra öldöklő gladiátorok összetojták volna magukat egy 35 kg-os okinawai paraszt hadonászása láttán? Viccelsz.


A boksz és birkózás AZ európai harcművészetek alapja (az ugyancsak kifinomult vívás mellett), amelyeket több tízezer éve finomítanak.


Bruce Lee szabályszerű sokkot kapott, akármekkora (tényleg!) nagy harcművész volt, amikor rájött a kung-fu vs. amerikai hústornyok közötti különbségre. (Olvasd el az életrajzát.) Így "találta fel" a spanyolviaszt (a jeet kune dot kb. = kick-box).


Oyama Masutatsu is ugyanezt ismerte fel, amikor próbálta feltalálni az "erőkaratét". Az első open karatebajnokság alatt állítólag végig elől tartotta a kését, hogy ha nem a kyosok nyernek, akkor szeppukut kövessen el. (Persze, hogy a kyosok nyertek -- mert míg a többi szerencsétlen a parasztokhoz hasonlóan (!) katákkal gyakorolt, addig a kyosok bőszen zsákoltak és kumitéztek -- amúgy európai módra.)


Magyarul szépek a japán legendák, de a kikristályosodott európai harcművészetekhez képest a tradicionális japán harcművészetek edzésmódszertana, metodikája nem versenyképes -- az egyetlen kivétel a judo és az ebből származó BJJ, amelyet kifejezetten azért alkotott Kano, hogy lehetővé tegye a teljes erőből történő edzést.


Minden tiszteletem a ju jutsué, amelyet 9 éve tanítasz -- Te is tisztelj meg más harcművészeteket annyival, hogy megismered őket.


(És NEM azt állítottam, hogy a boksz jó fojtás ellen -- hanem hogy az ökölharc a küzdelem alapja. A boksz szükséges -- de nem minden esetben elégséges. Ez tagadhatatlan.)

2013. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!